Kalėdinė „dovanėlė“… už 30 tūkstančių eurų

1612-2042Pernai, kovo 9-ąją, buvo pasirašyta viešojo pirkimo paraiška – Plungės rajono savivaldybė pirko Nausodžio seniūnijos Kaušėnų kaimo Slėnio gatvės šlaito remonto darbus. Nupirko. Konkurse dalyvauti buvo pakviesta UAB „Plungės lagūna“, kuri už savo paslaugas paprašė be poros šimtų 30 tūkstančių eurų. Savivaldybė sumokėjo, o po pusmečio, prieš pat Kalėdas, šlaitas, tarsi kokia nedorovinga panelė – plykst… ir vėl pliku užpakaliu. Nutrūko kelnaičių gumelė… Ak, atsiprašau, sako ten buvęs kažkoks tvirtinantis tekstilės audinys ar tinklas. Kas buvo – nebesvarbu, nes to nė nematyti iš po didžiulio žemių kalno, kuris išsidrėbęs guli prie pat  Babrungo vagos. Guli ta 30 tūkst. kainavusi auksapročių dovanėlė ir nė krust. Matyt, ir nesijudins tol, kol iš Savivaldybės biudžeto dar kartą nepažirs eurų fejerverkas.

Dar pernai, lapkričio mėnesį, Plungės rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitete Savivaldybės kontrolierė Danutė Jarašiūnienė apie šį pirkinį (Slėnio gatvės šlaito remonto darbus) pateikė patikrinimo ataskaitą. To patikrinimo buvo prašęs komiteto pirmininkas Robertas Endrikas ir keli komiteto nariai, kurie abejojo nuslinkusio šlaito remonto darbų konkurso skaidrumu. O kaip neabejoti, jeigu konkurso dalyviui iškart buvo įvardinta didžiausia – 30 tūkst. eurų – suma, kurią Savivaldybė pasiryžusi mokėti. Tikrintojus nustebino ir tai, kad prie pirkimo paraiškos nebuvo pridėta sąmata, o ir darbų apimtys nenurodytos.
Kažin ar verta stebėtis, kad staiga dingo pirminėje Savivaldybės administracijos pateiktoje avarinio remonto darbų sąmatoje įrašyta galutinė darbų vertė – 26409 eurai. Kam maloningai pakviestai bendrovei plušėti už šią sumą, jeigu ji žino, jog gali gauti 30 tūkst. eurų. Iš mandagumo, arbatai numetusi porą šimtinių, UAB „Plungės lagūna“ pasiėmė aukso puodelį. Tegul ir nedidelį, bet, jeigu paskaičiavus, kiek metrų užima ta atkarpėlė, metro kaina bus – oho! Tačiau kad yla iš maišo išlįs po pusmečio, matyt, nesitikėjo nei darbus atlikusi bendrovė, nei dosnioji Savivaldybės administracija.
„Žemaitis“ tuoj po Naujųjų metų bandė pakalbėti su Savivaldybės administracijos direktoriumi Albertu Krauleidžiu ir sužinoti, ar darbams buvo numatytas garantinis terminas? Deja, direktorius neatsiliepė nei darbo, nei mobiliuoju telefonu, tad teko kreiptis į jo pavaduotoją Česlovą Kerpauską. Šis pažadėjo išsiaiškinti ir į redakcijos klausimą atsakyti. Atsakymo sulaukėme. Deja, jis kiekvienam plungiškiui, kuriam rūpi rajono reikalai ir pinigai, gana liūdnas.
Direktoriaus pavaduotojas sakė, kad Savivaldybės vietos ūkio ir turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė jam išaiškino, jog 2016-ųjų pavasarį Slėnio gatvė buvo avarinės būklės, tad darbai atlikti be projekto, o esą, kai nėra projekto… nėra ir garantijų. Kitaip sakant – remontininkai, kaip Poncijus Pilotas, nusiplauna rankas. Č. Kerpauskas užsiminė, jog dabar šį šlaitą tiria ekspertai, kurie ir turės atsakyti į klausimą, ką dabar daryti?
Taigi šįkart dar teks mokėti ir ekspertams, kurių patarimų, vargu, ar kas klausys – vėl maloningai pakvies kokią bendrovę (greičiausiai tą pačią), vėl iš anksto praneš, kiek tūkstančių Savivaldybė tiems darbams skirs, vėl nebus laiko daryti projekto – juk ir vėl avarinė situacija… Neaišku tik viena, kada mūsų valdžia nustos vaidinti milijonierius ir su biudžeto pinigais ims elgtis kaip su savais. Kiek teko girdėti, savus pinigėlius jie laiko stipriai užgniaužtame kumštyje.

2 komentarai(-ų)

  • manau:

    kad žulikams nėra galo! Pavasarį nebuvo laiko daryti ekspertizės, dabar – yra? Kuo šlaito būklė skiriasi tada ir dabar? kaip Bieliauskienė gali komentuoti savo vyro įmonės darbo broką?

  • gražu:

    Negražu kai darbai skirstomi be konkurso,dar negražiau kai tuos darbus skirsto giminystės ryšiais susiję asmenys.Ar ilgai dar tai tęsis?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...