Buhalterė sulaukė atpildo

Vasario 6-ąją Plungės rajono apylinkės teismas, po daugiau nei pusmetį trukusio bylos nagrinėjimo, paskelbė nuosprendį Rietavo parapijos senelių globos namų buhalterei Ramutei Sakalauskaitei (gim. 1990 m.). Mergina buvo kaltinama padariusi net tris nusikalstamas veiklas: apgaulingai tvarkiusi apskaitą, pasisavinusi svetimą turtą bei jį iššvaisčiusi. Dėl visų šių nusikalstamų veikų R. Sakalauskaitė pripažinta kalta.

Plungiškė į teisiamųjų suolą pateko po to, kai 2015-aisiais Rietavo senelių globos namuose buvo atliktas auditas. Tąsyk merginai buvo pareikšti įtarimai, kad ji klastojo ūkinių operacijų duomenis, beveik kas mėnesį sau pervesdavo keliais šimtais litų didesnį atlyginimą, slėpdavo kai kuriuos kasos pajamų orderius bei jų neregistruodavo buhalterinės apskaitos knygoje. R. Sakalauskaitė minėtai įstaigai padarė kiek daugiau nei 5000 eurų turtinės žalos. Viso bylos nagrinėjimo metu mergina neigė savo kaltę, tačiau prisipažino, jog negebėjo tinkamai tvarkyti įstaigos dokumentų.
Per pernai įvykusius posėdžius buvo apklausta dešimt liudytojų, tarp kurių – ir dvi audito specialistės, peteikusios teismui daug įdomių su šia byla susijusių detalių. Savo versiją išdėstė ir pati įtariamoji. Jauna moteris, šiuo metu auginanti vaiką, teigė, kad iš pradžių Rietavo parapijos klebonas ir Senelių globos namų direktorius Antanas Gutkauskas jokių priekaištų jai neturėjo. Pasak kaltinamosios, viskas pasikeitė maždaug po poros metų, kai pasipylė drausminės nuobaudos ir be jokio įspėjimo jai per pusę buvo sumažintas atlyginimas. R. Sakalauskaitė sakė, kad esą ji jautusi net psichologinį smurtą.
Sausio 4-ąją, teismui išnagrinėjus šią bylą, buvo pereita prie baigiamųjų kalbų. Prokuroras Bronislovas Razma prašė R. Sakalauskaitę pripažinti kalta ir skirti jai  4519,2 euro baudą bei visiškai patenkinti Rietavo senelių globos namų civilinį ieškinį.
Tačiau su juo nebuvo linkusi sutikti kaltinamoji ir jos gynėjas, kuris prašė merginą išteisinti, o civilinį ieškinį atmesti.
Plungės rajono apylinkės teismas pripažino, kad R. Sakalauskaitė, dirbdama Rietavo parapijos senelių globos namų buhaltere, tyčia klaidingai tvarkė apskaitą, nepagrįstai sau pervedė didesnį darbo užmokestį, slėpė kai kurias ūkines operacijas ir taip iššvaistė minėtos įstaigos lėšų. Teisiamosios kaltę įrodo ir liudytojų parodymai, rašytiniai dokumentai, specialistų išvados.
Tad teismas nusprendė R. Sakalauskaitei skirti 4519,2 euro baudą, kurią mergina turės sumokėti per 6-is mėnesius.
Teismo sprendimu, ji turės Rietavo parapijos senelių globos namams atlyginti ir kiek daugiau nei 5000 eurų turtinės žalos bei proceso išlaidas.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...