Ketino virti naminukę, nes norėjo grąžinti skolas

Sausio 3-iąją Plungės rajono apylinkės teisme buvo nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje Truikių kaimo gyventojas Arūnas Kuprys (gim. 1987 m.) kaltintas bandęs gaminti naminę degtinę, turėdamas tikslą ją parduoti. Tai ne pirmas kartas, kai vyras, norėdamas užsidirbti, ryžtasi gaminti svaigalus. Už šią nusikalstamą veiką truikiškis jau buvo teistas praėjusių metų spalio 4-ąją, o prie naminukei gaminti skirto aparato jaunuolis vėl stojo praėjus vos savaitei po nuosprendžio paskelbimo.

Kaltinamajame akte rašoma, kad praėjusių metų spalio 10-ąją A. Kuprys Platelių seniūnijoje, Rėžgalių kaime, ūkiniame pastate užraugė 3000 litrų raugo, iš kurio kėsinosi pagaminti 232,5 litro naminės degtinės. Tačiau tąsyk vyrukas nusikalstamos veikos nebaigė, nes jį sulaikė policijos pareigūnai.
Posėdžio metu truikiškis neneigė savo kaltės ir sutiko duoti parodymus, kad bylą būtų galima išnagrinėti sutrumpinta proceso tvarka.
A. Kuprys kalbėjo, kad specialiai šiam „versliukui“ nusipirko 300 eurų kainuojantį automobilį miltams vežti. Patalpas, kuriose bandė virti naminukę, buvo išsinuomojęs iš pažįstamo senolio. Pasak kaltinamojo, už nuomą jis nieko nemokėjęs, mat buvo pažadėjęs senjorui duoti degtinės, kiek tik jis norėsiąs.
Vyras prasitarė, kad aparatą, skirtą naminei degtinei virti, pasigamino pats. Tai jam kainavę apie du tūkstančius eurų.
Nors kaltinamasis tikino veikęs vienas pats, tačiau teisėjui Virginijui Gedeikiui sukėlė abejonių, nes įranga svėrė ne vieną šimtą kilogramų. Truikiškis prisipažino, kad kai kurias įrangos dalis į patalpą jam padėjo sunešti draugai iš Darbėnų, tačiau esą jie nieko nežinojo apie ketinamą virti naminukę.
Teisėjui pasiteiravus, kodėl bėgęs nuo policijos pareigūnų, A. Kuprys teigė, kad išsigandęs. Vyrukas sakė, kad bijojęs daryti ir aparatą, tačiau noras užsidirbti buvęs didesnis. Anot teisiamojo, jis tikėjęs, kad virdamas ir parduodamas svaigalus, galėsiąs grąžinti skolas.
Sausio 9-ąją teismas A. Kuprį pripažino kaltu ir, subendrinęs praėjusių metų spalio 4-osios nuosprendį, paskyrė galutinę – vienerių metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams, bei 1355,76 eurų baudą.
Vyriškis įpareigotas per du mėnesius įsidarbinti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...