Praėjusieji metai buvo turiningi

DSC_0131Prieš keturiasdešimt trejus metus Rietave susikūrė meno mėgėjų klubas „Mūza“.  Bėgo metai, keitėsi klubo narių veidai, o jis populiarus dar ir šiandien, nes draugėn subūrė literatų, meno mėgėjų bei apskritai kultūrai neabejingų rietaviškių. Prieš šv. Kalėdas klubo nariai susirinko palydėti senųjų metų.

Prabėgus daugeliui metų nuo klubo susikūrimo, jo įkūrėja, anuometinė Rietavo kultūros namų direktorė Romualda Durkienė prisiminė, kaip prieš keturiasdešimt trejus metus klubo „Mūza“ pirmasis renginys buvo aprašytas „Žemaityje“.
Praėjusieji metai klubo nariams buvo turiningi. Surengta daug renginių, paminėti įžymių žmonių, kilusių iš Rietavo krašto, jubiliejai. Klubo nariai  ir Rietavo literatai dalyvavo „Vasaros skaitymuose“ Drevernoje. Į literatūros pavasario šventę, kuri Rietave vyksta kas dveji metai, literatų suvažiavo beveik iš visos Lietuvos. Paminėtas ir rietaviškio poeto Stasio Žlibino 80-ies metų jubiliejus. Pristatyta buvusios rietaviškės Adolfinos Kerpauskienės knyga „Per kūlgrindą“, kurioje aprašyti mokytojai Vladislava ir Antanas Kiesyliai. Kasmet klubas nepamiršta paminėti jau Amžinybėn iškeliavusios poetės Birutės Lengvenienė gimtadienių. Kartu su Rietavo kultūros centro darbuotojais paminėtos ir žymių rietaviškių, garsinusių Rietavą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, Adolfo Liaugaudo, Justino Kontrimo, Onutės Strazdienės bei Adolfo Jocio jubiliejai.
Baigiantis metams į paskutinį renginį „Mūzos“ narius pakvietė ne tik šio klubo įkūrėja, Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Romualda Durkienė, bet ir Rietavo kultūros centras. Jaunimo dramos studijos skaitovės (režisierė Birutė Gedminaitė) pakvietė visus pasiklausyti Viljamo Šekspyro sonetų. Susirinkusieji prie kavos puodelio turėjo apie ką pasikalbėti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...