Ne 40 kaštonų, o 40 aikštelių Plungėje išdygs

1702-2774Erzelį tarp Plungės miesto gyventojų kelia ne tik didėjantis mokestis už atliekų surinkimą ir tvarkymą, bet ir kalbos apie požemines ar pusiau požemines aikšteles prie daugiabučių namų. Buvo kalbama, kad požeminės aikštelės atsiras prie kiekvieno daugiabučio, jos bus rakinamos ir to namo gyventojai mokės už tą atliekų kiekį, kurį iškratys į konteinerius.

Vėliau pasirodė, jog šis sumanymas – neįmanoma misija, todėl teko griebtis kito plano. Per Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdį Savivaldybės ekologė Edita Lydienė pateikė aikštelių išdėstymo schemą. Taigi Plungėje bus 40 pusiau požeminių atliekų surinkimų aikštelių, po vieną – Varkaliuose ir Prūsaliuose, o 20 požeminių aikštelių išsidėstys prie rajone esančių kapinių. Ekologė sakė, kad ypač sunku buvo išdėstyti aikšteles mieste, prie daugiabučių. Todėl viena aikštele naudosis ne vieno, kaip buvo manyta, o 1–3-jų daugiabučių gyventojai. Kodėl taip yra? Paaiškėjo, jog daugelyje vietų kliūtimi tapo komunikacijos, kitur – reikalavimas, kad aikštelė nebūtų arčiau kaip 10 metrų nuo gyvenamojo namo. Jeigu pavykdavo rasti vietą, kuri atitiko šiuos reikalavimus, tai prie tokios aikštelės nėra privažiavimo. Todėl išnaudotos visos galimybės. Dalis antžeminių aikštelių virs pusiau požeminėmis. Bendras skaičius beveik nesikeis – jų bus tiek, kiek yra dabar. Atsiras tik viena papildoma – A. Jucio gatvėje.
„Jeigu kurio namo gyventojų bendrija norės atskiros aikštelės ir sutiks, kad ji būtų įrengta bendrijai priklausančioje žemėje, tą bus galima padaryti, – sakė E. Lydienė, – tačiau valdiškoje žemėje tokių vietų nebėra.“ Ekologė taip pat pažymėjo, kad iki šiol nenuspręsta, ar tas aikšteles reikia aptverti. Tačiau komiteto nariai tuo nė neabejojo. Ne vienas pažymėjo, kad, aikštelių neužtvėrus ir konteinerių neužrakinus, apie rūšiavimą galima ir pamiršti. Be to, nepavyktų išvengti ir atvejų, kai į daugiabučių konteinerius savo šiukšles iškratytų privačių namų savininkai.
Kalbėta ir apie vaizdo kameras, tačiau joms lėšų programoje nenumatyta, tad teks ieškoti kitų galimybių. Komiteto narys Ričardas Jocys sakė, kad vaizdo kameras įrengti nesunku, bet kas į jas žiūrės? Be to, jos daug kainuotų. Kiti komiteto nariai jam nepritarė ir sakė, kad reikės rasti, kas jas stebės, nes jeigu kamerų nebus, pažeidimų išvengti nepavyks.

3 komentarai(-ų)

  • Manau,:

    Privačių gyventojų sukauptos atliekos turi būti sveriamos ,o konteiniariai skaičiuojami ir tik už juos,imamas mokestis. Dabar lupikaujama.

  • albertas:

    sveriamos turi buti ir prie daugiabuciu esanciose aikstelese surenkamos atliekos atnesiau pasveriau ir zinau uz kiek moku dabar mano seimai siuksliu tvarkymas pabrango dvigubai taip taip ponai prisiekusieji suskaiciavau kad mano seima per menesipagamino 25 kg atlieku isrusiavo saziningai tai kiek per metus manau kad nesunku suskaiciuoti apie 300kg tai iseina mokesiu auksine kaina

  • aha:

    kaip įsivaiduojat tą svėrimą??? o jei ir svers ar norėsit už šitą paslaugą susimokėt???

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...