Kvietė bendradarbiauti

1702-2799Vasario 7-ąją Telšių teritorinė darbo birža (TDB) pakvietė visus Plungės rajono teritorijoje savo veiklą plėtojančius darbdavius į renginį „Darbo biržos ir darbdavių bendradarbiavimas“. Jo metu buvo pranešta, kad Plungėje kuriasi Jungtinės Karalystės bendrovė „MJ Systems“, kuri per artimiausius trejus metus planuoja investuoti apie šimtą tūkstančių eurų ir sukurti apie 50 darbo vietų. Tačiau tai ne vienintelė naujiena.

Telšių TDB direktorė Dangirutė Jurkuvienė akcentavo, kad ne visada pavyksta susikalbėti su darbdaviais, tad būtina rengti tokių susitikimų: „Darbo birža vis dar yra nepatraukli įstaiga. Kad situacija pasikeistų, visi mes, Darbo biržos ir Savivaldybės atstovai bei verslininkai, kartu turime sunkiai dirbti. Reikia diskutuoti apie šiandienines darbo rinkos aktualijas, sužinoti, kokios naujovės laukia.“
Pasak direktorės, jų šiemet bus nemažai ir įvairių. Viena tokių – nuo liepos 1-osios  įsigalios naujas užimtumo įstatymas, tad situacija pasikeis visoje šalyje. Kalbant apie mūsų regioną, apimantį Plungę, Rietavą, Telšius ir Mažeikius, asmenims iki 29-erių metų amžiaus, kurie sukurs verslą ir įsteigs sau darbo vietą, bus skiriama nemaža parama.
TDB direktorė apgailestavo, kad pernai šia galimybe mažiausiai pasinaudojo būtent plungiškiai. Tad moteris ragino Savivaldybės atstovus pagalvoti apie galimybę remti darbdavius, įsteigiant smulkiojo ir vidutiniojo verslo fondą. D. Jurkuvienės teigimu, toks fondas sėkmingai veikia Mažeikiuose, jį turi ir Telšiai, tad ir Plungė neturėtų atsilikti.
Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius prisipažino, kad dėl finansinių sunkumų anksčiau negalėjo remti darbdavių. Jis patikino, kad, pritarus komitetams bei patvirtinus Rajono tarybai, Savivaldybė šiemet jau prisidės prie smulkiojo ir vidutiniojo verslo.
Telšių TDB specialistė Rūta Jonkuvienė teigė, kad Telšių regionas gali džiaugtis, turėdamas mažiausiai bedarbių. Jos pateiktais duomenimis, Plungės rajono savivaldybėje jų yra 1671, iš kurių 672 – be profesinio pasirengimo. Rietavo savivaldybėje yra 360 bedarbių, o neturinčių profesinio pasirengimo – 147. Specialistė džiaugėsi, kad Plungės darbo birža glaudžius ryšius palaiko su daugiau nei tūkstančiu įmonių.
Pasak R. Jonkuvienės, šiandien labai svarbi priemonė yra subsidija už karo prievolininkus: „Dauguma verslininkų ir kareivių nežino apie šią galimybę. Subsidija yra skiriama darbdaviams, kurie įdarbina karo prievolininką, jam sugrįžus iš tarnybos, ir praėjus ne daugiau kaip trims mėnesiams. Ši priemonė yra gera tuo, kad šimtu procentu yra kompensuojamas darbo užmokestis bei įmokos „Sodrai“, o parama skiriama net pusę metų.“
Telšių TDB specialistė Daiva Strikaitė papasakojo apie pernai Telšių regione įgyvendintus vietinių užimtumo iniciatyvų projektus, kurių buvo net 20. Regione buvo įsteigtos 86-ios darbo vietos.
Didžiausias nedarbas yra  Paukštakių, Stalgėnų, Šateikių, Žemaičių Kalvarijos, Medingėnų bei Rietavo miesto seniūnijose. Čia praėjusiais metais buvo įdarbinti 9 žmonės, o minėtą projektą ryžosi įgyvendinti keturios įmonės – UAB „Milašaičių lentpjūvė“, UAB „InovaSola“, komercinė firma „Inesa“ bei UAB „Hantera“.
Kaip pavyko įgyvendinti šį vietinių užimtumo iniciatyvų projektą Medingėnų seniūnijoje, susirinkusiesiems pasakojo UAB „InovaSola“ direktorius Kazimieras Meškauskas, o Stalgėnų seniūnijoje – UAB „Milašaičių lentpjūvė“ vadovas Artūras Ivanauskas.
Daug informacijos renginio dalyviai galėjo sužinoti ir iš paskutiniųjų dviejų pranešėjų – tęstinio mokymo skyriaus vedėjo Arvydo Žiliaus ir Telšių TDB darbo išteklių skyriaus vyriausiosios specialistės Vaivos Petraitytės. Pastaroji pristatė užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje tvarką, o A. Žilius papasakojo apie suaugusiųjų profesinį mokymą Plungės technologijų ir verslo mokykloje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...