Apie įtarimus

Bunka„Manome, kad per vieną centralizuotą įmonę mes galėsime užtikrinti ir skaidrius valdymo mechanizmus, apskaitos mechanizmus, ir miško pardavimo priemones. Dėl to, žinodami bendrą kontekstą ir tai, kad sąžiningų ir kvalifikuotų žmonių Lietuvoje nėra daug, vienas iš kriterijų yra bendra įmonė“, – žiniasklaidoje teigia aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
Gali būti, kad ministro manymą (ne žinojimą!) paviešinęs žurnalistas iškraipė mintį. Bet kol kas niekas kirviu nekapoja to, kas išspausdinta, todėl K. Navicko konstatuotą „sąžiningų ir kvalifikuotų“ žmonių stoką Lietuvoje reikėtų patvirtinti sociologiniais tyrimais, nusikaltimų ir kalėjimuose sėdinčių nuteistųjų gebėjimų bei moralinių savybių analize.
Kol to nėra, ministro sakymą galima perfrazuoti, jog „sveikos nuovokos žmonių Lietuvoje nėra daug…“
Tuo tarpu, regis, sveika nuovoka apie valstybės miškų ūkio reformą gimdo įtarimą, jog ją vėl bruka toli gražu ne sąžiningi ir kvalifikuoti žmonės, o tie patys, kurie jau ne pirmą kartą kelia pertvarkos bangas.
Prieš septynerius metus pasirodė rašinys „Jie be miško nenurims“. Jame buvo samprotaujama, kad „Visuomio“ (ar dar prisimenat tokį?), Laisvosios rinkos instituto, žinomų ir mažiau žinomų verslininkų bei valdininkų kvyktelėjimai apie blogai valdomas valstybines įmones turi viena tikslą – privatizuoti tai, iš ko galima išsunkti naudos. Bene svarbiausia – miškus.
Tada niekas iš rašinyje minėtųjų nekomentavo sąmokslo teorijos. Šiandien vėl atsiranda didelis įtarimas, kad už sąžiningų ir kvalifikuotų žmonių stokos besislepiantieji be miško tikrai nenurims. Ir net nesigėdija tai iliustruoti sveikos nuovokos trūkumu. „Centralizavus miškų valdymą ir tvarkymą, bus dirbama skaidriau, efektyviau, nes dabar urėdijos pelningai dirba kirsdamos, bet ne visada atkurdamos mišką“, – vėlgi teigia aplinkos ministras.
Net nekvalifikuotam žmogui aišku, kad miško atkūrimas iškart neduoda pelno. Jo reikia laukti dešimtmečius.
Tokie valdininkų samprotavimai tik stiprina įtarimą, kad „slaptieji jie“ be miško nenurims. Juolab kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario Viktoro Rinkevičiaus siūlymas kurti 25-ias savarankiškas urėdijas ir vieną valstybinę miškų įmonę, kol kas skamba kaip balsas tyruose.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...