Tarp favoritų – ir plungiškių orkestras

1702-2936Vasario 11-ąją Plungės kultūros centrą drebino pučiamųjų orkestrų garsai. Čia vyko 17-ojo Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato pirmasis turas, kuriame varžėsi mūsų Kultūros centro kolektyvas, vadovaujamas Romo Jasevičiaus, ir pūtikai iš Šilalės (vadovas Zigmas Levickis).

Šio miesto orkestras, gyvuojantis jau keturiasdešimtmetį, yra respublikinių Dainų švenčių dalyvis, „Žemaičių dūdų“ festivalio, „Panevėžio garso“ čempionato laureatas.
Plungės kultūros centro kolektyvas, pernai atšventęs savo veiklos 25-metį, taip pat dalyvauja įvairiuose festivaliuose, šventėse, renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Plungiškių orkestras savo programas yra pristatęs Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Olandijoje, Latvijoje, Danijoje bei kitur. Mūsų Kultūros centrui atstovaujantis kolektyvas pelnė ir ne vieną reikšmingą apdovanojimą – yra tapęs „Aukso paukštės“ laureatu, pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate C kategorijoje užėmęs antrąją ir trečiąją vietas.
Šeštadienį vykusio koncerto metu minėtieji orkestrai dovanojo vieną už kitą gražesnius kūrinius. Būtina turo sąlyga – koncertinė programa turėjo trukti ne ilgiau kaip 15 minučių. Ir abu kolektyvai turėjo atlikti vieną B kategorijos privalomąjį kūrinį – Rimanto Giedraičio „Subatos vakarėlį“.
Kolektyvų klausėsi ir vertino kompetentinga komisija: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, kompozitorius Kazys Daugėla, Lietuvos nacionalinio kultūros centro muzikos poskyrio vyresnysis specialistas Rolandas Lukošius bei Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos prezidentas Vilmantas Vapsva.
Komisija plungiškių kolektyvui buvo palankesnė, skirdama daugiau balų nei Šilalės orkestrui. Mūsų pūtikai, surinkę 83-is balsus, dabar yra vieni iš pirmųjų  B kategorijos favoritų. Tarp geriausiųjų yra ir Mažeikių rajono Sedos bei Pasvalio rajono Pajiešmenių kaimo kolektyvai, kurie jau varžėsi ankstesniuose turuose.
Kuriam iš jų labiausiai pasiseks, paaiškės balandžio 1-ąją Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato finale, trunksiančiame tris dienas. Jame susitiks geriausi šalies orkestrai. Finalas vyks Panevėžio bendruomenių rūmuose.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...