Girtų jaunuolių pasivažinėjimas baigėsi smūgiu į sieną

Praėjusį ketvirtadienį Plungės rajono apylinkės teisme išnagrinėta baudžiamoji byla dėl avarijos, kurios metu buvo nesunkiai sutrikdyta žmogaus sveikata. Ankstyvą praėjusių metų rugpjūčio 8-osios rytą įvykusios eismo nelaimės kaltininkas – 1991-aisiais gimęs plungiškis Kęstutis Stongvilas. Jis, būdamas neblaivus (2,16 promilės), sėdo prie automobilio „Toyota Avensis“ vairo ir padarė avariją, per kurią nukentėjo ne tik pats, bet ir dar trys kartu važiavę asmenys – Lina Daržinskienė, Mindaugas Šakinis ir Martynas Šimkus. Pastarasis patyrė sunkiausius sužalojimus – jam lūžo koja. Vyras tikisi, jog kaltinamųjų suole atsidūręs K. Stongvilas atlygins dėl avarijos patirtą turtinę žalą, mat dėl sužalojimų jis iki šiol negali dirbti.

Girtas prie vairo sėdęs plungiškis teisme neneigė savo kaltės, tačiau tikino nė vieno iš draugų nevertęs sėsti į automobilį ir važiuoti kartu su juo, žinant, kad jis išgėręs. Nuoširdžiai gailėdamasis dėl neapgalvoto, tačiau skaudžias pasekmes sukėlusio poelgio, vyras pasakojo, jog prieš nelaime pasibaigusį pasivažinėjimą kartu su L. Daržinskiene, M. Šakiniu ir M. Šimkumi leido laiką automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Plungės Mykolo Oginskio dvaro žirgyno. Čia jaunimas ne tik smagiai šnekučiavosi, bet ir gėrė. Linksmybės užsitęsė iki pat paryčių.
Išaušus rytui, trys vaikinai ir jauna moteris sugalvojo pasivažinėti. Prie vairo sėdo automobilio šeimininkas – K. Stongvilas. Per posėdį jis prisiminė, jog, išvažiavęs iš aikštelės, spūstelėjo akseleratoriaus pedalą. Posūkyje ties Stoties gatvėje esančiu 25-uoju numeriu pažymėtu pastatu, kuriame įsikūrusi traktorių detalių parduotuvė, mašina užvažiavo ant žvyruoto kelkraščio, dėl to tapo nevaldoma ir trenkėsi į minėtos parduotuvės sieną.
Byloje surinkta medžiaga byloja, jog nuo smūgio daugiau ar mažiau susižalojo visi eismo įvykio dalyviai. Su L. Daržinskiene ir M. Šakiniu avarijos kaltininkas susitarė be teismo įsikišimo. Jiems buvo atlyginta žala. Tačiau su daugiausia nukentėjusiu M. Šimkumi K. Stongvilui susitarti nepavyko.
Avariją sukėlęs plungiškis teisme sakė, jog M. Šimkui jo automobilio draudimo įmonė išmokėjo 1500 eurų. Dar 400 eurų jis siūlosi duoti iš savo kišenės. Tačiau M. Šimkaus tai netenkina. Tikindamas, jog dėl lūžusios kojos jis iki šiol negali ir dar ilgai negalės dirbti, nukentėjusysis iš kaltinamojo prašo didesnės sumos.
„Dėl per avariją lūžusios kojos negaliu dirbti. Nežinia, kada apskritai galėsiu. Todėl pajamų neturiu. Esu ūkininkas ir šiuo metu esu parengęs vieną projektą, už kurį turiu susimokėti. Tegu man už jį sumoka ir daugiau aš jokių pretenzijų neturiu. Aš tikrai nesiekiu pasipelnyti iš nelaimės. Tačiau pats užsidirbti pinigų negalėjau tik dėl patirto sužalojimo. Paskolų imti, kad padengčiau projekto išlaidas, irgi neketinu“, – neįvardydamas tikslios sumos teisme dėstė M. Šimkus.
Dėl patirtos turtinės ir neturtinės žalos vyrai turės aiškintis civiline tvarka. Mat iki tol, kol buvo pradėtas bylos įrodymų tyrimas, M. Šimkus teismui nepateikė jokio civilinio ieškinio, kuriame būtų įrašyta konkreti prašoma priteisti pinigų suma.
K. Stongvilui kaltę pripažinus, byla išnagrinėta sutrumpinta proceso tvarka. Už padarytą nusikaltimą prokurorė Eleonora Kudriavceva plungiškiui prašo skirti 532 (14 MGL) eurų baudą (sumažinus trečdaliu, nes byla išnagrinėta sutrumpinta proceso tvarka) bei trejiems metams atimti vairavimo teisę. Ar tokią bausmę skirs teismas, paaiškės kito mėnesio pradžioje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...