Pirmieji Seimo ir Vyriausybės žingsniai rietaviškius nuvylė

Praėjo tik keli mėnesiai, kai iškilmingai prisiekė naujai išrinkti parlamentarai. Prezidentė Dalia Grybauskaitė visiems Seimo nariams linkėjo tinkamai atstovauti žmonių interesams ir jų nenuvilti. Į valdžią atėjusi ir kiek daugiau nei 50 mandatų užsitikrinusi Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, dalindama tautiečiams pažadus, tikino, jog dirbs sąžiningai ir skaidriai.
Tačiau pastarąsias savaites žiniasklaidoje aptarinėjami įvykiai rodo priešingai. Vis nenutylant skandalams, šios partijos reitingai sumenko. O ką apie naujai išrinktą valdžią mano rietaviškiai? Miesto aikštėje sutiktų žmonių „Žemaitis“ teiravosi, ar jie patenkinti pirmaisiais Seimo ir Vyriausybės žingsniais? Dažnas sutiktas teigė, kad kol kas jie nieko gero nematą, tačiau viliasi, kad situacija pasikeis.

Aloyzas MEŠKAUSKAS:
– Kai žengs toliau, ir pamatysim. Dar sunku ką pasakyti, kyla daug abejonių. Naujai atėjusiųjų į valdžią kalbos yra daug žadančios, tačiau kada jos virs darbais? Ir siūlymai ne visi rimti. Kad ir tautinių kostiumų dalijimas vaikams. Juk visų šalies vaikų jais neapdovanosi. Manau, politikai turėtų mokytojams padidinti atlyginimus ir apskritai pasirūpinti, kaip pagerinti švietimo sistemą. Dabar jaunimas, baigęs mokslus, išvyksta dirbti ar studijuoti svetur. Valdžia turėtų kažką daryti, kad sustabdytų emigraciją. Mano nuomone, tai ir yra pagrindinės problemos, kurias aukštas pareigas užimantys vyrai ir moterys turėtų spręsti.
Vaclovas VIRŽINTAS:
– Ką galėčiau pasakyti apie naujai išrinktą valdžią? Džiugu, kad daugelis politikų yra jauni. Manau, ir jų mąstymas turėtų būti visiškai kitoks. Kol kas apie juos dar nieko negalime spręsti, nes žurnalistai naujuosius politikus nuolat puola. Kai ėjo į rinkimus, būsimieji politikai kalbėjo, kokie yra sąžiningi, bet dabar taip nebeatrodo. Jie žadėjo viską daryti žmonių labui, o dabar, kaip perkūnas iš giedro dangaus trenkė, kai sužinojome, kad valdžia padidino mokesčius. Politikai meluoja, ypač – valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis. Nežinia, kiek šioji partija išsilaikys. Man ji šiek tiek primena Arūno Valinsko „Tautos prisikėlimą“. Nors dabartinis Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, atrodo, – rimtas žmogus, turintis tvirtą nuomonę.
Rasa URNIEŽIENĖ:
– Politika domiuosi mažai. Man neįdomu. Tačiau žinau, kad į Seimą išrinkta daug jaunų ir protingų žmonių, kurie galėtų daug nuveikti Lietuvos labui. Mano nuomone, politikai, pirmiausia, turėtų spręsti emigracijos problemą, didinti atlyginimus, tvarkyti mokesčių sistemą, nes verslas irgi traukiasi iš Lietuvos. Visi jie, prieš eidami į Seimą, gražiai šneka. Bet juk darbai kalba patys už save…  Per daugiau nei dvidešimt penkerius nepriklausomybės metus politikos senbuviai nieko gero nepadarė. Todėl žmonės, norėdami naujovių, rinko mažiau žinomus politikus. Juk tikėjosi, kad permainos bus tik į gera.
Juozas BREIVĖ:
– Nelabai domiuosi politika. Stengiuosi, kuo mažiau apie ją skaityti ar žiūrėti televiziją. Kad į Seimą atėjo daug jaunimo, vertinu neblogai. Taip ir turėjo būti – užteks pagaliau seniesiems sėdėti ir dalintis postais. Tačiau senieji politikai bando jauniesiems kišti pagalius į ratus. Tai labai gerai matyti. Kaip ten bebūtų, valdžia turi spręsti iškilusias  problemas. Sveikintina, kad Seimas ryžosi imtis švietimo reformos. Mano manymu, per daug Lietuvoje yra aukštųjų mokyklų. Džiugu, kad politikai ruošiasi ir atlyginimus kelti, ir senjorams pensijas didinti, ir emigrantus į tėvynę grąžinti. Susigrąžinti juos būtų sunkiausias darbas, nes čia viskas labai brangu, o atlyginimai kol kas labai maži.
Vida KONTRIMIENĖ:
– Nežinau, ką apie Seimą ir Vyriausybę galėčiau pasakyti. Mažai kas džiugina. Kodėl? Todėl, kad politikai nesprendžia aktualiausių ir skaudžiausių problemų, o aiškinasi savo bėdas ir meilės reikalus. Būtų gerai, kad nekeltų kainų, padidintų pensijas ir atlyginimus, spręstų smurto prieš vaikus bei emigracijos problemas. Tačiau viso to nėra. Kai rinkome naują valdžią, tikėjome, kad bus geriau, tačiau viskas eina tik blogyn. Nors dar tik pati pradžia – tik rudenį išrinkome naująją valdžią, o jau norime visko. Reikėtų nepamiršti, kad dauguma įstatymų ir neįgyvendintų planų yra likę iš ankstesnės kadencijos. Tad nereiktų skubinti naujosios valdžios. Be to, turime gerą Ministrą pirmininką.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...