Ir dovanų, ir palinkėjimų netrūko

1612-1980Rietavo savivaldybės posėdžių salėje jaukiai mirksėjo Kalėdų eglutė, o ant stalų, prie kurių susėdo Savivaldybės tarybos nariai, puikavosi kalėdinės dovanos. Prieš pradėdamas Tarybos posėdį, meras Antanas Černeckis visus pasveikino artėjančių švenčių proga, o Tarybos nariai pasveikino jį – gavus „Auksinį feniksą“ ir diplomą „Metų kultūros politikas“. Po sveikinimo kalbų susirinkusiesiems koncertavo Rietavo meno mokyklos kanklininkų ansamblis, vadovaujamas laikinai direktoriaus pareigas einančios Jolitos Budriuvienės. Po to ši padainavo drauge su Lauryno Ivinskio gimnazijos direktore Dalia Baliutavičiene. Politikus sveikino ir skautai, ir ne taip seniai Tverų parapijoje pradėjęs dirbti klebonas, teologijos mokslų ir muzikos magistras, edukologijos mokslų daktaras Saulius Stumbra. Jis Tarybos narius ne tik sveikino švenčių proga, bet ir išvardijo darbus, kuriuos teks padaryti.

Posėdyje daugiausia kalbos sukosi apie pinigus. Kai kurios sumos mažos, tačiau jos labai svarbios atskirų seniūnijų ar nedidelių Savivaldybės įstaigų kolektyvams. Pavyzdžiui, Rietavo kultūros centrui skirta 1700 eurų: folklorinio ansamblio „Kadaginis“ autentiškam folkloro būgnui  – 400, kaimo kapelai „Subata“ armonikai pirkti – 700 ir teatro vėliavai – 600 eurų. Daugėdų, Tverų, Rietavo miesto seniūnijoms skirta po kelis šimtus eurų – komunalinio ūkio reikmėms. O Rietavo socialinių paslaugų centrui leista pirkti automobilį. Ne taip seniai viena šio centro darbuotoja, būdama neblaivi, mašiną sudaužė. Ją pardavus, gauta 10 tūkst. eurų. Už tiek ir bus galima nupirkti kitą automobilį.
Tarybos nariai sutiko, jog Lauryno Ivinskio gimnazija perskirstytų mokinio krepšelio lėšas – jas sumažintų 5350 eurų. Už šią sumą gimnazija galės nusipirkti reikalingų prekių. Leisti perskirstyti lėšas paprašė ir Rietavo savivaldybės Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyrius. Suma nemaža – 43,1 tūkst. eurų. Pinigai neišleisti, nes metų pradžioje įvairioms išlaidoms buvo numatytos didesnės sumos, kurių dalies neprireikė. Todėl šiame posėdyje numatyta net 14,1 tūkst. eurų sumažinti kompensacijas už šildymą, 11 tūkst. paimti iš lėšų, skirtų parapijos senelių namams, 1,4 tūkst. – iš būsto pritaikymo neįgaliesiems fondo, 6,7 tūkst. eurų – iš socialinių pašalpų, 3 tūkst. – iš vienkartinių pašalpų, 3,6 tūkst. – iš kreditų ir palūkanų apmokėjimo lėšų, o 3,1 tūkst. eurų – iš kietojo kuro kompensacijų.
Tarybos nariai dėl šių pakeitimų nediskutavo ir nesiginčijo, nes Teisės ir finansų skyriaus vyresnioji specialistė Rūta Bagdonienė iškart pasakė, jog išvardintos sumos bus panaudotos kitiems poreikiams. Ne paslaptis, kad pinigų trūksta visiems, ir prašymų buvo nemažai. Papildomų lėšų įvairioms priemonėms įsigyti (3400 eurų) prašė Rietavo lopšelis-darželis, savivaldybės gyventojams, gaunantiems 20 proc. kompensaciją už atliekų surinkimą ir tvarkymą, reikia 2361 euro, Liolių bendruomenės patalpoms remontuoti – 900 eurų.
Rietavo kultūros centrui skirta 2600 eurų. Už juos mažajai salei bus nupirkti turėklai, o abiem salėm – laiptų kilimai, Rietavo neįgaliųjų draugija prašė padengti šilumos išlaidas už gruodžio mėnesį ir skirti pinigų skaitmeniniam fotoaparatui pirkti – 374 eurus. O VšĮ „Tverų dienos centras“ prašė įgyvendinti šį centrą lankančių vaikų ir darbuotojų svajonę – padovanoti multimedijos komplektą: televizorių ir nešiojamąjį kompiuterį. Jų svajonei įgyvendinti reikia 1000 eurų. Šį sąrašą būtų galima dar tęsti, bet pinigų yra tiek, kiek jų yra, tad Taryba patenkino tik pačius būtiniausius poreikius.
Posėdžio pabaigoje politikai patvirtino Savivaldybės tarybos 2017 metų pirmojo pusmečio darbo planą. Po to, paprašę visų, išskyrus Tarybos narių, išeiti iš posėdžio salės, jie svarstė, kam suteikti Rietavo garbės piliečio vardą. Garbės pilietis paskelbtas gruodžio 28-ąją – padėkos vakaro metu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...