Geriau tvarsčiai būtų buvę nešvarūs…

Praėjusį trečiadienį, ankstyvą rytą, vienas mūsų rajono verslininkas (redakcijai pavardė žinoma) į Plungės ligoninės priėmimo skyrių atvežė savo brolį, kuriam dėl pomėgio kilnoti taurelę sutriko psichika. Be to, jis buvo nušalęs ar nusideginęs vienos rankos du, kitos – vieną pirštą. Pacientą priėmė šio skyriaus vedėjas Rolandas Dėdinas. Plungiškį atvežęs brolis medikų prašė apžiūrėti ir brolio rankas, tačiau į šį prašymą nesureagavo nė vienas iš jų. Suleido raminamųjų ir liepė kreiptis į šeimos gydytoją.

Dienai išaušus, verslininkas brolį atvežė į UAB „Plungės sveikatos centras“ ir kadangi šis vis dar buvo labai neramus, prieš kreipdamasis į šeimos gydytoją, nusprendė pasikonsultuoti su psichiatru neurologu Visvaldu Nekrašu. Vos juodu užėjo į V. Nekrašo kabinetą, šis paliepė nutverti paciento pirštus. „Kai tik pamačiau žaizdotus pirštus, supratau, kad pacientui kuo greičiau reikia grįžti į ligoninę, nes gali tekti juos nupjauti. Jam verkiant buvo reikalinga traumatologo pagalba. Negalėjau suprasti, kodėl ligoninės priėmimo skyriuje niekas tos pagalbos nesuteikė. Todėl išrašiau siuntimą į ligoninę. Žinoma, ir skyriau jam reikalingų vaistų“, – sakė gydytojas. Kai minėtas plungiškis antrąkart pasirodė ligoninės priėmimo skyriuje, traumatologijos skyriaus vedėjas Saulius Dailidėnas jį apžiūrėjo ir iškart paguldė į ligoninę.
„Žemaitis“ apie šį atvejį kalbėjosi su ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Danguole Luotiene. Ji pažadėjo viską išsiaiškinti. Kitą dieną pavaduotoja paskambino ir paaiškino, kaip viskas vyko. Pacientą priėmęs R. Dėdinas sakė matęs sutvarstytus paciento pirštus, bet tuo metu jam labiausia rūpėjo, kad dvi dienas alkoholio nevartojęs pacientas, yra susijaudinęs ir bet kada gali prasidėti delyro sindromas, todėl rūpinosi, jog būtų suleisti vaistai. Apie tai, kad reikia apžiūrėti dar ir pirštus, slaugytoja jam nepasakė, o kadangi tvarsčiai buvo švarūs, gydytojas pamanęs, jog traumatologas jau apžiūrėjo pacientą ir sutvarstė rankas.
„Nežinau, kodėl mūsų darbuotojai kartais taip pasielgia, jog net paaiškinti sunku, – sakė D. Luotienė. – Slaugytoja prisipažino, kad jos prašė nuvynioti tvarsčius ir apžiūrėti pirštus. Kodėl ji to nepadarė? Ogi, esą jai minėjo, kad vyriškio pirštai nušalę, tai ji žvilgtelėjo į kitus pirštus – šie nė kiek nebuvo pamėlynavę. Nušalę jie pakeistų spalvą. Be to, esą rankos buvo tvarkingai sutvarstytos, todėl  nieko ir nedariusi. Teks dar kartą kalbėtis su priėmimo skyriaus darbuotojais – taip būti negali.“
Pavaduotoja teisi – taip būti negali. Nejaugi susižeidęs ar kitaip nukentėjęs žmogus, prieš kreipdamasis į medikus, žaizdas turi bet kaip sutvarstyti, tvarsčius išterlioti ir tik tada sulauks realios pagalbos? Jeigu ištiko nelaimė, turėtų nebūti svarbu, ar tas žmogus alkoholikas, narkomanas, keikūnas ar triukšmadarys. Bet kuriam mūsų pirmoji ir būtinoji pagalba privalo būti suteikta.

2 komentarai(-ų)

  • as:

    Čia Plungė

  • Jurgis:

    Deja , tai vyksta visoje Lietuvoje, gydytojų beveik neliko – tik ekstrasensai – pažiūri iš tolo į pacientą ir nusprendžia kas jam be jokių tyrimų

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...