„Žemaitijos iždas“ rastas… tuščias

Lietuvos bankas (LB) sausio viduryje pranešė, kad jo priežiūros tarnyba iki šių metų kovo 31-osios apribojo kredito unijos „Žemaitijos iždas“ veiklą ir paskyrė laikinąjį administratorių – UAB „Verslo konsultantai“. Šiuo metu „Žemaitijos iždas“ negali nei grąžinti indėlių, nei teikti kitokių finansinių paslaugų. Dar taip neseniai plungiškiams geras palūkanas žadėjęs „Žemaitijos iždas“, savo penktąjį gimtadienį (kovo mėnesį) pasitiks liūdnai. Laimė, kad „Žemaitijos iždo“ narių indėliai yra apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“.

LB pranešime sakoma, kad sausio 16-ąją vykusio patikrinimo metu užfiksuota, jog kredito unijos seife pasigesta daugiau negu 100 tūkst. eurų. Seife, už kurį atsakingas Kreditavimo tarnybos vadovas Gintaras Sabeckis, LB tarnautojai rado tik 0,95 euro. Teko ne tik sustabdyti kredito unijos darbą, bet apie tai informuoti ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT), kuri pradėjo tyrimą dėl galimo apgaulingo  apskaitos tvarkymo. Be to, laikinasis administratorius iki vasario 14-osios LB turi pateikti savo išvadas dėl „Žemaitijos iždo“ finansinės būklės. Administratorius pateiks ir savo pasiūlymus, kaip apsaugoti šios unijos indėlininkų, klientų ir kreditorių interesus.
Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra, o tyrimą atlieka FNTT Šiaulių apygardos pareigūnai Telšiuose. FNTT pareigūnai atliko kratas Plungėje, Telšiuose, Vilniuje. Ir ne tik unijos patalpose, bet ir pas atsakingus „Žemaitijos iždas“ darbuotojus bei unijos naudojamuose automobiliuose. Kratų metu paimti apskaitos dokumentai, kompiuterinės laikmenos ir kita svarbi informacija. Pirminiais duomenimis, po sausio mėnesį vykusio LB patikrinimo, buvo perrašinėjami buhalterinės apskaitos dokumentai, įformintos ūkinės operacijos, kurių galėjo nė
nebūti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...