Plungės sekliai – geriausi Klaipėdos apskrityje

1701-2471Pernai Plungės rajone avarijose nežuvo nė vienas žmogus – to nėra buvę daugiau negu 20 metų! Kita svarbi naujiena – pernai Plungės policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai laimėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) skelbtą „Metų seklio“ konkursą. Tai nutiko antrus metus iš eilės. Šis įvertinimas – už  2015 m. pabaigoje kaukėtų nusikaltėlių, apiplėšusių Stanelių ir Glaudžių kaimų parduotuves, išaiškinimą. Mūsų rajono policijos pareigūnų dėka, plėšikai po antrojo plėšimo, prabėgus vos porai valandų, buvo sulaikyti su įkalčiais. Trečiasis rodiklis – ištyrę 73,5 proc. nusikalstamų veikų, plungiškiai Klaipėdos apskrityje – antrieji (juos pralenkė tik Skuodo pareigūnai).

Kaip pabrėžė ataskaitiniame susirinkime dalyvavęs Plungės rajono meras Audrius Klišonis, mūsiškiai – geriausi apskrityje. Tam pritarė ir šiame susirinkime dalyvavęs Seimo narys Jurgis Razma. Šiek tiek santūriau apie Plungės policijos komisariato pasiekimus kalbėjo Klaipėdos AVPK viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis, tačiau ir jis turėjo pripažinti mūsiškių pasiekimus. R. Šideikis už 25-erių metų tarnybą komisariato viršininkui Sauliui Vaičekauskui įteikė II laipsnio atminimo ženklą „Už ištarnautus metus“. Meras viršininką apdovanojo kalendoriumi, o įteikdamas indą medaus linkėjo, kad pavaldiniai pas jį ne tik „ant kilimėlio“, bet ir arbatos su medumi išgerti ateitų.
S. Vaičekauskas susirinkusiuosius supažindino su 2016-ųjų komisariato veiklos rezultatais. Šiuo metu komisariate yra 74 etatai, iš kurių užimti – 63. Iš to skaičiaus dar reikia atmesti 10, nes tiek pareigūnų naudojasi vaiko auginimo atostogomis. Šiuo metu komisariate yra du skyriai: Reagavimo, kuriam vadovauja skyriaus viršininkė Ingrida Juškaitė, ir kuriame turėtų dirbti 33 pareigūnai, bei Veiklos skyrius. Jam vadovauja viršininkė Loreta Tamaliūnaitė, o šiam skyriui numatyta 40 pareigybių. Visas Plungės rajonas suskirstytas į tris teritorijas, kurių kiekvienai paskirta po 8-is pareigūnus.
Viršininkas sakė, jog per 2016-uosius užregistruotos 472 nusikalstamos veikos, iš kurių 347 – ištirtos (73,5 proc.). 2015-aisiais šis rodiklis buvo šiek tiek geresnis – 75 procentai. Pernai įvykdytos 147 vagystės, 8 plėšimai, užregistruoti 5 sukčiavimo atvejai ir 46 viešosios tvarkos pažeidimai. Policijos komisariato pareigūnai planavo, jog 2016-aisiais procesiniam sprendimui priimti per 48 valandas prokuratūrai jie perduos 78,1 proc., o perdavė – 100 procentų ikiteisminių tyrimų. Buvo užsibrėžę, kad ikiteisminiai tyrimai, kurių trukmė ilgesnė negu 9 mėnesiai, sudarys ne daugiau kaip 20 proc., o sudarė tik 15,6 procento.
Kalbėdamas apie administracinius pažeidimus, S. Vaičekauskas sakė, kad pernai jų užregistruota mažiau negu 2015-aisiais (2016-aisiais  buvo 1047, o užpernai – 1206 pažeidimai). Pernai užregistruoti 32 narkotinių medžiagų vartojimo ar įsigijimo atvejai (prieš metus buvo 45), 119 smulkių vagysčių (111), prekyba be banderolių – 23 atvejai (tiek pat buvo ir 2015-aisiais), nedidelis chuliganizmas – 94 (101), naminė degtinė – 70 (69) ir 92 kartus buvo sutrikdyta viešoji rimtis (prieš metus – 126 atvejai). Negalima pamiršti ir akcizinių prekių. Per 2016-uosius į pareigūnų rankas pateko 3698 litrai naminės degtinės, 16660 litrų raugo ir 2059 pakeliai cigarečių su užsienio valstybių banderolėmis.
Pernai gerokai sumažėjo neblaivių vairuotojų. Jeigu 2015-aisiais išaiškinta 150 mėgėjų vairuoti išgėrus, tai 2016-aisiais tokių buvo 88, greitį pernai viršijo 1021 kelių erelis, o užpernai – 1005, be vairuotojo pažymėjimo sulaikyti 43, kai 2015-aisiais tokių buvo 64. Per 2016-uosius užregistruoti 25 įskaitiniai įvykiai, kurių metu žuvusiųjų nebuvo, sužeisti 34 žmonės. Lyginant su 2015-aisiais, kai per 23 įskaitinius įvykius žuvo 8, o 32 buvo sužeisti, 2016-ųjų statistika gerokai šviesesnė.
Savo ataskaitoje viršininkas daug dėmesio skyrė prevencinei veiklai. Komisariatas pernai įgyvendino du projektus: „Saugi visuomenė“, kuriam 2896 eurus skyrė Plungės rajono savivaldybė, ir Norvegijos projektą „Policijos, savivaldybės bei sveikatos ir švietimo įstaigų darbuotojų bendradarbiavimo stiprinimas, vykdant narkotinių medžiagų vartojimo prevenciją“. Jam gauta 20875 eurai. Dalį lėšų skyrė Klaipėdos AVPK bei mūsų rajono savivaldybė. Per metus buvo įkurtos trys naujos saugios kaimynystės grupės, 65 kartus pareigūnai susitiko su vietos bendruomenėmis, buvo surengta ir kitų priemonių.

2 komentarai(-ų)

  • Anonimas:

    Pats policijos viršininkas labai arogantiškas ir pasipūtęs žmogus, galėtų gauti apdovanojimą nebent už kėdės šildymą. Ateini su problema pas jį, kavą geria su pavaldiniais ir net nesivargina padėti puodelį bei pakviesti prisėsti ir išklausyti. Padiskutavom kaip turguj prie kiaušinių ir tiek žinių. Ar taip su parastais žmonėmis turi elgtis „Valstybės tarnautojai“?

  • Aš - anonimui:

    Kaip lengva smerkti ir kritikuoti. Gal tamsta atėjai su tokia ‘didele problema“, kad kitaip nebuvo galima . Ar tamsta irgi kavos norėjai? Tai reikėjo paprašyti. Gerb.Saulius nei arogantiškas, nei pasipūtęs, būtų pavaišinęs!

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...