Eglės baleto studija – į naujas aukštumas

13321935_1223128337698445_9072388469363839637_n„Anksčiau vyravo tik šiuolaikiniai šokiai. Dabar linkstama prie rimtesnio žanro. Populiarus tapo baletas. Tačiau dažnai tenka išgirsti frazę: „O, ne, mano dukra balerina tikrai nebus.“ Tačiau kiekvienas gali išmokti – viskas priklauso nuo vaiko noro ir pastangų,“ – sako Plungės kultūros centro Eglės baleto studijos vadovė Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė.
Nuo pat mažens šokusi klasikinį šokį ir jau daugiau kaip dešimtmetį to mokanti vaikus, jaunatviška ir energijos nestokojanti moteris sutiko „Žemaičiui“ papasakoti apie mūsų mieste įkurtą baleto studiją.

– Kaip ir kada kilo mintis Plungėje suburti baleto šokėjų kolektyvą?
– Idėja negimė per vieną dieną – ją brandinau kelerius metus. Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje devynerius metus mokiau vaikus klasikinio šokio ir baleto pagrindų. Man patiko ten dirbti, tačiau lavinimo salės buvo labai mažos, o ir pasirodymų turėjome nedaug. Norėjau didesnių galimybių vaikams, kad jie turėtų daugiau progų pasirodyti platesnei auditorijai. Tos mokinės, kurios kartu išėjo su manimi iš Meno mokyklos, iškart įgavo daugiau motyvacijos. Mat Plungės kultūros centre vaikai ne tik išmoksta šokti, bet ruošiasi bei dalyvauja įvairiuose koncertuose, konkursuose.
– Nuostabą kelia tai, kad daug kas nežino, jog Plungėje galima mokytis baleto, o Jūs to mokote daugiau nei dešimt metų?
– Būtent dėl to aš ir norėjau įkurti baleto studiją. Dirbdama Plungės M. Oginskio meno mokykloje, buvau sukūrusi du klasikinio šokio spektaklius-baletus vaikams – „Skudurinė Onytė“ ir „Princesėlės fleita“. Juos matė tik tie tėveliai, kurių vaikai lankė baleto pamokas. Mano tikslas buvo tuos spektaklius parodyti platesnei visuomenei, kad visi sužinotų, jog Plungėje yra baletas.
– Kiek metų gyvuoja baleto studija ir kiek šiuo metu yra šokėjų?
– Eglės baleto studiją įkūriau tik užpraėjusių metų rugsėjo 1-ąją.
Pirmaisiais metais turėjau 38 mokines, o pernai – jų daugiau kaip 60. Turiu keturias grupes – priešmokyklinukių (4–7 metų), 1–2 ir 3–5 klasių mergaites bei mišrią – 6–12 klasių merginas.
– Nors studija neseniai atšventė vienerių metų veiklos sukaktį, kokiais pasiekimais jau galite pasigirti?
– 2015-ųjų lapkritį su merginomis tarptautiniame baleto ir šiuolaikinio šokio festivalyje-konkurse „Allegro“ laimėjome pirmąją vietą. Jame dalyvavo ir mūsų mažosios balerinos, tačiau prizinės vietos negavo. Tai buvo beveik neįmanoma – pusė grupės mergaičių baletą šoko tik trečią mėnesį. Vis dėlto šokėjoms tai buvo gera patirtis – pasirodyti nuostabioje M. K. Čiurlionio menų gimnazijos šokio teatro salėje, stebint didelei auditorijai.
Neseniai dalyvavome tarptautiniame šokių konkurse „Christmas Stars 2016“ Panevėžyje. Ten atlikome šešis šokius: du solinius, vieną duetą ir tris mišrius. Visos merginos puikiai pasirodė ir iš šio konkurso parsivežė net penkis 1-osios ir 2-osios vietos diplomus bei dvi laureatų taures.
Mano balerinos šoka ne tik klasikinius, bet ir liaudiškus šokius. Per savaitę dvi valandas turime klasikinio šokio pamokų ir vieną – tautinio. Išvažiuojame koncertuoti kartu su Plungės kultūros centro ansambliu „Žirginėliai“. Praėjusiais metais buvome Turkijoje ir Vengrijoje.
– Kokie yra plungiškiai vaikai? Lankstūs, imlūs šokio pamokoms?
– Labai džiaugiuosi savo šokėjomis, ypač darželio mergaitėmis. Viena kita dar nori pažaisti, bet daugelis susikaupusios, motyvuotos. Man labai smagu, kai vaikas, kuris dar neina į mokyklą, moka sukaupti dėmesį.
Kuo anksčiau vaikas pradės šokti, tuo bus lankstesnis. Tačiau viskas priklauso nuo paties šokėjo – nuo jo norų, pastangų, valios.
– Ar brangus malonumas leisti vaiką į baleto pamokas?
– Galiu drąsiai sakyti, kad mano baleto studijoje mokytis nėra brangu. Mėnesinis mokestis – 12 eurų, didesniuose miestuose yra net keturis kartus brangiau. Ten beveik visur yra privačios studijos, o pas mus – ne. Jei dirbčiau privačiai, važiuojant į konkursus, niekas neskirtų autobuso. O dabar tuo pasirūpina Plungės kultūros centras. Dienotvarkėje jau esu pasižymėjusi, kad šiais mokslo metais turėtume dalyvauti trijuose konkursuose.
– Kas dar laukia Jūsų baleto studijos? Ar suburtasis kolektyvas neišnyks?
– Kovo mėnesį visos mokinės šoks Plungės kultūros centro renginyje, mano pačios sukurtame ir patobulintame klasikinio šokio spektaklyje „Pricesėlės fleita“. Žinoma, žadame aktyviai dalyvauti ir kituose miesto renginiuose.
Manau, kad kolektyvas ne tik neišnyks, bet dar ir plėsis. Pamažu judame į priekį – jau šiemet norinčiųjų šokti padaugėjo. Jei atsiras jų daugiau, gal mano pačios mokinės taps vadovėmis ir dirbs kartu. Dvi buvusios kolektyvo šokėjos Klaipėdos universitete studijuoja choreografijos specialybę. Dar kelios dvyliktokės ateitį žada sieti su klasikiniu šokiu, choreografija.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...