Sukčiaus laukia ne vieneri metai už grotų

Sausio 19-ąją Plungės rajono apylinkės teismo nuosprendį išgirdo 1988-aisiais gimęs kauniškis Saulius Stripeikis. Ne kartą teistas ir šiuo metu įkalinimo įstaigoje dienas leidžiantis vyriškis pripažintas kaltu dėl valstybės tarnautojo – policijos pareigūno – vardo pasisavinimo ir sukčiavimo. Už šiuos nusikaltimus kauniškiui skirta metų laisvės atėmimo bausmė. Ją subendrinus su Kauno apylinkės teismo paskirta bausme, kauniškiui už grotų teks praleisti penkerius metus.

„Žemaitis“ jau rašė, jog bėdų S. Stripeikis prisidarė praėjusių metų gegužės 28-ąją, kada, apsimetęs kriminalinės policijos pareigūnu, atkeliavo į Plungėje gyvenančios Reginos Kazragienės butą ir pareikalavo atnešti visus turimus pinigus, kurie esą gali būti netikri. Tačiau apsimetėlio kėslai pagrobti svetimą turtą neišdegė. Tik per plauką sukčiavimo auka netapusi moteris buvo įspėta kaimynų apie galimą apgaulę.
Tiesa, prieš kauniškio vizitą R. Kazragienė buvo sulaukusi skambučio. Plungės rajono komisariato pareigūnu prisistatęs vyriškis jai paaiškino, jog platinami padirbti pinigai, kurių galimai turi ir moteris. Todėl būtina visus turimus pinigus parodyti netrukus pas ją apsilankysiančiam policininkui.
Šiandien, ko gero, plungiškė džiaugiasi, kad jos pokalbį su nusikaltimą organizavusiu asmeniu, kurio taip ir nepavyko išaiškinti, girdėjo kaimynas. Būtent jis ir įspėjo moterį, kad ši jokiu būdu nerodytų nusikaltėliui pinigų. Kaimyno šūktelėjimą R. Kazragienei girdėjo ir tariamas pareigūnas. Išsigandęs gresiančių nemalonumų, jis bandė sprukti, tačiau nesėkmingai. Kelią jam pastojo to namo, kuriame jis lankėsi, gyventojai. Jie ir iškvietė tikruosius pareigūnus.
Šie, iškraustę S. Stripeikio kišenes, rado mobilųjį telefoną, kriminalinės policijos pareigūno tarnybinį pažymėjimą, juodas pirštines, infraraudonųjų spindulių aparatą, skirtą pinigams tikrinti, tapatybės kortelę bei piniginę. Sulaikytajam buvo nustatytas 0,62 promilės girtumas.
Nagrinėjant nusikaltimo aplinkybes teisme, kaltinamasis nesigynė nuo jam mestų kaltinimų. Atvirkščiai – visiškai pripažino kaltę, todėl byla buvo išnagrinėta sutrumpinta proceso tvarka. Sakydamas baigiamąją kalbą, nusikaltėlis aiškino, jog tai nebuvo planuotas nusikaltimas. Užsidirbti esą jam pasiūlė iš vakaro. Kadangi buvo neseniai paleistas į laisvę ir reikėjo pinigų, jis sutiko atlikti šį darbą, už kurį turėjo gauti atlygį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...