Pagalba savo „chebrai“ neišdegė

1701-2499Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, svarstant klausimą „Dėl patalpų ir statinių, kuriems 2016 metais taikomas trijų procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, sąrašo patvirtinimas“, užteko vieno Tarybos nario Roberto Endriko pasisakymo, kad jis būtų vėl grąžintas svarstyti komitetams. Pasiteiravęs, ar bus tvirtinamas komitetuose priimtas sąrašas, ar dabar pateiktas sutrumpintas variantas, jis išklausė mero Audriaus Klišonio paaiškinimo, jog kai kurios bendrovės reagavo ir susitvarkė, todėl buvo išbrauktos iš to sąrašo, R. Endrikas išrėžė: „Jeigu taip elgiamės, kad, parašius juokingą paaiškinimą, jog iškirto krūmus, išvežė gruntą, savo draugus ar savo „chebrą“ atleidžiame nuo tos vadinamosios baudos, o kažkokį varguolį iš Aleksandravo – ne. Konkrečiai kalbu apie UAB „Ugnies takas“. Pažiūrėkit, kas dedasi buvusiose kareivinėse: namai nudegę, medžiai ant stogų auga, o bendrovė dar plečiasi: centre nupirko seną katilinę, Telšių gatvėje – garažus ir visą Plungę laiko įkaitais. Tuomet siūlau nuo tų 3 proc. mokesčio atleisti visus.“ Politikai nepritarė nei parengtam, nei naujai pasiūlytam sprendimui, tad šį klausimą dar teks spręsti.

