Pasirinkęs trenerio kelią

1604-112588Jau dvidešimtmetį regbio treneriu dirbantis klubo „Dorbė“ vadovas Ričardas SKRINSKIS save vadina laimingu žmogumi. Gimęs ir užaugęs Plungėje, nuo paauglystės susidomėjęs įdomia sporto šaka, vyras džiaugiasi pasirinkęs trenerio darbą. Kada susidomėjo regbiu bei kaip gimė idėja įkurti šios sporto šakos klubą, ir kalbėjomės su „Dorbės“ vadovu.

– Kada susidomėjote regbiu? Kaip tėvai reagavo į Jūsų užsiėmimą?
– Regbį pradėjau lankyti būdamas 14–15 metų.Vaikystėje buvau judrus ir mamai prikrėsdavau visokių išdaigų. Visi tėvai nori, kad vaikai gerai mokytųsi, bet mano pomėgiui sportuoti mama niekada neprieštaravo. Tik labai pykdavo, kai reikėdavo kaskart plauti purviną aprangą. Tada sakydavo: „Mesk tą regbį.“ Tačiau greit atlyždavo ir su tuo susitaikydavo, nes matė, kad labai noriu žaisti šį žaidimą.
– Kodėl pasirinkote regbį, o ne krepšinį ar futbolą?
– Lankiau gimnastikos, krepšinio treniruotes, žaisdavau kvadratą, futbolą – ilgą laiką atstovavau mokyklai įvairiose varžybose. Kai Plungėje ėmė prigyti regbis, draugai pakvietė ir mane pamėginti jį žaisti. Nuėjęs į stadioną, pabandžiau ir patiko, o tada pajutau, kad tai – mano sporto šaka.
– Kiek truko Jūsų, kaip regbininko, karjera? Kokiais laimėjimais galite pasigirti?
– Nors vėlokai pradėjau lankyti regbio treniruotes, tačiau ilgai žaidžiau futbolą. Kadangi kamuolį gerai spardžiau, liko išmokti keletą regbio žaidimo taisyklių ir subtilybių. Su pertraukomis sportavau iki 25-erių metų amžiaus.
Buvau kandidatas į Lietuvos jaunių rinktinę, ne kartą pripažintas ir finalinių varžybų geriausiu gynėju. Esu tapęs jaunių, jaunimo bei suaugusiųjų regbio pirmenybių prizininku. Regbio taurės varžybose esu iškovojęs 1-ąją ir 2-ąją vietas, tris kartus tapęs Lietuvos regbio čempionu. Už nuopelnus regbio sportui apdovanotas sidabro medaliu.
– Kaip gimė mintis suburti regbio klubą?
– Kai grįžau iš kariuomenės, Plungėje regbio jau nebebuvo.Visą laiką galvoje kirbėjo mintis, kad reikia atkurti šią sporto šaką gimtajame mieste.
Per savo 34-ąjį gimtadienį su draugais, su kuriais seniau žaidėme regbį, sutarėme, kad jau kitą dieną susirinksime ir pradėsime treniruotę. Taip ir buvo. O po pusmečio drauge su Juozu Kučinsku ir Vytautu Ramonu įregistravome regbio klubą „Perkūnas“. Po 16-os metų, 2010-aisiais, su Laimonu Gorbatiku ir Zigmu Pečiuliu nusprendėme įsteigti ir vaikams bei jaunimui skirtą regbio klubą, kurį pavadinome garsaus Durbės mūšio garbei.
– Kaip tapote regbio treneriu?
– Sporto mokykloje (dabar – Plungės sporto ir rekreacijos centras) pradėjau dirbti  1996-aisiais. Tuometinis rajono meras Antanas Lapukas paprašė Sporto mokyklos direktoriaus Romaldo Kerpos skirti man valandų treniruoti vaikus.
Norėdamas dirbti geriau, po ketverių metų įstojau į Lietuvos kūno kultūros akademiją (dabar – Lietuvos sporto universitetas) ir penkerius metus studijavau kūno kultūros programą. Ten įgijau sporto bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir mokytojo profesinę kategoriją.
– Kiek šiuo metu treniruojate vaikų?
– Klube yra beveik 100 vaikų. Vykstu į darželius bei mokyklas, kur mokau vaikus regbio žaidimo taisyklių.
– O kaip vaikai žiūri į Jūsų darbą? Ar jie irgi neabejingi sportui?
– Palankiai. Sūnus Mindaugas aktyviai domisi sportu. Užpernai pagal mainų programą buvo atrinktas į Anglijos koledžą, kur galėjo žaisti regbį. Dukra Kornelija anksčiau irgi nebuvo abejinga šiai sporto šakai, net buvo surinkusi mergaičių komandą. Tik man neužteko laiko jas treniruoti.
– Ar galima sakyti, jog sėdite „savosiose rogėse“?
– Man patinka tai, ką darau. Turiu daug draugų, pažįstamų, vaikų, kuriuos mokau. Su visais gerai sutariu, nė iš vieno nesu blogo žodžio išgirdęs. Jei kažkam suteikiu teigiamų emocijų, vadinasi, viskas yra gerai.
Nežinau, kuo mano auklėtiniai bus užaugę. Man svarbiausia, kad jie nesišlaisto gatvėmis, o sportuoja. Nieko blogo nematau, jei vaikas po metų ar dvejų sugalvoja pereiti į kitą sporto šaką. Tačiau ne kartą jau įsitikinau, kad regbis – tokia sporto šaka, iš kurios išėjusieji vėl sugrįžta.
– Ačiū už pokalbį.

2 komentarai(-ų)

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...