Susipyko dėl grybų

Neseniai uostamiesčio teisme nagrinėta baudžiamoji byla dėl žmogaus sužalojimo. Dėl šio nusikaltimo teko aiškintis Šiuraičiuose gyvenančiai 59-erių Vidai Grikštienei. Teisiamųjų suole ji atsidūrė po to, kai praėjusių metų rugpjūčio 19-ąją virtuviniu peiliu tyčia sužalojo trejais metais jaunesnį savo sugyventinį Antaną Jovaišą.

Kaltinamoji teisme pasakojo, jog ginčas tarp jos ir sugyventinio kilo pastarajam minėtos dienos vakarą grįžus namo. Vyras pas mylimąją parsibastė girtas ir ėmė prie jos kabinėtis, netgi kelis kartus sudavė į veidą. Neiškentusi to, V. Grikštienė čiupo į rankas virtuvinį peilį ir smeigė juo sugyventiniui į pilvą. Tačiau net ir perdurtas smurtautojas nesiliovė. Jis ir toliau puolė moterį, tada ši dar kartą dūrė vyrui į koją ir pabėgo.
Išsigandusi to, ką padarė, šiuraitiškė atlėkė pas kaimynę Eleną Šimkienę ir viską papasakojo. Prašė iškviesti medikus, kad šie išgelbėtų sužalotą jos sugyventinį. Nepatikėjusi moters pasakojimu, kaimynė nubėgo pas kaimynystėje gyvenantį Povilą Burneiką ir paprašė, kad šis nueitų į V. Grikštienės namus ir įsitikintų.
Kaimynas, nieko nelaukdamas, nulėkė pažiūrėti. Vaizdas, kurį pamatė, vyrą sukrėtė. Virtuvėje gulėjo krauju pasruvęs A. Jovaiša. Tuoj pat buvo iškviesti medikai.
Teisme kaltinamoji nesigynė nuo jai mestų kaltinimų. Tačiau tikino, jog peilio griebėsi todėl, kad bijojo būti sužalota, mat sugyventinis moterį nuolat muša. Tai patvirtino ir A. Jovaišos motina. Anot jos, marti nuolat kenčia nuo jos sūnaus. Už tai jai esą net paminklą reikėtų pastatyti. Moteris pasakojo, jog nuolat girtaujantis sūnus ranką keldavo ir prieš savo tėvą. Tačiau puldavo jį iš pasalų, nes tėvas buvo aukštas ir stambus vyras. Taip lengvai prieš jį „nepasišakosi“. A. Jovaišos motina nekaltino marčios dėl to, ką padarė. Atvirkščiai – užjautė ją dėl tokio gyvenimo.
Pretenzijų V. Grikštienei neturėjo ir jos sugyventinis. Teisme aiškino, kad jis pats viską išprovokavo. Esą mylimoji atsisakė valyti jo iš miško parneštų grybų ir dėl to jis ėmė ją daužyti. Vyras prisipažino, jog, kai išgeria, pakvaišta. Abu sutuoktiniai nelaime pasibaigusią dieną buvo išgėrę. Kaltinamajai nustatytas 1,68 promilės girtumas.
Įvertinęs tai, kad A. Jovaiša pats išprovokavo savo sugyventinę žiauriam poelgiui, prokuroras Arūnas Saunorius siūlė V. Grikštienei skirti vienerių metų laisvės apribojimo bausmę. Tai išgirdusi, moteris apsiverkė iš džiaugsmo. Pasiūlyta bausme moteriai liko patenkintas ir A. Jovaiša. Jis, grįžęs iš ligoninės, kur buvo gydytas dėl patirtų sužalojimų, vėl apsigyveno kartu su savo sugyventine. Pora kartu jau – beveik du dešimtmečius.
Tačiau džiūgauti dar per anksti, nes teismo pozicija dar nėra aiški. Nuosprendis bus skelbiamas vasario pradžioje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...