Nušurmuliavo Užgavėnių šventė

1702-3164Vasario 28-ąją visoje šalyje nuotaikingą triukšmą kėlė Užgavėnių persirengėliai. Jų netrūko ir Rietavo bei Plungės krašte. Dar rytą po gyvenvietes siautėti pradėję Užgavėnių šventės dalyviai, linksmomis dainomis bei trankiais šokiais vijo lauk žiemą.

Vieni pirmųjų į blynais kvepiančią šventę pakvietė medingėniškiai. Kai kurie iš jų, persirengę raganomis, Užgavėnių čigonais ir kitokiais personažais, smagiai trypė aplink laužą ir skatino visus linksmintis. „Jei ramiai pavasarį sutiksi ir prie smagaus šventinio šurmulio neprisidėsi, gali bėda ištikti: susirgsi, su darbdaviu susipyksi ar tvarte gyvulį pastipusį rasi“, – sakė renginį vedę persirengėliai.
Tačiau medingėniškiai nė neketino ramiai ir nuobodžiai Užgavėnes švęsti. Jie ne tik dainas traukė, šokio sūkuryje sukosi, bet ir dalyvavo įvairiose varžytuvėse. Ypač smagi buvo Lašininio ir Kanapinio kova, kurios pažiūrėti subėgo ne tik iš mokyklos ištrūkusių mokinių, bet sugužėjo ir suaugusiųjų. Po šventinio šurmulio šalia Kultūros namų visi Užgavėnių dalyviai – persirengėliai ir smalsuoliai – suskubo ragauti blynų. Juk sakoma: „Kas per Užgavėnes sotus, tas bus sotus ištisus metus.“
Gardžių blynų, uogienės ir kvapnios arbatos netrūko ir Tveruose. Į miestelio aikštę susirinkę tveriškiai bei aplinkinių kaimų gyventojai, skanaudami blynų ir gurkšnodami arbatą, stebėjo inirtingas Lašininio ir Kanapinio grumtynes, kurios simbolizuoja nenorinčios pasitraukti žiemos kovą su žmonių išsiilgtu pavasariu. Kanapiniui nugalėjus, prasidėjo kitos Užgavėnėms būdingos linksmybės: dainos, šokiai. Tverų miestelio aikštėje skambėjo ne tik smagus šventės dalyvių juokas, bet ir tranki muzika, kuria susirinkusiuosius pamalonino ryškiaspalviais drabužiais apsitaisę ir veidus po įmantriausiomis kaukėmis paslėpę muzikantai.
Rietave Užgavėnių siautulys prasidėjo vakare, visiems baigus darbus. Susibūrę aplink didžiulę Morę, įkūnijančią žiemos negandas, šalčius bei kitas blogąsias savybes (todėl šventės pabaigoje ji sudeginama ant laužo), rietaviškiai triukšmingai palydėjo žiemą. Tiesa, Užgavėnių persirengėliai mieste siautėjo jau nuo ryto. Jie aplankė daug rietaviškių ne tik jų namuose, bet ir darbe. Ypač smagiai būrį persirengėlių sutiko Savivaldybės darbuotojai. Meras Antanas Černeckis džiaugėsi, jog Rietave vis dar gyvos Užgavėnių tradicijos ir papročiai.
Nuotaikingai, su visomis Užgavėnių šventei būdingomis tradicijomis ir linksmybėmis,  žiemą palydėjo ir plungiškiai, kuliškiai, alsėdiškiai, kalvarijiškiai bei kitų vietovių bendruomenės. Žinoma, didžiausia Užgavėnių šventė surengta Plateliuose, į kuriuos pasigrožėti persirengėliais ir jų krečiamomis išdaigomis suplūsta žmonių net iš atokiausių šalies miestų ir miestelių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...