Taksistą nužudžiusių jaunuolių teismas nepagailėjo

Už grotų šiuo metu už itin žiaurų nusikaltimą – taksisto nužudymą – sėdintys jaunuoliai Vytautas Jogminas, Julius Gečas ir Vilius Uznys iš Noriškių kaimo nesulaukė pasigailėjimo ir iš sostinės teisėjų. Apeliacinis teismas praėjusį pirmadienį atmetė vaikinų skundus. Teisėjų kolegija paskelbė, jog keisti Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį nėra jokio  pagrindo. Primename, jog kaltas dėl taksisto nužudymo ir jo turto pagrobimo jaunuolių trejetas buvo pripažintas praėjusių metų balandžio mėnesį. Už tai skirtos nuo keturiolikos iki septyniolikos su puse metų laisvės atėmimo bausmės.

Apeliacinio teismo įsitikinimu, sumažinti žudikams skirtų bausmių bei priteistos neturtinės žalos dydžio nėra pagrindo, todėl visų jaunuolių skundai buvo atmesti. Teisėjai įvertino kiekvieno kraupiame nusikaltime dalyvavusio asmens vaidmenį.
Nustatyta, jog veiksmus, nulėmusius taksisto mirtį, atliko kaltę pripažinęs V. Uznys. Jis, sėdėdamas taksi automobilio gale (į mašiną, vairuojamą 57-erių Kazio Besevičiaus, trijulė įsėdo 2015-ųjų birželio 17-ąją, apie 23-ią valandą, Alksnėnų kaime), ranka ėmė smaugti taksi vairuotoją. Kiti du sužvėrėję jaunuoliai aukos galvą trankė kumščiais. Tačiau tuo viskas nesibaigė. Nepaaiškinamo įsiūčio valdomi vaikinai sumuštą K. Besevičių išmetė iš automobilio ir… toliau jį daužė. Lyg to būtų per maža dar ir apvogė, po to vėl įgrūdo į mašiną, nugabeno į pamiškę ir išmetė.
Tačiau net ir tada žudikų egzekucija nesibaigė. Taksisto pagrindiniu budeliu tapęs V. Uznys savo auką dar smaugė automobilio saugos diržu. Norėdamas, kad nukankintas vyras uždustų, koja spaudė jo gerklę. Specialistai ištyrė, jog K. Besevičius mirė ten, kur buvo išmestas, pamiškėje.
Nustatyta ir mirties priežastis – taksistas buvo pasmaugtas. Tačiau, teismo medicinos eksperto teigimu, išgyventi K. Besevičius galimybės bet kokiu atveju neturėjo. Esą net jei jis ir nebūtų buvęs pasmaugtas, jo gyvybė būtų užgesusi nuo daugybinių galvos sumušimų.
Nužudę K. Besevičių, jaunuoliai jį paliko, o patys sėdo į nužudytojo automobilį ir nurūko. Tai savo nutartyje pažymėjo ir Apeliacinis teismas. Dokumente parašyta, jog nuteistųjų tikslas buvo užvaldyti ne tik pinigus, bet ir automobilį, kad jų auka tapusiam vyrui neliktų nė menkiausios galimybės išsigelbėti.
K. Besevičiaus mirtį lėmusius veiksmus atlikusiam V. Uzniui už grotų teks praleisti 17,5 metų. J. Gečui, kuriuo vaidmuo, teismo vertinimu, buvo mažesnis, belangėje teks tūnoti 15,5 metų.
Mažiausiai prie nužudymo prisidėjusiam V. Jogminui skirta 14-os metų laisvės atėmimo bausmė. Tiesa, jo artimieji jau spėjo atlyginti nukentėjusiesiems dalį padarytos žalos.
Trijulė dviems asmenims privalės sumokėti atitinkamai 30000 ir 15000 eurų. Teks atlyginti turtinę žalą – 1050 eurų – ir už pagrobtą automobilį. Nuteistieji įpareigoti padengti nukentėjusiesiems antrinės teisinės pagalbos išlaidas – per 500 eurų.
Primename, jog visą šalį sukrėtęs nusikaltimas, įvykdytas 2015-ųjų birželį, į dienos šviesą išlindo pareigūnams sulaukus pranešimo apie dingusį žmogų – taksistu dirbusį K. Besevičių. Vyro pasigedo ir į policiją kreipėsi nužudytojo duktė.
Netrukus buvo pradėta vyro paieška, į kurią įsitraukė ne tik plungiškiai, bet ir uostamiesčio pareigūnai. Vyro palaikai aptikti Alksnėnų kaimo pievose. Išvydus lavoną, pareigūnams nekilo abejonių, kad vyras – nužudytas. Netrukus buvo sulaikyti ir įtariamieji.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...