Už dukros tvirkinimą – trisdešimties parų areštas

Plungės rajono apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu nubaudė 1968-aisiais gimusį Rietavo savivaldybės gyventoją. Vyrui buvo pareikšti kaltinimai tvirkinus savo dukrą. Už tai, kad tvirkino jaunesnį nei 16-os metų amžiaus asmenį, jam skirtas 45-ių parų areštas. Tačiau ši bausmė buvo sumažinti trečdaliu, mat byla išnagrinėta sutrumpinta proceso tvarka. Nuteistajam teks atlyginti ir nukentėjusiosios patirtą neturtinę žalą, kuri įvertinta 600 eurų.

Surinkta medžiaga byloja, jog Rietavo savivaldybėje gyvenantis nuteistasis nuo 2008 metų iki 2016 metų vasario 15 dienos (tikslesnis laikas nenustatytas) savo namuose dukros atžvilgiu atliko seksualinius veiksmus. Tyrimo metu nenustatyta, kiek kartų tai vyko, tačiau iš surinktos medžiagos matyti, jog rietaviškis lietė mergaitės krūtinę, lytinius organus, taip sukeldamas per ankstyvą susidomėjimą lytinėmis funkcijomis, nesveiką ir iškreiptą lyčių santykių įsivaizdavimą, seksualinio gyvenimo suvokimą, kas trukdo fiziniam ir psichologiniam vystymuisi.
Iš pradžių vyras kategoriškai neigė lietęs dukters kūną ir seksualiai priekabiavęs. Aiškino, kad duktė viską išsigalvoja, mat siekia ištrūkti iš namų ir gyventi Rietavo socialinių paslaugų centre. Ir tik praėjusių metų spalio mėnesį, kada buvo pateikti galutiniai įrodymai, rietaviškis prisipažino tvirkinęs savo dukrą.
Vyriškis pasakojo, jog vakarais, dukrai miegant lovoje, jis priguldavęs šalia. Esą norėdamas pažiūrėti televizorių. Sakė, jog būdavo, kai bežiūrėdamas ir užmigdavęs. O dukrą liesdavęs neva apsisapnavęs, sumaišęs su savo gyvenimo drauge. Suvokdavęs, jog tai – ne ji, atsitraukdavęs. Tikino, jog mergaitė nėra mačiusi jo nuogo. O kaltę aiškino neigęs, nes bijojęs būti nubaustas. Dėl savo nepadoraus elgesio sakė jaučiantis gėdą.
Pati mergaitė pasakojo, jog tėvo buvusi tvirkinama nuo šešerių. Sakė, jog rytą jis ateidavęs pas ją į lovą, liesdavęs jos krūtinę, lytinius organus. Taip buvę ne kartą ir kai namuose nieko nebūdavę. Apie patiriamą priekabiavimą nukentėjusioji pasakojusi mamai, tačiau ši dukters žodžiais netikėdavusi. Tada mergaitė pasiskundė Rietavo socialinių paslaugų centro direktorei.
Tvirkintos mergaitės motina tikino nepastebėjusi, kad jos sugyventinis būtų priekabiavęs prie jųdviejų dukters. Be to, tvirtino, kad mergaitė apie tai jai net nebuvo užsiminusi. Tik esą nenorėdavusi likti su tėvu viena.
Rietavo socialinių paslaugų centro direktorė pasakojo pastebėjusi, jog mergaitė iš įstaigos neskuba išeiti tol, kol namuose nėra mamos. Vėliau ji sužinojo ir priežastį – nukentėjusioji papasakojo, jog prie jos priekabiaująs tėvas. Socialinei darbuotojai rietaviškė apie tai nebuvo užsiminusi.
Nepilnametę apžiūrėję medicinos specialistai ant jos kūno nerado jokių sužalojimų, nenustatyta, kad su ja būtų buvę lytiškai santykiauta. Teismo psichiatrijos ir psichologijos ekspertizės aktas byloja, kad mergaitei nenustatyti jokie kalbos, pažintinių funkcijų, mąstymo ir kiti individualūs psichologiniai sutrikimai. Tėvui atlikta psichiatrinė ekspertizė taip pat nerodo jokių psichikos sutrikimų, galinčių lemti netinkamą jo elgesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...