Teismas baigė nagrinėti Rietavo senelių globos namų bylą

Sausio 4-ąją Plungės rajono apylinkės teismas pagaliau išnagrinėjo bylą, kurioje Rietavo parapijos senelių globos namų buhalterė Ramutė Sakalauskaitė (gim. 1990) buvo kaltinama pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: apgaulingai tvarkiusi apskaitą, pasisavinusi svetimo turto bei jį iššvaisčiusi. Tądien buvo apklausta paskutinė liudytoja, sakomos baigiamosios kalbos. Nuosprendis turėtų būti skelbiamas kito mėnesio pradžioje.

Rietavo senelių globos namų direktorius ir parapijos klebonas Antanas Gutkauskas į teismą dėl neteisėtų buhalterės veiksmų kreipėsi po įstaigoje atlikto audito. Jo metu klebonas sužinojo, kad pavaldinė klastojo įstaigos ūkinių operacijų duomenis, priskaičiuodavo sau didesnį atlyginimą, slėpdavo kai kuriuos kasos pajamų orderius, jų neregistruodavo buhalterinės apskaitos knygoje. R. Sakalauskaitė Rietavo senelių globos namams padarė kiek daugiau nei 5000 eurų turtinės žalos. Pati įtariamoji neigė savo kaltę, tačiau pripažino galėjusi  buhalterinės apskaitos programoje įvelti klaidų.
Praėjusį trečiadienį į posėdį pakviesta audito specialistė, teismo ekspertė Loreta Rupeikienė atskleidė įdomių su šia byla susijusių detalių.
Atlikus finansinių dokumentų peržvalgą, buvo nustatyta, kad buhalterinėje apskaitoje, kurią vedė R. Sakalauskaitė, yra daug klaidų. Pasak L. Rupeikienės, dalis klaidų gali būti padaryta dėl žinių stokos. Tačiau kalbant apie darbo užmokestį, buhalterė veikė sąmoningai ir pasinaudojo tarnybine padėtimi. „Nustatyta, kad pirmąjį 2012 metų pusmetį R. Sakalauskaitei, be įstaigos vadovo leidimo, buvo padidintas atlyginimas iki 3542 litų. O įstaigai padaryta žala siekia 24166 litus“, – sakė specialistė.
Teismas, išnagrinėjęs šią bylą iš esmės, perėjo prie baigiamųjų kalbų. Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Bronislovas Razma teigė, kad byloje surinkta pakankamai duomenų, įrodančių R. Sakalauskaitės kaltę. Atsižvelgdamas, kad kaltinamoji nė karto nebuvo teista, yra jauno amžiaus ir augina vaiką, prašė jai skirti piniginę – 4560 eurų – baudą. B. Razma prašė visiškai patenkinti ir Rietavo senelių globos namų civilinį ieškinį bei priteisti minėtos įstaigos patirtas bylinėjimosi išlaidas.
To prašė ir Rietavo senelių globos namų interesams atstovaujantis advokatas Piotras Orlovas. Anot jo, skiriant bausmę R. Sakalauskaitei, teismas turėtų atsižvelgti ir į tai, kad iki pat proceso pabaigos jauna mergina neapgailestavo dėl to, ką padarė.
Su kaltinimais bei prokuroro pasiūlyta bausme nesutiko nei pati kaltinamoji, nei jos gynėjas E. J. Šorius. Jo teigimu, R. Sakalauskaitė turėtų būti išteisinta dėl visų pareikštų kaltinimų, mat esą bankinių bei kitų ūkinių operacijų jo ginamoji negalėjo vykdyti be įstaigos direktoriaus, parapijos klebono A. Gutkausko leidimo.
Teismo nuosprendis paaiškės jau kito mėnesio pradžioje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...