Venecijos kaukių paroda bibliotekoje

DSCF0809Venecijos kaukių parodos pristatymą pradėjusi Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė kalbėjo, kad jau šį antradienį švęsime Užgavėnes. Tačiau Rietavo bibliotekos sienas puošia ne Užgavėnių kaukės – didelės, išraiškingos, perkreiptais veidais ir didelėmis nosimis, – čia kabo elegantiškos Venecijos kaukės.

Nuo senų senovės iki šių dienų per Užgavėnes, naujametinius karnavalus ar kitas šventes mes slepiamės po kaukėmis, pagamintomis iš medžio, popieriaus, tekstilės, plastiko ar kitokių medžiagų. Per amžius taip elgėsi mūsų protėviai, senųjų civilizacijų ir kultūrų atstovai. Iš kur tokia stebuklinga kaukės trauka ir galia? Kokia kaukės paslaptis? Galimybė likti neatpažintam, paslėpti savo veidą, identitetą.
Įdomu, kokia magija slypi šiose Venecijos kaukėse, kuriomis puošiasi tūkstančiai turistų, Italijos gyventojų įstabiame festivalyje? Būtent tokias kaukes pristatė ir apie jas pasakojo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos dailės ir technologijų mokytoja Rima Drevinskienė.
Mokytoja pasakojo, kad prieš penkerius metus jau brandinusi mintį su savo mokinėmis daryti Venecijos kaukes, kurių nuotraukas kažkada mačiusi viename kalendoriuje. Įkvėpta gražių pavyzdžių, mokytoja ėmė piešti, modeliuoti savo variantus, ieškoti įvairių kaukių darymo būdų. Pusę metų gimnazijoje virė ilgas kūrybos procesas – Venecijos kaukių kūrimas. „Su mergaitėmis ilgai mąstėme, kaip reikėtų išgauti reikiamą kaukės formą. Lipdėme ir iš modelino, ir iš papjė mašė, panaudojome audinių, dekoracinių priemonių, akrilinių dažų. Internete ieškojome įvairesnių pavyzdžių, rinkomės ornamentiką. Darbas labai smagus. Pasijauti lyg koks dizaineris. Per pamokas būdavau apimta euforijos. Buvo labai smagu patarti, padėti mergaitėms kuriant kaukes“, – pasakojo R. Drevinskienė.
Susižavėjimo neslėpė viena parodos lankytoja: „Manau, kad šias kaukes turi pamatyti ne tik Rietavo savivaldybės gyventojai. Pirmiausia jos turėtų „apsilankyti“ kaimų mokyklose, kitose savivaldybės įstaigose.“ Rietaviškiai džiaugėsi gražiais darbais, uždavė nemažai klausimų mokytojai R. Drevinskienei, šiltai ir maloniai bendravo.
Paroda bibliotekoje veiks iki vasario pabaigos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...