Priešpaskutinis žodis – Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetui

SNF_9820Visi Plungės rajono savivaldybės tarybos komitetai svarstė šių metų biudžetą ir teikė pasiūlymus. Tiesa, skirtingai nuo Seimo, kur svarstant biudžetą, pasiūlymai liejasi tarsi upės per potvynį, rajono politikai buvo santūresni.

Švietimo, kultūros ir sporto komitetas pasiūlė skatinti kultūros darbuotojus ir skirti 10 tūkst. eurų. Vietos ūkio ir ekologijos komiteto narė Asta Beierle-Eigirdienė priminė, jog reikia pasirūpinti Pakutuvėnuose pasodintu ir pamirštu ąžuolynu – tam esą galima paimti pinigų iš 5-iais tūkst. eurų didinamo Rajono tarybai skirto biudžeto. Iš ten paimti pinigų ir 5-iais tūkst. eurų padidinti sportui skirtą biudžetą siūlė  Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto narys Adomas Zamulskis. Būtent šis komitetas ir tarė priešpaskutinį žodį: papildomus 5 tūkst. skirti kultūrai ir 2 tūkst. eurų – Šateikių seniūnijai, už kuriuos bus nupirkta žoliapjovė ąžuolynui prižiūrėti. Šie sprendiniai ir bus pateikti Rajono tarybai. Ar toks ir bus biudžetas, paaiškės po Tarybos posėdžio.
Šių metų numatomos biudžeto pajamos – 28 mln. 276 tūkst. eurų. Lyginant su 2016-ųjų biudžetu, kuris pernai ne kartą buvo tikslinamas, šiųmetinis yra mažesnis. Kaip sakė biudžeto projektą pristačiusi Savivaldybės finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Daiva Mažeikienė, taip yra dėl to, jog iki šiol dar neaišku, kokią dotaciją rajonas gaus vietinės reikšmės keliams, gatvėms remontuoti (prižiūrėti) ir saugiam eismui užtikrinti. Nežinoma ir Valstybės investicijų programa 2016–2017-iesiems.  Pagrindinė biudžeto pajamų didėjimo priežastis yra ta, kad šiemet didėja savivaldybių biudžetams skiriama gyventojų pajamų mokesčio dalis. Jeigu anksčiau ta dalis buvo 72,49 proc., tai dabar – 78,17 procento.
Lyginant su pernai, savarankiškoms funkcijoms finansuoti biudžeto pajamos 2017-aisiais didėja 14 mln. 832 tūkst. eurų (6,8 proc.). Plungės rajono savivaldybei taip pat numatyta 9-ių tūkst. eurų bendrosios dotacijos kompensacija, kuri skirta kompensuoti valstybės tarnautojams (15 proc.) apskaičiuoto grąžintino neišmokėto darbo užmokesčio dalį. Visas Savivaldybės biudžetas: pajamos ir mokesčiai – 15 mln. 885 tūkst. eurų (53,2 proc.), dotacijos – 11 mln. 543 tūkst. (38,6 proc.), biudžetinių įstaigų pajamos – 847,8 tūkst. (2,8 proc.), skolintos lėšos – 818 tūkst. (2,8 proc.) ir 2016-aisiais nepanaudotas biudžeto lėšų likutis – 790,5 tūkst. eurų (2,6 proc.).
Pajamos – aiškios, o išlaidos? Planuojama, kad šiemet išlaidos sudarys 29 mln. 884,3 tūkst. eurų (jos didesnės negu pajamos). Iš jų – 818 tūkst. – skolintos lėšos , o 790,5 tūkst. – pernykštis likutis. 818 tūkst. eurų bus skirta paskoloms grąžinti. Projekte numatoma, kad per 12 mėnesių darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įnašams teks atiduoti 17 mln. 711,5 tūkst. eurų, o tai sudaro 59,3 proc. visų biudžeto išlaidų. Atlyginimų dalis, lyginant su 2016-aisiais, padidės 583 tūkst. eurų. Pernai atlyginimai rajono biudžete sudarė 56,2 procento. Šis skirtumas atsirado, kai buvo padidinti kultūros darbuotojų atlyginimai ir padidintas minimalus atlyginimas. Be to, dar pernai darbo užmokesčio lėšos buvo sumažintos 153,3 tūkst. eurų (2 proc.), o šiemet to nėra.
Skaitytojams visuomet įdomu, kam bus panaudojami likusieji biudžeto pinigai. Po atlyginimų daugiausiai išlaidų numatyta švietimui. O smulkesnių išlaidų sąrašas ilgas, tačiau Plungės „vinis“ – automobiliai. Šiemet planuojama leisti nusipirkti automobilius Platelių meno mokyklai – už 25 tūkst. eurų, Plungės vaikų globos namams – už 20 tūkst., kukliausia suma numatyta Žemaičių dailės muziejui – 10 tūkst. eurų. Tiesa, muziejus 5 tūkst. eurų žada prisidėti iš įstaigos gaunamų pajamų. Dar viena maloni naujiena – 10 tūkst. eurų planuojama skirti smulkiajam ir vidutiniajam verslui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...