Po kaimynų kiaulystės – plungiškių demaršas

1701-2327Vasario 23-iąją vykęs Telšių regiono plėtros tarybos posėdis baigėsi plungiškių demaršu – jie atsistojo ir išėjo iš posėdžio salės. Taip pasielgė, išgirdę, kad Telšių bei Mažeikių savivaldybių atstovai, naudodamiesi balsų persvara taryboje, nusprendė nepritarti projektui „Kompleksinis 1–6 tūkst. gyventojų turinčiųjų gyvenamųjų vietovių, išskyrus savivaldybių centrus, miestelių ir kaimų bendruomeninės bei viešosios infrastruktūros atnaujinimas“, kurį, įgyvendinus  Varkalių kaime, čia daug kas pasikeistų: 430–450 tūkst. eurų šiam kaimui būtų didelė investicija. Tačiau telšiškiai šiuos pinigus pasiryžę atiduoti Tryškiams, nors rajonas nuo šio pyrago savo kąsnį jau yra atsikandęs ir skyręs jį Viekšnių miesteliui. Bet, kaip sako mūsų tauta, apetitas auga bevalgant. Ir auga tol, kol… plyšta skrandis.

Telšių regiono plėtros tarybą, vadovaujamą Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio, sudaro 11 narių. Po tris deleguoja Telšiai ir Mažeikiai, po du – Plungė bei Rietavas, o
11-asis – Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas. Jis minėtame ginče palaikė plungiškių pusę. Mūsiškiams išėjus iš posėdžio, šiauliškis pasakė, jog tai, kas čia įvyko, yra „rankų išsukinėjimas“ ir taip elgtis nedera. Tai labai nepatiko telšiškiams, tad jie dar arogantiškiau demonstravo savo „raumenis“ ir į kalbas nesileido. Balsavimą pralaimėjusiųjų nuomonė vienareikšmė – kolegos nei gėdos, nei padorumo turi. Ten, kur reikalingos derybos ir kompromisai, šiek tiek didesni rajonai elgiasi… kaip vyresnieji broliai. O ką lietuviai sovietiniais metais vyresniaisiais broliais vadino, niekam ne paslaptis.
Ši istorija prasidėjo dar pernai. Iš pradžių Varkaliai nepateko į pretendentų sąrašą, nes buvo imami 2011-ųjų rodikliai. Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir gavo sutikimą, kad jeigu Savivaldybė už savo lėšas atliks darbo užmokesčio 2015 m. tyrimą, ir jeigu po jo paaiškės, kad Varkaliai atitinka du reikalingus kriterijus, galės pretenduoti į projekto pinigus. Kaip „Žemaičiui“ sakė A. Klišonis, plungiškiai tyrimą atliko. Jo rezultatai buvo palankūs Varkaliams, o ne Tryškiams. Matyt, todėl telšiškiai ir nusprendė veikti jėga. Spėjama, kad čia dar „sužaidė“ ir partiniai interesai, nes Mažeikių meras ir administracijos direktorius, kaip, beje, ir Telšių savivaldybės administracijos direktorius – socialdemokratai, tad Mažeikiai balsavo už Telšius.
A. Klišonis sakė, jog iki šiol tokio precendento, kad vienas dalyvių taip imtų spausti mažesnįjį, nėra buvę. Tačiau meras tikriausiai pamiršo dar vieną iki šiol neramumų keliantį incidentą – Kaimo plėtros programą. Čia teikiami tarpusavyje konkuruojantys rezerviniai projektai. Plungė, kaip ir buvo sutarta, pateikė vieną tokį projektą, o Telšiai (gal apsvaigę nuo sostinės sindromo) – net penkis! Kuo ši istorija baigsis, kol kas neaišku.
„Žemaitis“ mero A. Klišonio pasiteiravo, ką plungiškiai dabar darys? Ir juokais pasiūlė neįleisti telšiškių šiukšlių į Jėrubaičių sąvartyną. Meras sakė nekerštausiąs, tačiau pasiduoti taip pat nežada. Šiuo metu Savivaldybės samdomi teisininkai analizuoja susidariusią situaciją, žada kreiptis į teismą ir siekti, kad ginčytinas sprendimas būtų peržiūrėtas. Be visų kitų priežasčių, dar ir dėl to, jog čia ypač persipynęs viešasis interesas. „Kolegos kaimynai pasielgė negražiai. Nebuvo taip, kad ėmėme ir ištraukėme triušį iš kepurės – nuo pernai lapkričio dirbome, padarėme tai, ko iš mūsų reikalavo. Viskas iki balsavimo buvo gerai, bet kai tą reikėjo patvirtinti taryboje, kaimynai pasielgė negarbingai. Todėl manau, jog eisime teisiniu keliu“, – kalbėjo meras.
Situacija nemaloni, nes kaimynams, norės jie to ar ne, teks dar ne kartą susitikti. Ir ne vien Regiono plėtros tarybos posėdžiuose. Ši istorija labai primena kažkada buvusius įtemptus santykius tarp Plungės ir Rietavo. Būdami bendroje kupetoje, plungiškiai skriaudė rietaviškius. Jie taip pat balsų dauguma nulemdavo, kad biudžeto liūto dalis tektų Plungei. Ir kuo tai baigėsi? Ogi plungiškių pavydu, kad rietaviškiai už juos dabar gyvena gražiau. Yra tokia rusiška patarlė apie „frajerį“, kurį godumas pražudė. Ar nenutiks taip ir telšiškiams? Išspyrus valdžios kėdes iš po tų ponų užpakalių, į jų vietą gali atsisėsti realios valdžios Lietuvoje neturinčios partijos atstovų. Arba patys socialdemokratai valdžią praras… Tuomet (vėl norisi senolių išmintį prisiminti) teks pirštą čiulpti… Užjaučiančiųjų tikrai neatsiras.

