Už vagystes – viešieji darbai

Sausio 26-ąją į Plungės rajono apylinkės teismą išklausyti nuosprendžio atvyko Rietavo savivaldybėje, Girdvainių k., gyvenantis Renaldas Gudauskas (gim. 1996 m.). Jis, veikdamas bendrininkų grupėje, kartu su Mantu Šlevinsku pagrobė nedidelės vertės svetimo turto. Teismo žiniomis, M. Šlevinskas slapstosi užsienyje, tad paskelbta jo paieška.

Kaip rašoma kaltinamajame akte, nemalonumų vaikinai pridarė užpraėjusių metų rudenį, kai rugsėjo 30-ąją, apie 11 valandą, iš Medingėnų seniūnijos Patyrio kaime esančios ganyklos jie pagrobė Česlovui Venckui priklausančią metalinę dėžę su akumuliatoriais, kurių vertė – 150 eurų.
Tų pačių metų spalio 20-ąją, apie 23 valandą, jaunuoliai įsilaužė ir į Rimantui Kalniui priklausantį traktorių, stovėjusį Spraudžio kaime. Iš jo vaikinai ne tik pagrobė akumuliatorius, bet ir išleido 10 litrų dyzelinio kuro. Vyriškiui buvo padaryta 140-ies eurų žala.
Abu nukentėjusieji civilinių ieškinių neteikė, nepasirodė jie ir sausio 12-ąją vykusiame posėdyje. Vienas iš kaltinamųjų R. Gudauskas prisipažino įvykdęs abi minėtas nusikalstamas veikas, tad byla buvo išnagrinėta sutrumpinta proceso tvarka.
Kaltinamasis pasakojo, kad jis drauge su bičiuliu M. Šlevinsku nuvyko į Patyrio kaimą. Tąsyk jiems pavyko pagrobti dėžę su akumuliatoriais, kuriuos vėliau pardavė metalo supirktuvėje. Gautus 20 eurų vaikinai pasidalinę.
Nepraėjus nė mėnesiui, abu kaltinamieji atvažiavo į Spraudžio kaimą. Pamatę stovintį traktorių, nusprendė iš jo išimti akumuliatorius bei išleisti kurą. Akumuliatorius jiedu vėl pardavė metalo supirktuvėje ir gavo 10 eurų, o kurą susipylė į savo automobilį.
Posėdžio metu kaltinamasis R. Gudauskas sakė norėjęs susitaikyti su nukentėjusiaisiais ir atlyginti jiems žalą, tačiau neturėjęs pinigų.
Vaikinas neišvengė baudžiamosios atsakomybės. Sausio 26-ąją,  paskelbus nuosprendį, R. Gudauskui teismas skyrė pusę metų viešųjų darbų, dirbant po 10 valandų per mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...