Laisvės neprarado, bet paplonins piniginę

Sausio viduryje Klaipėdos apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 19-metis plungiškis Evaldas Matevičius buvo kaltintas iš chuliganiškų paskatų sunkiai sutrikdęs kito asmens sveikatą. Už tai, kad alaus bokalu vožė nepažįstamam vaikinui – bendraamžiui Juliui Petrikui, – jaunuolis nuteistas trejiems metams nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant tokiam pat laikui. Plungiškis turės sužeistajam atlyginti ir patirtą moralinę žalą. Tiesa, ne tokią, kokios tikėjosi nukentėjusysis.

Incidentas įvyko praėjusių metų birželio 11-osios naktį prie Plungėje esančio naktinio baro „Bildukas“. Alaus bokalu nešinas į lauką išėjęs E. Matevičius apsižodžiavo su ten buvusiu J. Petriku. Kaip sakė kaltinamasis, pastarasis jį ėmė įžeidinėti, todėl ir smogęs jam. Smūgio būta stipraus – bokalo duženos sužalojo J. Petrikui veidą, pažeidė kaklo veną – dėl kraujavimo kilo grėsmė gyvybei.
Laimei, jaunuolis laiku buvo išvežtas į ligoninę ir blogiausio pavyko išvengti. Nors vaikinas išgyveno, įvykio padariniai skaudūs – ant veido ir kaklo liko randai. J. Petrikas lankėsi pas plastikos chirurgą, konsultacijų metu jaunuolis sužinojo, kad panaikinti randus jam kainuotų ne vieną tūkstantį eurų. Nukentėjusysis patirtą moralinę žalą įvertino 40 tūkstančių eurų.
E. Matevičiui tiek mokėti nereikės. Jaunuolis jau sumokėjo 5000 eurų. Teismo sprendimu, dar tiek pat turės sumokėti. Kaltintas vaikinas jau atlygino ir Ligonių kasos patirtas išlaidas – už J. Petriko gydymą sumokėjo beveik du tūkstančius eurų. Dar 500 eurų E. Matevičius turės pakloti ir už nukentėjusiojo advokato paslaugas.
Nors vaikinui už šį nusikaltimą grėsė nuo dvejų iki dvylikos metų nelaisvės, realios bausmės jam pavyko išvengti. Teismas nusprendė jaunuoliui skirti lygtinę – trejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant. Teismas rėmėsi tuo, kad E. Matevičius nuoširdžiai gailėjosi, ne kartą atsiprašė nukentėjusiojo. Kauno technologijų kolegijoje studijuojantis vaikinas pažadėjo, kad, baigęs mokslus ir pradėjęs dirbti, stengsis kuo greičiau atlyginti sužeistajam neturtinę žalą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...