Ne viskas auksas, kas auksu žiba

Šį išminties perlą mestelėjo vieno atnaujinto Plungės daugiabučio gyventojas. Ir pridūrė, kad tikėjosi daug, o gavo… katino ašaras. Tai išgirdusi ir taip pat atnaujintame name gyvenanti moteris ne juokais pyktelėjo: „Jau mes, lietuviai… Niekas mums neįtinka, viskas mums blogai. O aš labai džiaugiuosi. Už šilumą moku, lyginant su tuo, ką mokėjau anksčiau, kaip jis sakė – katino ašaras. Per stogą nebėga, į balkoną galiu įžengti, nebijodama, jog nudardėsiu apačion ir nusisuksiu sprandą. O ir mūsų namas, pažiūrėkite, koks spalvingas, gražus.“ „Nenoriu su tavimi ginčytis, – įsiterpė plungiškis. – Prie jūsų namo dirbo tikri meistrai, o prie mūsų… iš darbo biržos surankioti alkoholikai. Todėl taip ir nutiko. Jeigu netikite, galite kitų kaimynų paklausti ir tada įsitikinsite – meluoju aš, ar ne.“

Taigi nuomonių spektras – nuo pačios juodžiausios iki džiaugsmingai raudonos spalvos. Panašią situaciją parodė ir internetiniame „Žemaičio“ tinklalapyje paskelbta apklausa. Gyventojų klausėme: „Kaip visoje mūsų valstybėje, taip ir Plungės bei Rietavo savivaldybių teritorijose atnaujinama nemažai daugiabučių. Ar gyventojai patenkinti renovacija?“ Norėdami, jog būtų paprasčiau atsakinėti, pasiūlėme kelis atsakymų variantus. Pirmasis – aš – prieš daugiabučių atnaujinimą, nes tai – brangus dalykas. Iš 404-ių apklausoje dalyvavusių mūsų skaitytojų šį atsakymą pasirinko 27 proc., arba 110 žmonių.
Sunku patikėti, bet atsakymas – esu patenkintas ir remonto sparta, ir kokybe – sulaukė vos 25 žmonių (6 proc.) palaikymo. Kadangi atsakymų skaičius buvo ribotas, neaiškios priežastys, kodėl tiek mažai plungiškių jaučia pasitenkinimą, kad gyvena atnaujintame daugiabutyje. Nejaugi visiems kitiems nepavyko ir rezultatai neatitiko jų įsivaizdavimo ar norų? Jeigu pamėgintume skirstyti prizines vietas, tai laimėtų atsakymas: atnaujinimas – gerai, bet remonto kokybė – prasta. Tuo įsitikinę net 184 gyventojai, arba 46 proc. apklaustųjų. Šiek tiek guodžia, jog patį paskutinįjį atsakymą – taip, džiaugiamės, kad pagaliau sulaukėme namo renovavimo – pasirinko ne taip ir mažai Plungės gyventojų. Jam savo balsus atidavė 21 proc., arba 85 žmonės.
„Žemaitis“ savo 404-ių skaitytojų nuomonę perdavė Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktoriui Zigmantui Daugėlai. Jį, kaip, beje, ir žurnalistus, nustebino toks gana negatyvus gyventojų požiūris į namų atnaujinimą. Direktorius sakė, kad 2016-aisiais pradėta renovuoti 16 daugiabučių, iš kurių 4 (jeigu viskas pavyks) bus baigti. Dabar perkami dar kelių daugiabučių atnaujinimo darbai.
Jis sakė suprantantis, kad gyventojai statybininkams turi pretenzijų dėl darbų kokybės, nes meistras – meistrui nelygu. Ir pridūrė, jog pernai namus Plungėje renovavo ne mažiau kaip aštuonios statybos bendrovės – tai tikrai nemažas statybininkų būrys. Tarp jų yra ir auksarankių, ir atgrubnagių. Dviejų daugiabučių gyventojai, išgirdę, kad darbų konkursą laimėjo UAB „Pilkasis granitas“, jos paslaugų iškart atsisakė. Teko iš naujo skelbti konkursus. Z. Daugėla viliasi, kad dar po metų ar dvejų gyventojai daug pozityviau žiūrės ir norės, kad jų daugiabučiai būtų atnaujinti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...