Apsileidusiesiems teks plačiai atverti pinigines

1702-2770„Žemaitis“ jau rašė, kad Plungės rajono savivaldybės taryba sausio mėnesį nepatvirtino patalpų ir statinių, kuriems už 2016-uosius teks mokėti trijų procentų nekilnojamojo turto mokestį, sąrašo. Šį mėnesį tą sąrašą vėl svarstė Vietos ūkio ir ekologijos komitetas. Posėdyje atskirai buvo aptartas kiekvienas prašymas šį mokestį sumažinti ir tik nedaugelis jų buvo patenkinti. Klausimą komiteto nariams pristatęs Savivaldybės vietos ūkio ir turto skyriaus vyriausiasis specialistas Vitalijus Grigorjevas sakė, kad iš 37-ių apmokestintų objektų 16 yra mieste, o 21 – kaimuose. Ir priminė, jog sąrašas buvo sudarytas pagal seniūnų pateiktus pasiūlymus.

Ir vėl daugiausia diskusijų kilo dėl UAB „Ugnies takas“, kuri savo paaiškinime rašo, jog pastatams tvarkyti išleido net 71 tūkst. eurų. Komiteto narių tai neįtikino ir, peržiūrėję nuotraukas, jie iš 13-os bendrovei priklausančių pastatų, mokestį sumažinti sutiko tik už du. Ne ką geriau pasisekė ir UAB „Žemaitijos pieno investicija“, kuriai priklauso buvęs valgyklos pastatas Šateikiuose. Kažkuris iš komiteto narių priminė, kad buvo atsiradęs pirkėjas, kuris tą valgyklą norėjo pirkti, tačiau minėta bendrovė į kalbas nesileido, tad dabar teks mokėti trijų procentų nekilnojamojo turto mokestį.
Apie tai, kad būtų galima nuo šio mokesčio atleisti Šateikių seniūnijos Aleksandravo kaime esančio pastato (buvusios valgyklos) savininką, nebuvo nė kalbos. Visi tą pastatą įvertino vienu žodžiu –
baisu. Tokio pat sprendimo sulaukė ir savininkas, kuriam priklauso buvusio malūno bei svarstyklių pastatai Kuliuose. Išvydę malūno nuotrauką, politikai net ėmė kvatoti ir sakė, kad jei nebūtų prierašo po nuotrauka, jie nė nesuprastų, jog čia – malūnas. Babrungėnų kaime iš buvusios UAB „Burgis“ pastatų tik trims, kurie pripažinti ūkiniais, padidintas mokesčio tarifas nebus taikomas. Už likusius jo savininkei teks plačiau piniginę atverti.
Išvydus metalinius gremėzdus Varkalių kaime, politikai juokavo, kad tai – Donbaso filialas. O komiteto narys Romas Remėza sakė galįs jau dabar pasiūlyti verslo planą ir per savaitę ten bus švaru. Tiek metalo įsigyti norinčiųjų neturėtų trūkti, tad pasigailėjimo ir šis savininkas nesulaukė. Kaip ir UAB „Plungės kooperatinė prekyba“, kuriai priklausantis pastatas (parduotuvė – valgykla) yra Žemaičių Kalvarijos miestelio centre. Pasisekė tik Stalgėnų seniūnijos Milašaičių kaime kultūros namus nupirkusiam rajono gyventojui – jam šis tarifas nebus taikomas.
Komiteto narys Ričardas Jocys pasipiktino tokiu kolegų negailestingumu ir sakė, kad Plungė niekada neturi ir gal niekuomet neturėjo architektūros skyriaus, kurio vadovas tai vaikus augina, tai dar kažkuo užsiima. O toks nekilnojamojo turto mokesčio tarifas žlugdo verslą ir bruka jį iš miesto bei miestelių. „Mes, sėdėdami kabinetuose, sprendžiame verslo likimą“, – kalbėjo jis. Deja pritarimo nesulaukė – komiteto pirmininkas Tomas Raudys kolegai atsakė, kad kalbama ne apie verslą, o apie apleistus pastatus, kuriuos verslininkai privalo sutvarkyti. Pirmininkui pritarė ir kiti. T. Raudys siūlė parengti vertinimo tvarkos aprašą, kad kiekvienam būtų aišku, už ką turi mokėti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...