Apie blūdą

BunkaNeramu, labai neramu dėl Lietuvos piliečių bei politikų, valdininkų reakcijos į tragediją Kėdainiuose (Saviečiuose, Dembavoje, Kražiuose – kiekviename mieste, miestelyje ir kaime, kur jau buvo ir bet kuriuo metu gali atsitikti kažkas panašaus). Reakcija primena žaibo blyksnį, kuris apšviečia visus ir viską, o po jo vėl stoja aklina tamsa. Tačiau yra vilties, jog po šimtojo blykstelėjimo kažkas atsimerks, nužudytus, suluošintus bejėgius vaikus, senelius pavadins politikų karo už savo būvį aukomis bei pozuos su jų atminimui degančiomis žvakelėmis.
Bet paskui vėl užsimerks.
Visas kilęs stūgavimas, kaltųjų ieškojimas labai jau panašus į blūdu vadinamą masinę psichozę, kai dažnas nori pasirodyti šventesniu už Romos popiežių ir dar uždirbti. Pirmuoju smuiku groja maitvanagių kategorijai priklausantys žurnalistai, nes jiems tenka riebiausias kąsnis.
Jūs ką, tikrai manote, kad tokias tragedijas galima sustabdyti įstatymais?!
Tarpukaryje Salantuose susiginčijo du vyrai. Vienas išsitraukė peilį ir mirtinai sužalojo kitą. Po to bene dvi savaites žmonės iš aplinkinių kaimų ėjo pamatyti vietos, kurioje žmogus neteko gyvybės.
Kas vyko nuo to laiko?
Buvo baisiausiu karu žmonijos istorijoje vadinamas Antrasis pasaulinis, buvo karai Korėjoje, Vietname, Jugoslavijos bombardavimas, Srebrenicos žudynės, bemaž tris milijonus gyvybių nusinešęs vos prieš keturiasdešimt metų raudonųjų khmerų valdymas Kambodžoje, „Kultūrinė“ revoliucija Kinijoje, visame pasaulyje žudomi žmonės dėl odos spalvos, tautybės, religinių įsitikinimų. Aukos skaičiuojamos dešimtimis milijonų, o žinios apie jų naikinimą skleidžiamos naujausiomis technologijomis.
Dar buvo (ir tebėra) Tomas ir Džeris, pačiais įmantriausiais būdais vaikiškuose animaciniuose filmukuose nuo pečių lekiančios galvos ir besitaškantis kraujas, kurio pursluose springo ir tebespringsta ir Lietuvos vaikai.
Dar yra augančios kartos protų susinimas dėl didesnio pelno, lengvesnės galimybės valdyti.
„Sergate, sere?“ – paklausė žurnalistė gyvojo klasiko Juozo Erlicko.
„Ne aš – pasaulis“, – atsakė vis dar gyvas klasikas.
Tai buvo bene vienintelė protinga mintis ilgo stūgavimo apie Kėdainių tragediją fone.
Jūs norite ligą sustabdyti Lietuvos įstatymais?!
Neblūdikite…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...