11 komentarai(-ų)

 • albertas:

  va va koja pakiso musu savivaldybes vadu arogancija

 • Tomas:

  Maniau, kad panašiu situaciju atsitiks, nes girdėjau, kad musu meras senai su telšiškiu meru nei vicemeru nesisveikina. Diplomatijos trūkumas ir savęs per didelis sureikšminimas. Su Kaimynas būtinai reikia gražiai sutarti.

 • Plungiškis:

  Albertai ir Tomai, toks vaizdas, kad tuose posėdžiuose dalyvaujate kartu su meru Klišoniu…, kad taip puikiai orientuojatės situacijoje….

 • ajajai:

  kartais ir gudri lapė nudega uodegą… O kodėl plėtros taryboje tik du plungiškiai ir trys iš Telšių? Nepasiduoti!

 • kaip tai:

  Viekšniai lyg ir Mažeikių miestelis

 • Plungiskis:

  Kiek žinau, į Tarybos sudėtį įeina 3 Telšių rajono atstovai, kadangi jie skaitomi Apskrities centru (nors tokio jau seniai nėra ir net mažiau gyventojų turi nei Plungė). Taip pat Mažeikių 3 atstovai, kadangi turi daugiausia gyventojų iš 4 rajonų. O Plungė su Rietavu – kaip trečias brolis Jonas, kadangi neturi gyventojų po 25 000, tai jiems ir yra prigalvojamos įvairiausios kliūtys, kad nepatektų į Regiono projektų pinigų maišą… Galėjo buvusieji Plungės merai kelti savo ambicijas prieš Telšius ir Mažeikius anksčiau, bet turbūt nerūpėjo ar nesuprato ką savo kėdėje veikti reikėjo… Todėl Telšiai ir Mažeikiai darė su Plunge ką norėjo… Dabar jiems pikta, kad šis Plungės meras sparnus už Plungę pakėlė…

  • manau:

   „galėjo buvę merai kelti ambicijas….“ oj oj oj, kokia arogancija, kokia povyza. Dirbti reikia, o ne ambicijas kelti. Pagal Klišonį, iki jo niekas nedirbo, tik jis bitė darbštuolė…. Iš kreivų pirkimų liūno neišbrendanti bitė…

  • Plungiškiui:

   Viską Tu žinai. Ir komentarą darbo metu iš savivaldybės pastato rašai ( savivaldybės IP adresas: 195.182.76.27). Tai gal jau dirbkit, kad Plungė trečiu broliu nebūtų…

 • Žinantis:

  Buvo anksčiau daroma, dar daugiau daroma. Pradžiai prie oficialaus pastato – savivaldybės turi būti tik oficialios vėliavos, turinčios teisinį pagrindà. Čia ir yra esmė. Kiekviena valdžia mokosi iš savo klaidú, o nebando tęsti kitú pradėtus darbus.

 • Plungišklis:

  Nuo kada, mielasis Žiniuoni, Plungės krašto ir Žemaitijos regiono vėliavos neturinčios teisinio pagrindo…? O trispalvę, kad pamatytum, gerbiamasis, virš savivaldybės pagal įstatymą, reikia kartais ir akis pakelti… Norint tęsti darbus, visų pirma juos turėjo kažkas pradėti….

 • na taip:

  gal pavardink kokius darbus pradėjo dėdė klišonis?????

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...