„Jų dėka pats tobulėju“

1701-2183Taip, atidarant Stalgėnų kultūros namuose įsikūrusios studijos „Menai sau“ menininkų darbų parodą, kalbėjo studijos įkūrėjas, mokytojas bei tautodailininkas Vidas Vagnorius. Džiaugdamasis savo kolegų kūryba, kurios dalis – per septyniasdešimt darbų – pristatoma Plungės kultūros centro lankytojams, stalgėniškis sakė, jog mokiniai visada lenkia savo mokytoją, todėl jam patinka stebėti užsiėmimus lankančius meniškos sielos žmones, matyti jų kūrybos proveržius, rodančius jų ir kartu jo, kaip mokytojo, tobulėjimą.

Parodos atidarymo metu prisiminta, jog studija „Menai sau“ pirmąjį savo veiklos žingsnį žengė prieš aštuonerius metus. Idėja įkurti studiją, šiandien vienijančią didelį būrį kūrėjų, kilo stalgėniškiui kūno kultūros ir dailės mokytojui V. Vagnoriui. Kaip jis pats prisipažino, ne vienerius metus jo galva buvo prikimšta įvairių minčių, sumanymų, kurie galiausiai išsiveržė ir tapo „kūnu“ – šiandien jaukiai sutvarkytu menininkų kūrybos kampeliu, pavadintu „Menai sau“.
Stalgėniškis pasakojo, jog svarbu buvo tai, kad jo sumanymą įkurti studiją palaikė ne tik jo kolegos mokytojai, bet ir Stalgėnų bei rajono valdžios atstovai. Jų palaikymą bei skatinimą kurti studija jaučia iki šiol. Apie tai, jog Stalgėnų kultūros namuose savo kūrybinius žiedus skleidžiantys vyrai, moterys ir vaikai bus remiami ir ateityje, per parodos atidarymą kalbėjo ir Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius.
Sveikindamas studijos įkūrėją bei visus parodos autorius, kurių – net 21, politikas juokavo, jog nėra didesnio humuro, kaip piešiantis „fizrukas“. Apie kuriantį kūno kultūros mokytoją juokavo ir kiti renginio dalyviai. Jų nuomone, energija, reikalinga per kūno kultūros pamokas bei sportuojant, padeda V. Vagnoriui kurstyti ir kūrybinę ugnelę.
Viena iš parodos autorių – šateikiškė Rasa Bumblienė, mokytojaujanti Salantų gimnazijoje (Kretingos r.), dėkojo stalgėniškiui menininkui už studijoje suteikiamą galimybę susipažinti su dailės priemonėmis ir medžiagomis, su įvairia dailės kūrinio atlikimo technika, su naujausiomis meninėmis idėjomis, su senomis ir vėl iš naujo atrastomis meno technologijomis, už mokymą išreikšti savitumą ar tiesiog kitaip pažiūrėti į savo kasdienybę ir nuspalvinti ją kitomis spalvomis.
Parodoje pristatoma per septyniasdešimt įvairiausių kūrybos darbų, kuriuos  visuomenei pristatė net 21 autorius ne tik iš Stalgėnų, Plungės, bet ir Skuodo, Salantų ir kitų vietovių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...