Baigta nagrinėti plungiškių plėšikų byla

Prieš didžiąsias metų šventes Klaipėdos apygardos teismas sudėliojo visus taškus baudžiamojoje byloje dėl kaimo parduotuvių bei žmonių namų plėšimų. Už tai teisiamųjų suole atsidūrė keturi plungiškiai: 41-erių Vladas Šimkus, 37-erių Saulius Jonaitis, 30-metis Aurimas Gaudutis bei 28-erių Povilas Palčikas. Ne kartą teisti nusikaltėliai sausio mėnesį sulauks nuosprendžio. Tada ir paaiškės, kiek po Žemaitiją siautėjusiai ginkluotai gaujai teks praleisti už grotų.

Gruodžio 16-ąją vyko paskutinis šios bylos posėdis. Jo metu paviešinta surinkta medžiaga. Tiesa, plungiškiams plėšikams prisipažinus dėl jiems inkriminuojamų nusikaltimų, byla išnagrinėta sutrumpinta proceso tvarka, tad liudytojai nebuvo apklausiami. Prokuroras plėšikams siūlė skirti laisvės atėmimo bausmes, kurios sutrumpintos trečdaliu. Jei su valstybės kaltintojo pasiūlytomis bausmėmis teismas sutiks, plungiškiams belangėje teks praleisti nuo 4-erių metų ir 8-ių mėnesių iki 6-erių metų ir 8-ių mėnesių.
Pirmąjį plėšimą vyrai įvykdė praėjusių metų spalio 8-osios popietę Glaudžiuose. Trys veidus prisidengę plėšikai tąkart nusitaikė į gyvenvietėje esančią parduotuvę. Ginkluota trijulė grasino parduotuvės savininkei. Plėšikai aukai užklijavo burną, daužė ją. Iš bejėgės moters V. Šimkus mėgino pavogti auksinį žiedą.
Sudėję rankų nesėdėjo ir kiti užpuolikai. A. Gaudutis iš kasos aparato pavogė 50 eurų. Dar tiek pat vagys rado nukentėjusiosios piniginėje. Tiesa, ten jie rado ir moters namų raktą. Suradę moters butą, plungiškiai „padirbėjo“ ir jame. Jie tikėjosi ten rasti pinigų, tačiau jų neaptikę, nugvelbė vyrišką laikrodį bei auksinę grandinėlę.
Po poros dienų gauja jau siautėjo Jėrubaičiuose. Iš vieno čia esančių namų jie  pagrobė turto už beveik 300 eurų. Tąkart jų grobiu tapo žoliapjovė, elektrinis šildytuvas ir kiti daiktai.
Praėjus dar trims dienoms, plungiškiai išvyko į Kretingos rajoną. Įsibrovę į Kretingsodyje esantį namą, A. Gaudutis, P. Palčikas ir V. Šimkus šiurpino tris jame buvusias moteris. Iš vienos pavogė du apie 800 eurų vertės žiedus. Užpultoji pati juos nusimovė ir atidavė vagims, nes jai buvo grasinama nukapoti pirštus.
Kol kita auka gulėjo ant grindų, iš trečiosios taip pat buvo bandoma atimti žiedą, kurio vertė – maždaug 1000 eurų. Bandydama priešintis, moteris šaukė, o tai įsiutino vieną iš plėšikų – A. Gaudutį. Šis, stvėręs taburetę,  ėmė ja trankyti savo auką. Nusikaltimuose dalyvaudavo ir P. Palčikas. Tiesa, jis atlikdavo stebėtojo vaidmenį.
Lemtingas plungiškiams nusikaltėliams tapo Stanelių parduotuvės apiplėšimas, po kurio jie ir buvo sučiupti pareigūnų. Pastebėję policininkus, plungiškiai iš parduotuvės pavogtus 4000 eurų bandė slėpti. Tačiau plėšimo „meną“ vyrai buvo geriau įvaldę nei slėpimo, nes pinigus pareigūnai netruko surasti. Automobilyje rasti ne tik pinigai, bet ir kiti vogti daiktai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...