„Viena šalelė, o toks kalbos ir drabužio margumas“

100_1019Mažutė mūsų Lietuva, bet tokia brangi savo kalbos įvairove, audinių ir raštų margumu, papročių ir tradicijų gausa.

Norėdami priminti vaikams savo krašto tradicijas, tautinių rūbų spalvas, žemaičių tarmės skambumą ir supažindinti su kitais regionais, vasario 3-iąją sukvietėme juos į šventę „Viena šalelė, o toks kalbos ir drabužio margumas“.
Ruošėsi visa darželio bendruomenė: vaikai su tėveliais kūrė tautines lėlytes, piešė, spalvino tautinius kostiumus, mokėsi tarmiškų eilių. Šventės dieną visi buvo pasveikinti auklėtojų Daivos Gailienės, Liudos Pakalniškytės, Aušros Martinkienės ir mergaičių Paulinos, Akvilės, Justės pašokta „Kepurine“. Vaikai deklamavo žemaitiškas eiles, šoko ir klausėsi pasakojimų apie tautinius kostiumus, kuriuos pristatė renginio vedėja Asta Vyšniauskienė, o jai padėjo auklėtojos ir Paulinos mama Kristina.
Vaikai turėjo galimybę išgirsti dzūkų ir suvalkiečių tarmes: direktorės pavaduotoja ugdymui Asta Baltuonienė dzūkiškai papasakojo savo vaikystės nutikimą ir padainavo dainą, o auklėtojos padėjėja Violeta Gelžinienė pasekė pasaką.
Džiugu, kad ši šventė vaikams suteikė ne tik žinių, bet ir daug emocijų, o visą bendruomenę sutelkė naujiems darbams ir projektams.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...