Posėdžiui solidumo suteikė… dvidešimties minučių pertrauka

1702-3034Daug kas mėgsta detektyvus, tad ataskaitą iš Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdžio pradėsiu Lietuvai gerai žinoma fraze: „O kas galėtų paneigti…“  Tikrai, kas galėtų paneigti, kad posėdžio transliacija, kol bus apsvarstytas 2017-ųjų biudžetas, nebuvo išjungta specialiai? Kodėl 20-ies minučių pertraukos, per kurią sutvarkyti kompiuteriai, reikėjo prašyti ne iškart, o tik apsvarsčius minėtąjį klausimą? Juk nereikia didelės nuovokos, norint suprasti, kad šurmuliuojančioje salėje opozicijos keliami klausimai nedaug kam už ausų užkliūva, o svarbiausia – jų (beje, kaip ir atsakymų) negirdi prie kompiuterių įsitaisę plungiškiai, kuriems įdomūs biudžeto reikalai. Tiesą sakant, jeigu ne ta 20-ies minučių pertrauka, Rajono tarybos posėdis nebūtų prilygęs, pavyzdžiui, Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdžiui, kuriame 30 klausimų tikrai dar niekuomet nepavyko apsvarstyti per pusantros valandos.

Visuose komitetuose svarstytas biudžetas Rajono tarybos posėdyje buvo peržvelgtas itin greitai. Jį pristačiusi Savivaldybės finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Daiva Mažeikienė sakė komitetų posėdžiuose minėjusi, jog iki Tarybos posėdžio gali būti gauta tikslinė dotacija. Taip ir nutiko: Švietimo ir mokslo ministerija pedagogų darbo apmokėjimo sąlygoms gerinti Plungės rajonui skyrė 195,3 tūkst. eurų, taigi tokiais pat skaičiais kinta ir biudžetas. Paminėjo ir dar kelis pakeitimus, kurie bendros sumos nekeičia.
Tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė pasiteiravo, kodėl ketvirtojoje programoje nėra išblaivinimo įstaigai įkurti skirtų lėšų, nors ši problema labai aktuali. Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdžiuose ji svarstyta net kelis kartus. Ir net skaičiavimai pateikti – jei ši įstaiga būtų įkurta prie Plungės krizių centro, jai reikėtų apie 56 tūkst. eurų, jeigu prie Plungės ligoninės – 100 tūkst. eurų (tokią sumą nurodė ši įstaiga).
Meras Audrius Klišonis paaiškino, kad su šiais Savivaldybės ketinimais buvo supažindinta Konkurencijos tarnyba. Iš jos gautoje išvadoje nurodyta, jog tai – vidaus sandoris, tad pusę metų turėtų būti atliekamas tyrimas ir tik po to galvojama apie išblaivinimo įstaigos įkūrimą. „Geriausiu atveju, tą galėsime padaryti šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje“, – sakė jis. Į kito opozicijos nario Vaidoto Skieraus klausimą apie lėšas 1000-mečio ąžuolynui atsakyta, kad Šateikių seniūnijai parkui prižiūrėti skirta 2000 eurų. Už biudžetą balsavo 13 Rajono tarybos narių, opozicija susilaikė.
Po 20-ies minučių pertraukos, svarstant projektą dėl neformaliojo švietimo,  Tarybos narys Liudas Skierus siūlė iš Plungės ir Platelių meno mokykloms skirtų lėšų neatimti daugiau kaip 100 tūkst. eurų Plungės Mykolo Oginskio mokyklos stogui tvarkyti. Jo nuomone, stogą keisti reikia, bet tam pinigų galima rasti kitur, o šiam projektui numatytas visas lėšas atiduoti kultūrai. Jo pasiūlymas pritarimo nesulaukė. Kaip ir A. Beierle-Eigirdienės pasipiktinimas, jog Savivaldybė labai dosniai kasmet skiria tam tikrą sumą kelionėms į Rusijos Krasnogorsko rajoną, kur net dukart per metus važiuoja vaikai ir jaunuoliai. Politikės nuomone, geriau šiuos pinigus skirtume kelionėms į Vakarų valstybes, kuriose rajonas taip pat turi nemažai partnerių.
Dauguma kitų darbotvarkės klausimų slydo kaip per sviestą, nesulaukę jokių pastabų, arba palydėti vienos kitos replikos. A. Beierle-Eigirdienė pasiūlė, kad kitame Rajono tarybos posėdyje būtų galima išklausyti Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos nuomonę apie padėtį rajone, o svarbiausia – apie problemas, su kuriomis šio skyriaus darbuotojai susiduria. A. Klišonis patikino, jog toks susitikimas įvyks. Šiuo metu skyrius renka informaciją, kiek rajonui gali kainuoti laikinųjų globėjų institucija.
Tarybos narė Judita Stankutė siūlė atkreipti dėmesį, kad vaikų lopšeliai-darželiai iki šiol nesulaukia atliekų rūšiavimo konteinerių, nors būtent nuo mažens prie to reikia pratinti. Jos kolega Tomas Raudys paaiškino, jog iki šiol išdalinti rūšiavimo konteineriai skirti tik gyventojams, o įstaigos gaus nuo gyventojų likusius „varpus“. Meras pažadėjo pasistengti, kad jie įstaigoms būtų išdalinti kuo greičiau. Dauguma Tarybos narių nesuprato, kas slepiasi po Plungės ligoninės prašymu leisti jai teikti tęstinio aktyvaus gydymo paslaugą, tačiau šiam prašymui pritarta bendru sutarimu.
Į opozicijos nario Adomo Zamulskio klausimą, kokios naujienos dėl Plungės centrinio stadiono, A. Klišonis atsakė, kad dviejų iš trijų konkurso dalyvių pateikti dokumentai sąlygas atitinka, o trečiojo žadama prašyti, kad jo teikiamus dokumentus patvirtintų notaras. „Kas naujo dėl tunelio?“ – mero paklausė A. Beierle-Eigirdienė. Šis paaiškino, jog dėl konkurso UAB „Kauno keliai“ kreipėsi į teismą, bet šis procedūrų nesustabdė, tad jos tęsiamos. Tačiau bendrovė šį teismo sprendimą apskundė Apeliaciniam teismui, tad kol kas didelio aiškumo nėra.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...