Romansas – meilės gramatika?

DSC03261Rietavo kultūros centras jau daug metų rengia romansų vakarus. Romansus dainuoja Kultūros centro vokaliniai kolektyvai bei aplinkinių rajonų atlikėjai. Rietaviškiai mėgsta šį žanrą – per koncertus salė visada būna pilna žiūrovų.

Kas tas romansas ir kokia jo istorija? Literatūrologė Viktorija Daujotytė vienoje savo knygų romansus pavadino dainomis apie sopulius. O kilę jie iš viduramžių Ispanijos ir tik daug vėliau jie pasklido ir prigijo Italijoje, Prancūzijoje ir ypač Rusijoje. Kažkas yra pasakęs, kad rusų romansas yra meilės gramatika. Lietuviškas romansas sušvytėjo Juozo Naujalio, Česlovo Sasnausko, Juozo Gruodžio, Balio Dvariono kūryboje.
Romansų vakarą „Ir buvo žodžiai tie…“ meilės posmais pradėjo Rietavo kultūros centro mėgėjų teatro aktorius Mantas Viržintas, o jam talkino meno vadovė Eglė Fabijonavičienė. Vakaro metu koncertavo Rietavo kultūros centro „Rietavo retro“ ansamblis (vadovė Aida Liutikienė), romansų atliko ir Daugėdų „Sodžius“ (vadovė Vilija Razmienė) bei Tverų filialo folkloro ansamblis (vadovas Arūnas Gedmantas). Žiūrovų širdis virpino ir Plungės rajono Šateikių kultūros centro vokalistai (vadovė Laima Domarkienė). Daug plojimų sulaukė Gargždų kultūros centro retro grupė (vadovas Vidmantas Radavičius). O koncertą užbaigė Rietavo mišrus choras „Jūrava“ (vadovė Vytautė Jonuškienė).
Atlikėjams dėkojo Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Bertauskienė, kuri visus kolektyvus apdovanojo padėkos raštais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...