Svarstant vietinės rinkliavos komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo klausimą, didelio azarto ginčytis nebuvo. Matyt, todėl, kad šia tema diskusijos verda jau keli mėnesiai. Ir ne tik oficialiuose posėdžiuose, bet ir parduotuvėse, ir darbovietėse, ir namuose. Todėl į posėdį atėję gyventojai tepasakė tik tiek, jog šuns balsas į dangų neina. Kitas plungiškis pastebėjo, kad gyventojai taip ir negavo tikslios informacijos, kaip UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) leidžia pinigus, kiek čia dirba žmonių, kokie jų atlyginimai.
Meras A. Klišonis paaiškino, jog šiuo metu perkamos auditorių paslaugos šios bendrovės veiklai analizuoti. Auditui pasibaigus, daug kas turėtų paaiškėti. A. Klišonis taip pat paminėjo, kad buvo susitikę visų keturių savivaldybių (kurios ir yra TRATC-o akcininkės) merai bei administracijų direktoriai ir aptarė vadinamąjį vartų mokestį. Buvo siekiama, kad jis mūsų gyventojams būtų mažesnis. Šį klausimą žadama svarstyti netrukus, o kol kas „vartų“ mokestis yra visiems vienodas – 56,7 euro (be PVM) už atliekų toną.
Jeigu minėtas mokestis bus sumažintas, mažiau mokės ir gyventojai bei visi kiti atliekų turėtojai. O kol kas nuo vasario 1-osios daugiabučių namų gyventojai už metus mokės 30 eurų pastovųjį dydį ir po 13,2 euro už kiekvieną žmogų, gyvenantį tame bute. Tačiau maksimali kintamojo dydžio suma bus ne didesnė kaip už keturis gyventojus. Pavyzdžiui, jeigu bute gyvena 7-ių asmenų šeima, kintamasis dydis vis tiek bus kaip už 4-ių asmenų šeimą. Individualių namų savininkai mokės 30 eurų pastovųjį ir 30 eurų kintamąjį dydžius. Garažų savininkai – 3,5 euro pastovųjį ir 3,5 euro kintamąjį dydžius, sodų bendrijų šeimininkai, kurie ten nuolat negyvena, – po 8-is eurus pastovujį ir kintamąjį dydžius.
Baigiant svarstyti šį klausimą, Tarybos narys Tomas Raudys pateikė du pasiūlymus: TRATC-ui panaikinti uždarosios akcinės bendrovės statusą. Bendrovė turėtų tapti viešąja įstaiga, nes jeigu to nepadarys, bankrutuos. Antrasis jo pasiūlymas – vietoj penkių mokesčius už paslaugas renkančių įstaigų („Plungės šilumos tinklai“, TRATC-as, „Plungės vandenys“ ir kitos) šį darbą patikėti vienai. Tuomet būtų viena sąskaita ir gyventojams ši paslauga kainuotų pigiau.
Šurmulį sukėlė Tarybos nario Liudo Skieraus pasiūlymas sudaryti laikinąją komisiją, kuri atliktų UAB „Plungės šilumos tinklai“ priklausančių katilinių (išskyrus katilines, esančias Plungės miesto V. Mačernio ir Lentpjūvės gatvėse) 2015–2016 ir 2016–2017 metų šildymo sezonų energinio efektyvumo ir ekonominio naudingumo patikrinimą ir nustatytų įsigyto (planuojamo įsigyti) kuro rūšis, kiekius ir kainas, įvertintų šilumos generacijos įrengimų galią, jų efektyvumą ir ekonominį naudingumą, tiekiant šilumą biudžetinėms įstaigoms ir institucijoms.
Pasiūlyta ir laikinosios komisijos sudėtis: Savivaldybės kontrolierė Danutė Jarašiūnienė, Vietos ūkio ir turto skyriaus šilumos ūkio specialistas Kazys Milierius, UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ technikos vadovas Audrius Ozolas, Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis, Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto narys Liudas Skierus. A. Pečiulis pasiūlė į komisiją įtraukti Vietos ūkio ir ekologijos komiteto pirmininką Tomą Raudį, kuris būtų ir laikinosios komisijos pirmininku. Išgirdęs siūlomos komisijos narių pavardes, kažkodėl labiausiai pasipiktino mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius.
Jam pirmiausia nepatiko, jog komisijoje yra L. Skieraus pavaldinys A. Ozolas. Kai kiti Tarybos nariai sakė, kad rajone šios srities specialistų nėra daug, tad reikia tik džiaugtis ir dėkoti žmonėms, sutikusiems padėti, mero pavaduotojas pasiūlė iš komisijos sąrašo išbraukti politikus ir palikti vien specialistus. L. Skierus sakė, kad čia nėra kriminalo, tad jį stebina toks puolimas, bet jis esą šito ir tikėjosi. „Man jau pradeda patikti“, – šypsodamasis baigė L. Skierus. Ir pasakė, kad gauti rezultatai bus pateikti ne tik visiems komitetams bei Tarybai, bet ir spaudai. Politikai, komisijos pirmininku tapus T. Raudžiui, bendru sutarimu pritarė jos sudarymui.
Per šį posėdį buvo sulaužyta tradicija – gimtadienius tą mėnesį švenčiančius Tarybos narius sveikinti posėdžio pradžioje. Aidas Kėsas rožių puokštę gavo posėdžio pabaigoje. O pati paskutinė tos dienos naujiena – iš darbo, pačiam paprašius, atleistas Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos direktorius Kęstutis Varpiotas. Meras paminėjo, jog dar prieš Naujuosius metus būta nusiskundimų direktoriaus darbu, tačiau jie nesvarstyti dėl direktoriaus sveikatos problemų.

3 komentarai(-ų)

 • albertas:

  reid rata reid ratele reid mazeije tekinele sako zmones susisedo ponuliai ir nusprende kiek skieraus baudziauninkaimokes uz siuksliu isvezima dar nori ir plunges siluma prigriebti po savo skvermu

  • ajajai:

   padainuok, padainuok, Albertai, bene uždarys tavo „lesyklėlę“ kur baudžiauninkai suneša po trupinėlį, o tu iš jos gali imti kiek širdis geidžia (arba kiek meras leidžia)… :)

 • albertas:

  ta dainele tinka ir vienai pusei ir kitai ir del to labai gaila

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...