Surengtos saugaus elgesio ant ledo pratybos

DSC05079Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros darbuotojai dalyvavo Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų kartu su Plungės rajono savivaldybe ir  Visuomenės sveikatos biuru surengtose prevencinėse pratybose „Saugus elgesys ant ledo“. Įspūdingi mokymai miesto moksleiviams ir vaikams surengti ant vadinamosios Plungės jūros ledo. Pratybų dalyviai pamatė ir sužinojo, kaip reikia ropštis iš vandens įlūžus ledui.

Pavasarį, kuomet ima plonėti ledas, įvyksta nemažai nelaimių. Dažnai nukenčia vaikai. Tad, užbėgdami įvykiams už akių, plungiškiai surengė mokymus vaikams. Mokymuose dalyvavo Plungės „Saulės“ gimnazijos, Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos, Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos moksleiviai, „Vyturėlio“ ir „Raudonkepuraitės“ lopšelių-darželių vaikai.
Pratybų dalyviai pamatė ir sužinojo, kaip reikia ropštis iš vandens įlūžus ledui. Gelbėtojai pademonstravo dviejų smaigų praktinę naudą, išlipant ant ledo. Jie taip pat mokė, kaip nepasiduoti panikai, kokią pagalbą suteikti ištrauktajam, nukentėjusiam žmogui. Paaiškino, kokio storio ledas išlaiko žmogų ar vaikų grupę, vaikštančių ar žaidžiančių ant ledo. Gelbėtojai akivaizdžiai pademonstravo, kaip gelbėti skęstantįjį, atsakė į daugybę jaunųjų dalyvių klausimų.
Savivaldybės atstovai vaikams ir kitiems pratybų dalyviams įteikė saugaus elgesio ant ledo atmintines bei palinkėjo smagių ir saugių žiemos pramogų.
Aplinkosaugininkai primena, kad visi žvejai mėgėjai, žvejojantys ant užšalusių vandens telkinių, privalo su savimi turėti du lanksčia jungtimi sujungtus smaigus, kuriais naudojantis, būtų galima išlipti ant ledo įlūžus. Nepaisantiesiems šio nurodymo, Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą iki 60 eurų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...