Apie nevisavertiškumą

BunkaViena iš nevisavertiškumo komplekso išraiškų – kai asmenybė save suvokia kaip prastesnę už kitas ir siekia kitų dėmesį patraukti įvairiais signalais, socialinio statuso simboliais.
„Milijono vertės suknelė papuošė dainininkės Mios kūną“, – rėkia antraštė. Tačiau tekste pasirodo, kad apie milijoną svajoja tik pati dainininkė ir jos rūbo siuvėjas.
Bet signalas apie neegzistuojančią vertę jau pasiųstas. Jį kurpė teksto (antraštės) kūrėjas. Galbūt taip bandydamas savo nevisavertiškumo kompleksą paversti jo produkto vartotojų būsena.
„Kaip atrodyti tarsi už milijoną?“ – stiliaus pamoką perša kita antraštė, kurioje rūbas pristatomas kaip ne pasiekiamas, o tik dirbtinai sukuriamas socialinio statuso simbolis, slepiantis nevisavertiškumo kompleksą.
„Juvelyrė iš Lietuvos savo darbais pribloškė britus“, „D. Trumpo komanda žino Lietuvos vardą“, „Tobulą lietuvių nusikaltimą sužlugdė Norvegijos teisėsauga“, „Prie D. Trumpo komandos gali prisijungti lietuvis“, „Negirdėta istorija: kaip… Linas Kleiza sunervino NBA žvaigždę“ – tik keli vos poros dienų profesionalų paruoštų pranešimų pavadinimai internetinėje erdvėje. Priblokšti britai, ko gero, tik trokštamos anglų reakcijos apie lietuvės kūrybą įsivaizdavimas. Tobulas nusikaltimas, palyginus su garsiomis kriminalinėmis istorijomis, tekste atrodo lyg nedidelė vagystė iš parduotuvės, prie D. Trampo komandos galintis prisijungti lietuvis skaitytojui, matyt, turėtų kurti įvaizdį apie Lietuvos ir lietuvių įtaką pasaulio politikoje. Antraštėje minima L. Kleizos pavardė, regis, turėtų kurti tokį pat įvaizdį krepšinyje, nors tekste lietuvis atrodo tik kaip tolimo plano statistas.
„Bolivijos prezidentą sužavėjo Lietuvos ir Bolivijos vėliavų panašumai“, „Tarp geriausiųjų – ir lietuvio pavardė“, „Niujorkas šaukė lietuvio pravardę“, „Europiečiai masiškai ir iš anksto perka vasaros keliones į Europos kurortus, dėl to kils kelionių kainos ir lietuviams“. Ne kritiškai vertinant, o tik ryjant tokius kasdien skaitytojų smegenis graužiančius pavadinimus, nepilnavertiškumo kompleksas beveik garantuotas.
„Buvęs lenktynininkas D. Jonušis įsitikinęs – blogai vairuojantiesiems negerai su galva“. Gal tai tinka ir vairuojantiesiems žiniasklaidą?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...