Devynis kartus pasverk – ir tik tada pirk

Yra tokia patarlė: „Devynis kartų pamatuok, dešimtą – kirpk“. Šiandien, užėjus į bet kurį prekybos centrą, reikėtų laikytis šiuolaikiškesnio patarlės varianto ir, perkant sveriamą prekę, svorį būtina kelis kartus patikrinti. Priešingu atveju, nutiks taip, kaip vienai mūsų rajono verslininkei (redakcijai pavardė žinoma): pirko 934 gramus trijų rūšių saldainių, o sumokėjo… už 1,948 kilogramo. Kitaip sakant, J. Tumo-Vaižganto gatvėje esančiame prekybos centre „Maxima“, moteris už tris prekes permokėjo 13,13 euro.

Užsukusi į redakciją plungiškė sakė, kad jau senokai ją nerimo kirminas graužė. „Kai tik perku „Maximoje“, iš parduotuvės išeinu neramia širdimi – labai jau daug sumoku. Sau vis pasižadėdavau, jog kitą kartą būtinai persiskaičiuosiu, bet kai ateinu prie kasos… eilė didžiulė, visi skuba, tad pasidaro nepatogu aiškintis, už ką čia taip brangiai moku. Ir šįkart būčiau viską taip palikusi, bet staiga prie kasos priėjo moteris ir pasakė, kad negali būti, jog tame maišelyje – beveik 0,5 kilogramo cukruotų spanguolių. Kasininkė nieko girdėti nenorėjo, tad pirkėja pasuko prie informacijos langelio. Netrukus kita kasininkė patvirtino, kad pirkėjos maišelyje – 150 gramų (338 g mažiau negu nurodyta čekyje) cukruotų spanguolių.“
Plungiškė verslininkė turėjo pilną vežimėlį prekių, tačiau už jas mokėjo atskirai, nes jos skirtos verslui. Kai atsiskaitė už šias prekes, kasininkei padavė tris maišelius, į kuriuos buvo įdėjusi po saujelę saldainių „Vilnius“, „Sostinės“ ir „Raudonoji aguona“, ir – beveik 7 eurus kainuojančią dėžutę žaliosios arbatos. „Kai pardavėja man pasakė, kiek reikia mokėti, nejučiom man išsprūdo, jog tai… beveik 100 litų. Tai išgirdusi, ši atšovė: „Pamirškit tuos litus, seniai jau eurai.“ Daugiau nieko nesakiau, tik stebėjausi, kad tol, kol nepasiūliau nuolaidų kortelės, ji manęs pati nepaprašė.“
Kadangi verslininkei buvo reikalinga sąskaita už prekes, ji atsistojo į eilutę prie informacijos langelio. „Teko ilgokai laukti, tad, palikusi vežimą, nuėjau ir pasisvėriau saldainius. Nepatikėsite, mane beveik ištiko šokas – svoriai buvo dvigubai didesni. Kai atėjo eilė gauti sąskaitą, pirmiausia paprašiau persverti mano saldainius…“
Persvėrus paaiškėjo, jog pirkėja už 638 gramus saldainių „Vilnius“ sumokėjo 10,37 euro, kai tų saldainių tebuvo 300 g ir reikėjo mokėti 4,88 euro, už 630 g „Sostinės“ saldainių kasininkė paėmė 9,68, o realiai už 292 g reikėjo mokėti 4,49 euro, „Raudonoji aguona“ ant kasinės svarstyklių pasunkėjo taip pat 338 gramais ir kainavo 4,94, kai iš tiesų jie svėrė 342 g ir turėjo kainuoti 2,49 euro. Nieko sau svarstyklėlės! Jeigu ant tokių atsistotų 50 kg sverianti moteris ir išvystų, kad sveria daugiau negu 100 (!) kilogramų, patikėkite, be greitosios pagalbos medikų jos atgaivinti nepavyktų.
„Žinote, skaudžiausia, kad kasininkė nė nemanė atsiprašyti. Nenorėjau eiti į redakciją, bet, atsipeikėjusi nuo įtampos, pamaniau – reikia perspėti žmones, kad ir jų taip neapgautų. Nuo šiol atsiskaitinėsiu tik savitarnos kasose, nes supratau, jog pasitikėti kasininkių sąžiningumu – neverta“, – kalbėjo verslininkė. Ji sakė, kad kasininkę, matyt, apgavo pirkėjos įprotis – kuo labiau ji pyksta, tuo tyliau kalba. Tikriausia ši pamanė, jog pirkėja – tikra mėmė, tad nėra ko čia atsiprašinėti.
„Žemaitis“ paskambino į minėtą prekybos centrą, tačiau „Maximos“ vadovė sakė jokios informacijos teikti negalinti ir pasiūlė kreiptis į šio prekybos tinklo atstovą spaudai. Taip ir padarėme – atstovui spaudai nusiuntėme čekių kopijas. Spausdiname atsakymą, kurį gavome (kalba netaisyta – aut.):
„Pirmiausiai abiejų pirkėjų norėtume atsiprašyti dėl sukeltų nepatogumų ir netiksliai pasvertų prekių. Aiškinomės šio įvykio priežastis – panašu į tai, kad prieš apsiperkant abiems pirkėjoms, kasininkė sunkesne preke galimai kliudė svarstyklių paviršių ir svarstykles išbalansavo. Todėl prieš sveriant prekes svarstyklės rodė ne 00,00 kg, o 0,338 kg svorį ir pasverti produktai svėrė būtent tiek daugiau.
Deja, šį netikslumą pirmiausia pastebėjo pirkėjos, o ne kasininkė, dėl to labai apgailestaujame. Iš kart po to kasininkė svarstykles perkrovė ir pradinis svarstyklių svoris atsistatė į 00,00 kg. Daugiau nesklandumų dėl šios kasos svarstyklių nebesulaukėme. Norime užtikrinti, kad kasininkė abiems pirkėjoms, joms dar neatsitraukus nuo kasos, pinigus už netiksliai pasvertas prekes grąžino. Šių pirkėjų dar kartą atsiprašome. „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Dantė“.
Tegu patys pirkėjai sprendžia – tikėti šiuo paaiškinimu ar ne, tik reikia patikslinti, jog prekes persvėrė ir klaidą pastebėjo ne moteris aptarnavusi kasininkė, o jos kolegė, dirbusi kitoje kasoje. Pirmoji net nesiteikė pirkėjų atsiprašyti. Ir dar – jeigu kasininkė tokia sąžininga, kodėl ji nesukluso, kai paaiškėjo, jog pirmosios pirkėjos pretenzijos teisingos? O pirkėjams galime patarti: jeigu iki šiol stebėdavote, kad kasininkės tos pačios prekės nenuskenuotų dukart, tai nuo šiol turite tikrinti ir sveriamų prekių svorį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...