Geradariams – padėkos rožės

1612-2074Praėjusį penktadienį Žemaičių Kalvarijos kultūros centre surengtas gražia kasmetine tradicija tapęs padėkos vakaras „Ačiū tau…“, kurio metu pagerbti ir apdovanoti žmonės, savo gerais darbais prisidėję prie miestelio šviesesnio rytojaus, rengę įvairių kultūrinių ir kitokių renginių bei atlikę kitų gražių darbų. Tiesa, šiemet padėkos vakaras buvo išskirtinis, nes į jo programą buvo įpinta ir kita, ne ką mažiau svarbi šventė – projekto „Žemaičių Kalvarija – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ uždarymas.

„Besibaigiant 2016-iesiems, norisi pasidžiaugti nuveiktais darbais, išsipildžiusiomis svajonėmis, įgyvendintais projektais, prisiminti malonius įvykius, sutiktus naujus draugus ir padėkoti tiems, kurie darbų sūkuryje ištiesė pagalbos ranką“, – sveikindami gausiai susirinkusius kalvarijiškius, kalbėjo renginį vedę Rima Jokubauskienė ir Bronius Kleinauskas.
Prieš pagerbdami geradarius, susirinkusieji pasidžiaugė, jog 2016-aisiais  kalvarijiškiai rengė ir įgyvendino daugybę projektų, kvietė į renginius ir patys daug kur keliavo.
Jaunieji kalvarijiškiai akcentavo, jog beveik šimtu įvairaus pobūdžio renginių ir švenčių, kuriose apsilankė per 12000 žmonių, miestelis  įrodė, kad ir mažoje bendruomenėje kultūra yra gyva, ir ją gali kurti ne tik profesionalai, bet ir paprasti žmonės. Priminta, kad pagrindinė projekto „Žemaičių Kalvarija – mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ idėja buvo per mažo miestelio veiklą parodyti krašto išskirtinumą ir čia gyvuojančią kultūrą.
Kalvarijiškiai didžiavosi, galėję visus metus vadintis Mažąja kultūros sostine, tačiau įsitikinę, kad jie šio titulo tikrai buvo verti. Juk Žemaičių Kalvarija – ypatinga, nes  čia – Kristaus kančios kelias su dvidešimt stočių, devyniolika koplyčių, mažoji bazilika su karūnomis vainikuotu stebuklingu Dievo Motinos paveikslu, Gardų ozas, kuris yra vienas didžiausių visoje šalyje, o kur dar gausybė čia besimokiusių įžymių žmonių, tarp kurių – vyskupas Motiejus Valančius, rašytojai Simonas Daukantas ir Vytautas Mačernis.
Galbūt turtinga miestelio praeitis, iškilių asmenybių didžiuliai darbai įkvėpė ir po jų gyvenusias žmonių kartas. Kalvarijiškius visi pažįsta kaip bendruomeniškus, vieningus ir visada padėti skubančius žmones. Tuo įsitikinti buvo galima ir padėkos vakaro metu. Už gerumą, pagalbą ir kitus gražius darbus dėkota didžiuliam būriui šio krašto žmonių. Tarp apdovanotųjų – Jovita ir Alfredas Mikalauskai, Jolanta ir Alvydas Miliai, Arvydas Trumpickas, Alma ir Vidmantas Jonikai, Ričardas Vaitkus, kanauninkas Jonas Ačas, seniūnas Liudas Gricius, B. Kleinauskas, R. Jokubauskienė ir dar daug geros valios kalvarijiškių, kurie savo darbais ir idėjomis padeda kurti ir puoselėti miestelį.
Vieni pamaloninti padėkos raštais, kiti – gėlėmis, o labiausiai nusipelniusiesiems buvo įteiktos gerumo rožės, pagamintos iš stiklo. Vieną tokių į namus parsivežė ir Antanas Vaškys. Medžio drožėjui ir kryždirbiui dėkota už Žemaičių Kalvarijos miestelį puošiantį paminklą „Žemaičių Motinoms“, kurio atidengimo iškilmės buvo surengtos praėjusių metų liepos mėnesį.
Po sveikinimo kalbų ir linkėjimų, kuriuos išsakė ne tik šventės šeimininkai, bet ir renginyje dalyvavęs Seimo narys Jurgis Razma, visi buvo pakviesti žiūrėti nuotaikingo spektaklio „Trys barakudos Milane“, po kurio laukė smagus vakaras su grupe „Antena“.

6 komentarai(-ų)

 • Plungiškis:

  Keista, bet šiame renginyje dalyvavo ir LR Seimo narys Jonas Varkalys ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis…. Nei vieno žodelio straipsnyje… :(

 • Algis:

  O kodėl turėtų būti? Juk ne sovietmetis, kad apie visus ponus reikia ar nereikia rašytų.

 • Plungiškis:

  Kažkaip ponutis Jurgis Razma įvardintas, nejaugi už pinigėlius papuolė į straipsnį…

 • ajajai:

  kai „Žemaičiui“ mokės tiek pat kaip „Plungės žinioms“, tai tada paminės ir tuos ponus…

 • Plungiškis:

  Kiek gerai žinau ir skaičiau, kad pats „Žemaičio“ redaktorius savivaldybei buvo pasiūlęs kainą ir pats sutartį buvo pasirašęs su ja už kainą po 0,03 eurocento už 1 kv/cm, o po to „atsibudo“, kad apsimulkino, bet iki šiol to nenori pripažinti…. O su „Plungės žiniomis“, kiek žinau, savivaldybė sutartį pasirašė dar iki šios valdžios kadencijos, net pati buvusi savivaldybės administracijos direktorė Asta B.E…. Pasirašyta sutartis ir su „Plunge“… Įsivaizduoju, kad dabar šias sutartis privalu vykdyti…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...