Gyventojai liko sužavėti policininkų nuoširdumu

1701-2441Žemdirbiai viščiukus skaičiuoja rudenį, o policininkai už savo nuveiktus darbus bendruomenėms atsiskaito žiemą. Baigiasi metai, skaičiai sugula į ataskaitas,  tada ir ateina laikas susitikti su gyventojais ir juos supažindinti, ką nuveikė tie, kurie juos gina bei saugo. Rietavo policijos komisariato ataskaitą išklausė ne tik keliolika čia dirbančių pareigūnų, bet ir Seimo narys Jurgis Razma, Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis, Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, Savivaldybės darbuotojai, seniūnai, seniūnaičiai bei tie gyventojai, kuriems įdomi policijos veikla.

Malonioji susitikimo dalis
Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas padėkos raštais apdovanojo garbės policijos rėmėją, kunigą Antaną Gutkauską (Klaipėdos apskrityje jis – antrasis, turintis tokį garbingą titulą) bei Tverų seniūnijos gyventoją, ,,Saugios kaimynystės“ (veikianti kaimiškojoje teritorijoje) koordinatorę Valentiną Juknienę, kuri subūrė savivaldybės paribyje esančių  5-ių kaimų gyventojus. Moteris pasirūpino, kad prie kiekvienos, po laukus ir miškus išsibarsčiusios trobos atsirastų užrašas, kad šią sodybą saugo policija. Be to, jai prašant, išleisti ir žmonėms išdalinti lankstinukai, kuriuose ne tik visi reikalingi oficialūs, bet ir kaimynų bei giminaičių telefonų numeriai, kad, bėdai ištikus, lengviau galėtų pagalbą prisišaukti.
V. Juknienė sakė, jog vietos gyventojai be galo džiaugėsi, kai juos aplankė policijos pareigūnai. „Jie buvo sužavėti pareigūnų nuoširdumu, mandagiu elgesiu, šiltu bendravimu. Sakė, jog net klebonas su jais taip nekalba“, – pasakojo moteris. O R. Šideikis pajuokavo, kad jeigu policija galėtų, tai V. Juknienę… klonuotų, nes tokių aktyvių žmonių  labai reikia.
Viršininkas ne tik nusipelniusiuosius apdovanojo, su komisariato veiklos rezultatais supažindino, bet ir įteikė pažymėjimus nemažam būriui policijos rėmėjų. Rietaviškiai turėtų džiaugtis, kad į rėmėjų gretas įsitraukė daug jaunų žmonių. Tiksliau, merginų. Pažymėjimai įteikti Inesai Strielčiūnaitei, Gerdai Mikutytei, Sandrai Petreikytei, Gretai Rubavičiūtei, Austėjai Vaupšaitei, Viktorijai Juškaitei ir Jutai Jedenkutei. Tarp suaugusiųjų daugiausia pažymėjimų įteikta taip pat moterims: Adolfinai Norvaišienei, Vandai Deltuvienei, Loretai Vyšniauskienei. Policijos rėmėjo pažymėjimas pratęstas ir ilgamečiui policijos rėmėjui Pranui Liutkui.
Miestiečiai naminukės neverda?
Susirinkusieji atidžiai klausėsi ir M. Vaičikausko ataskaitos, kurioje praėjusių metų rezultatai buvo lyginami su ankstesniųjų metų rodikliais. Pernai iš gyventojų gauta 1116 pranešimų (daugiausia jų buvo 2009 m. – 1376), užregistruotos 89-ios nusikalstamos veikos (daugiausia – 2013 m. – 164), pradėta ikiteisminių tyrimų: dėl vagysčių – 37, dėl smurto artimojoje aplinkoje – 21, dėl naminės degtinės gaminimo – 5, dėl pažeidimų viešojoje vietoje – 17. Per 2016-uosius ištirta 60 nusikalstamų veikų (daugiausia – 2013 m. – 130), pradėta ikiteisminių tyrimų: dėl vagysčių Rietavo mieste – 19, kaime – 33, dėl naminės degtinės gamybos – mieste – 0, kaime – 8, dėl smurto – mieste – 5, kaime – 13, dėl chuliganizmo – mieste – 7, kaime – 4, dėl kitos nusikalstamos veikos –
mieste – 10, kaime – 13.
Komisaras pateikė analizę, kuriose Rietavo gatvėse bei kokiuose kaimuose padaroma daugiausia nusikalstamų veikų. Rietave: S. Nėries g. – 5-ios, Kvėdarnos g. – 4-ios, Dariaus ir Girėno g. – 3, Žemaičių, Parko ir Kulių g. – dvi, o Pamiškės ir Vatušių gatvėje – viena veika. Kaimiškose vietovėse niekas nepralenkia Rietavo turgaus. Jo teritorijoje pernai padaryta 15 nusikalstamų veikų, Tverų miestelyje – 14, Medingėnuose – 10, Daugėduose – 8-ios, Giliogirio k. – 4-ios, Labardžių k. – 3, Lopaičių ir Žadvainų kaimuose – po dvi veikas.
Didžiausi mušeikos – sugyventiniai
Tarp seniūnijų pirmauja Rietavo kaimiškoji seniūnija, kurioje užregistruota 32 (2015-aisiais buvo 25-iomis daugiau) nusikalstamos veikos, po jos – Rietavo miestas – 22 veikos (19 mažiau negu prieš metus), Tverų seniūnijoje įvykdyta 15 veikų (5-iomis daugiau negu 2015-aisiais), Medingėnų seniūnijoje – 12 (6-iomis daugiau negu prieš metus), Daugėdų seniūnijoje – 8-ios (viena daugiau negu prieš metus). Kelių eismo taisyklės dažniausiai buvo pažeidinėjamos Rietave – 146-is, Rietavo kaimiškojoje seniūnijoje – 100 kartų.
Telšių krizių centras pateikė savo duomenis. Per 2016-uosius metus Rietavo savivaldybėje užregistruoti 109 smurto atvejai, kurių metu nukentėjo 87-ios moterys, 19 vyrų, 3 vaikai, o 20 kartų gyventojai kreipėsi pakartotinai. Pasirodo, jog dažniau smurtauja sugyventiniai – 33, sutuoktiniai – 26 atvejai. Nuo buvusio vyro ar sugyventinio nukentėjo 11 moterų, o 30 žmonių – nuo kartu gyvenančių giminaičių (brolių, seserų, sūnų). Dar 9 žmonės nukentėjo nuo tolimesnių giminaičių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...