Seniūnija turi dvi išeitis: nubausti gyventojus arba išvežti šiukšles

1702-2875Telšių gatve vaikštantiems plungiškiams jau įgriso maišų krūvos, sukrautos prie 41-ojo bei kitų šios gatvės namų. Dalis tų maišų praplyšo ir ant šaligatvio pabiro supuvę obuoliai, vėjas po gatvę gainioja purvinus lapus. „Ką Plungės seniūnija mąsto, negi jai visai miestas neberūpi? Gal laukia pavasarinės talkos „Darom“, kad žmonės viską sutvarkytų, bet iki jos „turto“ maišuose gali ir nebelikti – jis atsidurs gatvėje“, – piktinosi į redakciją paskambinusi plungiškė.

Kiekvienas, kuriam teko eiti pro tuos maišus, sutiks, jog šis vaizdas žavesio nekelia. „Žemaitis“ pabandė išsiaiškinti, kodėl iki šiol seniūnija nepasirūpino, jog tų maišų ant šaligatvio nebeliktų. Kadangi seniūnas Gintaras Domarkas šią savaitę buvo išvykęs, o jo pavaduotoja Laima Laivienė pasakė, kad apie tą šiukšlyną daugiausia žino seniūno padėjėjas Vaclovas Kaubrys, kreipėmės į jį.
„Tie maišai – gyventojų. Jie dar rudenį juos sunešė iš savo kiemų ir sukrovė šalia gatvės. Tai – jų šiukšlės, todėl patys ir turi pasirūpinti, kad ant šaligatvio jų neliktų. Įsivaizduokite, kas dėtųsi mieste, jeigu staiga visų namų gyventojai sugrėbtų lapus, surinktų soduose supuvusius obuolius ir, sudėję juos į maišus, išvilktų į gatves. Taip elgtis negalima. Jie turi samdyti transportą iš UAB „Valda“ ar kitos bendrovės ir visa tai išvežti. Kito kelio nėra“, – sakė padėjėjas.
Yra kitas kelias. Tik tuo pasirūpinti turi ne kas kitas, o pati seniūnija. Jeigu taip kiauliškai pasielgė čia gyvenantys žmonės, seniūnija seniai juos visus turėjo nubausti. Praėjo nemažai laiko ir gyventojai jau turėjo keliskart būti nubausti. Ar taip ir padaryta? Ne. Ar tai nerodo, kad miesto šeimininkei – seniūnijai – miestas iš tiesų nelabai rūpi?
V. Kaubrys sakė neturintis teisės kažką bausti, tačiau tokią teisę turi ir seniūnas, ir jo pavaduotojas. Ar jie nubaudė ką nors? Ne. Taigi pats laikas, kol visi maišuose esantys lapai ir obuoliai gatvėje neatsidūrė, imtis griežtų priemonių arba patiems tais maišais pasirūpinti, nes taip ilgai tęstis negali. Seniūno padėjėjas pažadėjo pakalbėti su seniūnijos vadovais. Įdomu, kada tos kalbos virs darbais?

Vienas komentaras

  • Antanas:

    Dar tokios iš seniūno nesąmonės negirdėjau. Plungėje „proto bokštai“ nustatė gyventojui (šeimai) 6500 kg/met. šiukšlių normą, daugiau 3000 kg. neišveža, nes paprasčiausiai niekas neveža. Mano atveju dar tragiškiau. 2016m. pridaviau išvežimui 20 kg. plėvelių ir 5 kg. stiklo žaliavos, Sąskaitą pateikė kad išvežė 6500 kg. Kas nesąžiningai pasipelnijo matomai visiems aišku.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...