Vienmetės su atkurtąja Lietuvos valstybe

2017-02-17-zemaitis-1Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis dvi rietaviškes – Zofiją Druktenienę ir Stasę Batavičienę – pasveikino su gimtadieniais ir abiem padovanojo po trispalvę – mūsų valstybės vėliavą. Jos abi, kaip ir Lietuvos valstybė, kuri Vasario 16-ąją minėjo 99-ąsias atkūrimo metines, gimė 1918-aisiais. Z. Druktenienė – sausio 21-ąją, o S. Batavičienė – gegužės 8-ąją. Priėmusi vėliavą iš mero rankų, Z. Druktenienė ją pabučiavo.

Šios dvi trispalvės Vasario 16-ąją įsiliejo į gausų vėliavų šnaresį, tarsi pasakojantį istorijas apie Lietuvos valstybę, kurią mūsų protėviams teko ne tik sukurti, kovoti už jos nepriklausomybę, ją prarasti ir vėl atkovoti. Kovoti ne vien ginklu, bet ir daina, kalba ir meile, kurią įrodėme, kai gyva žmonių grandinė nusitiesė net per tris valstybes. Ir kai bet kurioje Lietuvos vietoje suplevėsuoja dar viena nauja trispalvė, tai reiškia, kad dar vienas žmogus, dar viena šeima, dar viena bendruomenė ar miestas papildė gretas žmonių, branginančių laisvę.
Z. Druktenienė kilusi iš Kelmės rajono. Jos likimas pynęs persipynęs su Lietuvos likimu. Ji – buvusi partizanų ryšininkė, nuo tremties gelbėjusi žmones, pati, ne kartą kankinta, nugyveno sunkų gyvenimą. Pagimdė penkis vaikus, iš kurių du mirė. Likusius tris išleido į mokslus. Šiuo metu močiutė gyvena Rietave, pas dukrą Danutę Bruževičienę. Kaip pati sakė, dabar labai gerai gyvena – Rietavo bibliotekoje beveik nėra knygų, kurių nebūtų skaičiusi. Gyvenimas nelepino ir iš Medingėnų seniūnijos kilusią Stasę Batavičienę, kurią taip pat globoja dukra Stanislava Žiaugienė. S. Batavičienė užaugino keturis vaikus, tačiau šiandien gyvos tik dvi dukros. Apie šių moterų likimus rašysime ir kituose „Žemaičio“ numeriuose.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...