Apsimetęs pareigūnu, tikėjosi išvilioti pinigų

Praėjusį antradienį Plungės rajono apylinkės teismas atvertė ir tą pačią dieną išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl valstybės tarnautojo – policijos pareigūno – vardo pasisavinimo ir sukčiavimo. Šie kaltinimai pareikšti 1988-aisiais gimusiam kauniškiui Sauliui Stripeikiui. Šiuo metu taip pat už sukčiavimą, dokumentų klastojimą bei kitus nusikaltimus bausmę Alytaus pataisos namuose atliekantis vyras nesigynė nuo paskutinių jam mestų kaltinimų. Atvirkščiai – visiškai pripažino kaltę ir, prokuroro siūlymu, sutiko, jog byla būtų išnagrinėta, atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą.

Į pareigūnų rankas net aštuonis kartus teistas kauniškis pakliuvo iškart po to, kai praėjusių metų gegužės 28-ąją, persirengęs sena policininko uniforma, atėjo į plungiškės Reginos Kazragienės namus ir reikalavo parodyti visus turimus pinigus, kurie esą gali būti padirbti. Sukčius tikėjosi, jog moteris atneš pinigus, ir šis, juos pagrobęs, spruks. Tačiau jo ir nenustatytų bendrų planas neišdegė.
R. Kazragienė kaimyno buvo įspėta apie galimą nusikaltimą, todėl pinigų nerodė. Tačiau prieš tai moteris sulaukė telefono skambučio. Plungės rajono komisariato pareigūnu prisistatęs vyriškis tikino, jog Plungėje platinami padirbti pinigai, tokių esą iš pensiją atnešusios paštininkės galėjo gauti ir ji, todėl būtinai reikia patikrinti turimus banknotus. Skambinusysis R. Kazragienei pareiškė, jog netrukus pas ją apsilankys pareigūnas, kuriam ši turinti parodyti visus pinigus.
Laimei, plungiškės pokalbį su atėjusiu banknotų „tikrintoju“ nugirdo kaimynas, kuris šūktelėjo moteriai, kad ši nerodytų jokių pinigų. Tai išgirdęs, tariamas pareigūnas bandė sprukti, tačiau jį sulaikė to namo, kuriame jis lankėsi, gyventojai. Jie ir iškvietė pareigūnus.
Pastarieji, patikrinę S. Stripeikio kišenes, rado mobilųjį telefoną, kriminalinės policijos pareigūno tarnybinį pažymėjimą, juodas pirštines, infraraudonųjų spindulių aparatą, skirtą pinigams tikrinti, tapatybės kortelę bei piniginę. Sulaikytajam buvo nustatytas 0,62 promilės girtumas.
Teisme S. Stripeikis nė nebandė gintis nuo jam mestų kaltinimų. Tačiau aiškino, jog tai nebuvo iš anksto planuotas nusikaltimas. Užsidirbti pinigų esą jam pasiūlė iš vakaro. Jaunas vyras pasakojo, jog sulaukė pasiūlymo atlikti vieną „darbelį“, už kurį jis gaus tam tikrą atlygį. S. Stripeikis sakė, jog neseniai buvo išėjęs iš įkalinimo įstaigos, todėl pamanė, jog pinigai pravers. Tad, nė kiek nesuabejojęs, sutiko.
Telefonu buvo aptartos nusikaltimo detalės. Liko tik viską padaryti, tačiau sukčių  planas praturtėti subliuško kaip muilo burbulas. Apgaule išvilioti pinigų iš plungiškės jiems nepavyko.
Teisme S. Stripeikis aiškino, jog nepažįsta nei nusikaltimą užsakiusiojo, nei į Plungę iš Kauno jį atvežusių asmenų. Dėstydamas nusikaltimo subtilybes, kauniškis aiškino, jog tokiais atvejais viskas derinama telefonu, todėl tiesiogiai bendrauti su sėbrais, kurie dažniausiai lieka nenustatyti, netenka.
Už valstybės tarnautojo vardo pasisavinimą bei sukčiavimą prokuroras S. Stripeikiui siūlė skirti penkerių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę (sumažinus trečdaliu ir subendrinus su ankstesniu teismo nuosprendžiu). Ar su tokia bausme sutiks ir teismas, paaiškės dar šį mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...