Po smūgio alaus bokalu – tik per plauką gyvas

Neseniai Klaipėdos apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų. Už šį nusikaltimą teisiamųjų suole atsidūrė devyniolikmetis plungiškis Evaldas Matevičius. Už tai, kad alaus bokalu vožė nepažįstamam vaikinui – bendraamžiui Juliui Petrikui – į galvą, jam gresia nuo dvejų iki dvylikos metų nelaisvės bei didžiulės piniginės baudos.

Konfliktas, pasibaigęs sunkiu vieno iš jo dalyvių sužalojimu, įvyko praėjusių metų birželio 11-osios naktį prie Plungėje esančio naktinio baro „Bildukas“. Su alaus bokalu rankose į lauką išėjusio
E. Matevičiaus kelyje pasipainiojo J. Petrikas, kuris, kaltinamojo teigimu, jį ėmęs įžeidinėti. Todėl E. Matevičius esą pajutęs grėsmę. Būtent tai ir išprovokavę tokį jo poelgį.
Tačiau realios grėsmės vaikinui nebuvę. Nukentėjusysis lyg per miglą teisme prisiminė, jog gražiai paprašė alaus. Detaliau papasakoti įvykio aplinkybių J. Petrikas nesugebėjo, tikino neprisimenąs. Kodėl tarp jaunuolių kilo konfliktas, taip ir neišaiškinta.
E. Matevičiui bokalu trenkus J. Petrikui į galvą, bokalas sudužo ir jo duženos nukentėjusiajam ne tik sužalojo veidą, bet ir pažeidė kaklo veną. Vaikinas dėl smarkaus kraujavimo galėjo mirti. Laimei, blogiausio pavyko išvengti. Sužalotas jaunuolis buvo perduotas į medikų rankas.
Už sunkų sveikatos sutrikdymą iš chuliganiškų paskatų prokuroras plungiškiui prašė skirti trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Tačiau pats kaltinamasis teismo prašė švelnesnės bausmės. Atsiprašydamas J. Petriko, jis tikino, kad, baigęs studijas, pradės dirbti ir stengsis kuo greičiau atlyginti moralinę žalą, kurią nukentėjusysis įvertino 40000 eurų. Tiesa, 5000 eurų E. Matevičius jau sumokėjo.
Priešingos nuomonės laikėsi nukentėjusiojo advokatas. Jis net prašė sugriežtinti kaltinimą. Esą čia nėra sunkus sveikatos sutrikdymas, čia jau kalbama apie veido subjaurojimą.
Apie dėl ant veido likusių randų jaučiamą diskomfortą kalbėjo ir pats sužalotasis. Jaunuolis pasakojo, kad jo nuolatos klausinėjama, iš kur jam ant veido atsirado randų. Dėl to tenka prisiminti tos nakties įvykius, o tai – itin nemalonu. J. Petrikas pasakojo lankęsis pas plastikos chirurgą dėl randų ant kaktos, skruosto bei kaklo naikinimo procedūrų. Konsultacijos metu sužinojo, jog pastarosios – labai brangios.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...