Į rietaviškių delnus nusileido gerumo angelų

1612-2030Kasmet, iki Naujųjų metų likus vos keletui dienų, rietaviškiai renkasi į prasmingą šventę – mero padėkos vakarą, – kuris rengiamas Rietavo kultūros centre. Ne išimtis buvo ir šie metai. Praėjusio trečiadienio vakarą draugėn susibūrę buvę ir esami rietaviškiai, jų artimieji bei bičiuliai buvo kviečiami pagerbti krašto šviesuolių. Jiems už nuveiktus gerus darbus bei džiuginančius veiklos rezultatus savivaldybės meras Antanas Černeckis tradiciškai įteikė simbolinių gerumo angelų. Šiais metais jie nusileido į penkių rietaviškių delnus. Tiesa, šiųmetinę padėkos šventę puošė Rietavo garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Garbės piliečio regalijos įteiktos Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos metodikos katedros vedėjui, profesoriui, matematikos mokslų daktarui Eugenijui Stankui.

Jaukumo, gėrio ir padėkos kupinas šventinis vakaras pradėtas teatralizuotu Rietavo kultūros centro vaikų ir jaunimo dramos studijos jaunimo grupės pasirodymu. Jaunųjų rietaviškių žibintuvėlių švieselės kvietė susirinkusiuosius susimąstyti apie tai, kas yra šviesa ir kas ją gali skleisti.
Apie šviesa spinduliuojančius gerus žmones ir jų daromą teigiamą poveikį kitiems, kalbėjo ir renginį vedusios Birutė Gedminaitė ir Eglė Fabijonavičienė. Jos garsiai mąstė apie šviesą ir šviesuolius, kalbėjo apie vidinę žmogaus šviesą, kurią kiekvienas iš mūsų gali savyje įžiebti ir skleisti aplinkiniams.
Prie gražių žodžių prisidėjo ir šventės šeimininkas – meras A. Černeckis. „Mielieji Seimo nariai, dvasininkijos, verslo, kultūros, švietimo, Savivaldybės administracijos atstovai ir kiti rietaviškiai, jau daug metų per šventinį laikotarpį renkamės į tradicinį padėkos vakarą, kurio metu dėkojame vieni kitiems, džiaugiamės vieni kitų darbais, jaučiame vieni kitų artumą. Ačiū visiems politikams, kultūros, meno, sporto, medicinos ir kitose srityse dirbantiems Rietavo krašto žmonėms.
Ačiū verslininkams. Jūs, plėtodami savo verslą, sukuriate gyvenimą ne tik sau, bet ir kitiems, nes žmonėms sukuriamos darbo vietos. Dėkoju visiems už mažus ir didelius darbus. Galime pasidžiaugti, jog praėję metai mums buvo sėkmingi. Rietavo savivaldybė buvo pastebėta ir vertinama. Mes – maža savo teritorija savivaldybė, tačiau didelė ir stipri savo darbais“, – kalbėjo meras ir sveikino visus  praėjusių ir ateinančių švenčių proga. Tylos minute pagerbti ir Anapilin 2016-aisiais iškeliavę Rietavo šviesuoliai.
Šventinį vakarą savo apsilankymu pagerbė ir Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis, Jonas Varkalys, Jurgis Razma bei Andriejus Stančikas. Negailėdami gražių žodžių veiklumo nestokojantiems rietaviškiams, jie taip pat visus sveikino švenčių proga.
Šventėje dalyvavo ir trys dvasininkijos atstovai: Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas, Tverų parapijos klebonas Saulius Stumbra ir Rietavo garbės pilietis, kunigas Česlovas Degutis.
Pastarasis sakė, jog jam džiugu būti tarp rietaviškių, gera būti mieste, kuriame prabėgo net dešimt jo tarnystės Dievui metų. Kunigas ypač gražiai kalbėjo apie kultūros baruose plušančius žmonės, kurių dėka Rietave kultūra kvėpuoja plačia krūtine.
Savo parapijiečius ir visus susirinkusiuosius sveikino ir kunigas A. Gutkauskas, linkėdamas visiems būti geraisiais Dievo atspindžiais, gailestingais žmonėmis. Tveriškis klebonas publiką sveikino giesme, kuriai jau – apie 400 metų.
Po gausybės sveikinimų, gražių žodžių ir palinkėjimų sulaukta ir simbolinių angelų įteikimo ceremonijos. Pirmasis angelas nusileido į jaunosios pianistės Audros Vizgirdaitės rankas. Įvertinimo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos moksleivė sulaukė už muzikinius pasiekimus. Gėlėmis pamaloninta ir mergaitę muzikos keliu vedanti mokytoja Gintarė Sabaliauskienė.
Antroji angelo statulėlė atiteko Tverų dienos centro direktorei Violetai Baubkuvienei. Šventėje ji dalyvauti negalėjo, tad ypatingą apdovanojimą jai perduoti patikėta Tverų seniūnui Antanui Zalepūgui. Simbolinis angelas tveriškei įteiktas už bendruomenės telkimą, nuoširdų atsidavimą darbui ir šilumą vaikams.
Trečiasis gerumo angelas nutūpė į Medingėnų bendruomenės pirmininkės Irenos Bagdonienės delną. Medingėniškė įvertinta už visuomeninės veiklos populiarinimą, bendruomenės telkimą ir indėlį, kuriant gimtojo krašto žmonių gerovę.
Simbolinio gerumo angelo šiais metais sulaukė ir Rietavo M. K. Oginskio meno mokyklos vyr. mokytoja Danutė Matelienė. Sveikindamas ją, meras dėkojo už kūrybingą indėlį į jaunosios kartos muzikinių gebėjimų ugdymą, pagarbą kuriamai veiklai, kuri neša šviesą ateities kartoms. Paskutinį – penktąjį – angelą šventinį vakarą į namus parsinešti turėjo UAB „Plungės lagūna“ valdybos pirmininkas Almutis Bieliauskas. Šiam neatvykus, apdovanojimą, skirtą už atsakingą požiūrį į visuomenės kultūros pasaulėžiūros formavimą ir indėlį į Rietavo savivaldybės bendruomenės kultūrinę veiklą, jam perduos įmonės atstovė.
Išdalijus gerumo angelus, paskelbtas ir naujasis Rietavo garbės pilietis. Juo išrinktas iš Rietavo kilęs E. Stankus – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos metodikos katedros vedėjas, profesorius bei matematikos mokslų daktaras. Įteikdamas garbės piliečio regalijas, A. Černeckis džiaugėsi, jog jos atitenka tikram Rietavo vaikui, mokslo žmogui. Anot mero, E. Stankus reikšmingo vardo nusipelnė už ypatingus nuopelnus, ugdant jaunosios kartos gebėjimus bei matematinių įgūdžių gilinimą.
Daugybės mokslinių straipsnių matematikos tema ir vadovėlių bendrojo lavinimo ir aukštųjų mokyklų auklėtiniams autorius negalėjo atsistebėti apdovanojimu. Nuoširdžiai džiaugdamasis juo, E. Stankus sakė, jog tai – didžiausias ir reikšmingiausias įvertinimas per visą jo gyvenimą.
Apdovanojimų ceremoniją vainikavo ir gražiu padėkos vakaro pabaigos akcentu tapo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestro, tą vakarą paklususio dirigento Tomo Ambrozaičio mostams, koncertas, kurio metu buvo galima pasimėgauti Johano Štrauso muzikos kūriniais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...