Purvaitiškių didžkukuliai buvo skanūs…

1702-2748Prieš trejus metus Amerikos lietuvis Jonas Vaičiūnas įgyvendino iniciatyvą visose pasaulio šalyse pirmąjį vasario sekmadienį pradėti švęsti „Cepelinų dieną“. Visi raginami kartu su šeimomis gaminti ir skanauti įvairių didžkukulių. Pirmą kartą į šią šventę praėjusį sekmadienį rinkosi ir purvaitiškiai. Juos visus pakvietė energijos ir idėjų nestokojanti buvusi Purvaičių kaimo seniūnaitė Alina Vičienė.

Įsukę į mažą gyvenvietę, esančią Žlibinų seniūnijoje, iškart supratome, kad čia vyksta sujudimas. Į aikštelėje pastatytą didžiulę palapinę vienas po kito nešini maišais, krepšiais ir garuojančiais puodais rinkosi žmonės. Daugelis atėjusiųjų juokavo, kad šitaip aktyvioji A. Vičienė norinti pratęsti savo gimtadienio šventę.
Neseniai savo gražią sukaktį paminėjusi, moteris kaip vijurkas sukosi aplink puodus, čirškino keptuvėje iš vakaro jau pagamintus didžkukulius ir kvietė visus sušilti prie arbatos ar kavos puodelio. Purvaitiškei A. Vičienei, nuolat sugalvojančiai vis ką nors nauja, tai – vieni juokai: „Didelį puodą didžkukulių išviriau iš vakaro. Tą patį vakarą nuskutau ir dar tris kibirus bulvių. Beveik viską gaminau pati – dėjau mėsytės, spirginau rūkytų lašinukų…  Kitus darbus padėjo atlikti Ieva Laurinaitytė, Jurga Vičienė bei Alva Vičienė.“
Buvusi seniūnaitė teigė, kad gyventojams norėjo surengti vaišes būtent dabar, kol jie dar neįsisuko į pavasarinių darbų sūkurį. „Surengti šventę paskatino mano mamytė Ona, kuri, prieš dešimtmetį netekusi dešinės rankos, neprarado gyvenimo džiaugsmo ir yra kupina idėjų“, – pasakojo A.Vičienė.
Moteris neslėpė, kad jos sumanymams visada pritaria ir sutuoktinis Saulius. O surengti šią šventę, pasak moters, padėjo ir kiti geri žmonės.
Ada ir Darius Verbickiai didžkukulių šventei skyrė pusę maišo bulvių, tris litrus pieno padažui bei pilną kibirą rūgpienio. Arbata, kava ir cukrumi pasirūpino Ona ir Bronius Urbonai. Pastatyti palapinę padėjo Antanas, Giedrius ir Saulius Vičiai. Elektra bei muzika pasirūpino Pranas Marcinkevičius bei Ramūnas Stančiukas.
Moteris neslėpė džiaugsmo, kad šventę rengti padėjo ir bendruomenės pirmininkė Dangirutė Pakalniškienė bei meras Audrius Klišonis, jo patarėjas Gintautas Vaitkevičius bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas.
Ir aš ten buvau, alų, midų gėriau, per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...