Iš Pramonės prospekto liko tik skambus pavadinimas

P1520402Sausio 3-iąją Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, jo patarėjas Gintautas Vaitkevičius, Plungės seniūnas Gintaras Domarkas, Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai Vaclovas Matavičius ir Virginijus Kazragis išsiruošė į apleistų teritorijų pramoninėje miesto dalyje apžiūrą.

A. Klišonis pažymėjo, kad nuo šių metų pradėjo veikti naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), kuris pakeitė paskutinį iki šiol galiojusį dar sovietmečiu priimtą įstatymą – Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK). Naujame dokumente – nemažai pasikeitimų: nebelieka tokios bausmės kaip areštas, keičiamos piniginės baudos, dalis nusižengimų perkeliami į Baudžiamąjį kodeksą. Pažymėtina, kad daugiau galių kontroliuoti ir vertinti tam tikras fizinių ir juridinių asmenų veikas nuo šiol turės ir savivaldybės, mat kodekse įteisinta, kad daugiau administracinių nusižengimų bylų būtų nagrinėjama ne teisme. Meras A. Klišonis pirmiausia atkreipė dėmesį į griežtesnę apleistų ar neprižiūrimų miesto plotų kontrolę.
Tenka apgailestauti, kad daugelis anksčiau klestėjusių įmonių Pramonės prospekte, Stoties, Salantų gatvėse liko tik plungiškių atmintyje. Buvusios gamybinės bazės, kiti įvairios paskirties statiniai dabar ištuštėję, apleisti, yrantys ir šiuo metu labiau tinkantys ne verslui, bet… menui – kaip instaliacija ir vaizdinis fonas kokiam nors kuriamam filmui apie gamtos stichijų ar karo nusiaubtas teritorijas.
Siekti geresnio miesto estetinio įvaizdžio – tik vienas pirmosios išvykos po apleistas miesto teritorijas uždavinių.
A. Klišonis sakė, jog turi dar vieną tikslą, mat sulaukė užklausų iš vienos Danijos kompanijos – metalo gaminių įmonės – apie galimybę Plungėje pradėti verslą. Investuotojus domina 4–5 hektarų ploto žemės sklypai, interesantai pageidauja, kad jie būtų kuo arčiau geležinkelio.
Laisvos valstybinės žemės plotus, pasitelkęs žemėlapį, parodė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistas V. Matavičius. Ne vienas laisvas sklypas yra Salantų gatvėje, prie pat geležinkelio linijos. Su Pramonės prospektu  ribojasi net du alksnynai (0,5 ir 1,5 ha ploto), kurie priskiriami valstybinių miškų teritorijai.
Pramonei skirtame kvartale (tarp Salantų ir Stoties gatvių) yra laisvos valstybinės žemės sklypai po 2, 4,3 ir beveik 4,8 ha ploto.
A. Klišonis ir  G. Domarkas pirmiausia atkreipė dėmesį į tai, kaip šioje miesto dalyje elgiamasi su išsinuomota valstybine žeme. Antai bankrutavusiai bendrovei „Adakris“ iki šiol priskirtas didelis žemės plotas. Bankrutavusi įmonė už nuomojamą valstybinę žemę nebemoka jokių mokesčių, o bankroto administratorius nė piršto nepajudina, kad situaciją pakeistų.
Meras kaip vieną iš galimų variantų pasiūlė buvusiam „Adakriui“ priskirti žemės tik apie išlikusius bendrovės statinius, o kitur suformuoti laisvus valstybinės žemės sklypus kitiems galimiems jų naudotojams.
Diskusijų sukėlė ir pramonės rajone likusių nebenaudojamų pastatų ir kitokių statybinių konstrukcijų avarinė būklė. Iš senosios KMK-114 bazės likę tik griaučiai, didžioji dalis statinių pripažinti bešeimininkiais, todėl kyla klausimas, kada ir kas bus pajėgus sutvarkyti tokią didžiulę apleistą teritoriją. V. Matavičius sakė, jog privatus asmuo per aukcioną nusipirko gabalėlį žemės (apie 17 arų), planuoja čia pradėti automobilių ardymo verslą. Galėtų įsikurti ir stambus verslas, mat šalia yra likę apie 4,8 ha laisvos valstybinės žemės. Tiesa, sklypas šiuo metu vietomis apaugęs jau beveik 6-ių metrų beržais, jei atsirastų interesantas iš sklypo tektų iškelti ir aukštosios įtampos elektros liniją.
V. Matavičius sakė, kad buvo pasirodę investuotojų, kurie Plungės pramonės rajone ieškojo pirkti sklypų kartu su nebenaudojamais statiniais, tačiau buvę įmonių akcininkai ar pastatų dalininkai, pajutę pinigus, užsiprašydavo kosminę kainą, ir sandoris neįvykdavo.
Beje, miesto pramonės kvartale vienas aras žemės kainuoja apie 900 eurų. Jei sklypas patrauklus, aukcione žemės kaina dar labiau išauga.
Šiuo metu miesto pramonės rajone yra apie 10 ha laisvos valstybinės žemės.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...