Išrinko žmogų, kuris atiduos širdį Alsėdžiams

1702-2800Bėga metai, keičiasi žmonių veidai, o Alsėdžių seniūnijos bendruomenę vienija tas pats tikslas, kad jų unikalus miestelis kaskart augtų, klestėtų ir gražėtų. Šiam tikslui bendruomenė susikūrė 2002-aisiais, o jos iniciatore tapo energingoji, žodžio kišenėje neieškanti ir vienoje vietoje nenusėdinti, ilgametė biologijos mokytoja Vanda Balandienė. Šioji dėl alsėdiškių gerovės neatlygintinai dirbo septynerius metus, tiek pat urbanistiniame miestelyje gyvenančiais žmonėmis rūpinosi ir kita bendruomenės pirmininkė Daiva Sprainienė. Taip jau atsitiko, kad moteris dabar gyvena tarp Lietuvos ir Danijos, tad nebegali toliau dirbti. Pirmininko pareigos patikėtos aktyviam kultūros darbuotojui Žydrūnui Purauskiui. Nuo šiol visi bendruomenės džiaugsmai ir vargai guls ant šio jauno vyro pečių.
Kad alsėdiškiams rūpi, kas dedasi jų miestelyje, įsitikinome ir patys, kai žvarbų vasario vakarą užsukome į parapijos namų salę. Į ją susirinko tiek žmonių, kad reikėjo gerai paieškoti, kur atsisėsti. Visuotiniame susirinkime dalyvavo ir Plungės rajono policijos komisariato darbuotojų, Savivaldybės atstovų bei meras Audrius Klišonis. Visiems jiems alsėdiškiai turėjo nemažai klausimų.

Džiaugėsi pilietiškais gyventojais
Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas pranešė apie ikiteisminius tyrimus, pradėtus Alsėdžių gyvenvietėje. Alsėdiškiai į „angelus sargus“ kreipėsi 181 kartą – daugiausiai dėl viešosios tvarkos pažeidimų bei smurto artimoje aplinkoje.
Supažindindamas vietos gyventojus su pareigūnų darbu pagal naują veiklos modelį, vadovas užtikrino, kad visada galima skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pareigūnai atvažiuos padėti.
Pasak S. Vaičekausko, žmonės neturėtų nerimauti ir dėl apylinkių inspektorių – jie dirba grupelėse, visa rajono teritorija padalinta į tris dalis. Alsėdžių seniūnijai drauge su Žlibinų, Paukštakių ir Žemaičių Kalvarija priskirti 8 pareigūnai. Komisariato vadovas patikino, kad alsėdiškių saugumu ir toliau rūpinsis Tomas Laučys, o vyriausioji tyrėja Loreta Armalienė priims visų šio miestelio gyventojų pareiškimus.
S. Vaičekauskas džiaugėsi, kad Alsėdžiuose gyvena pilietiški žmonės, mat iš šio miestelio daugiausia sulaukta skambučių apie girtų vairuotojų pasivažinėjimus bei kitus pažeidimus. Seniūnijos gyventojais, ypač senjoru Ignu Kikilu, džiaugėsi ir bendruomenės pareigūnė Vida Žilinskienė. Pasak jos, šis garbus vyriškis turi būti pavyzdžiu jaunesniesiems. Jo dėka Alsėdžiai jau gali džiaugtis, turėdami net dvi „Saugios kaimynystės“ grupes Telšių ir Varduvos gatvėse.
Alsėdžių laukia du dideli projektai
Į visuotinį susirinkimą atvyko ir Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius bei Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Tomas Jocys. Pastarasis supažindino su dviem pagrindiniais projektais.
Pirmasis – miestelio aikštės rekonstravimas, įprasminant Nepriklausomybės akto signataro Stanislovo Narutavičiaus atminimą. Ir antrasis – administracinio pastato, esančio Telšių gatvėje 3,
rekonstravimas.
Kaip minėjo T. Jocys, abiejų projektų sutartys jau yra pasirašytos, lieka tik ruošti sprendinius bei pradėti projektavimo darbus.
Vietos gyventojams buvo įdomu iš Savivaldybės atstovų išgirsti, kodėl tie rekonstavimo darbai vėl bus atliekami, kada planuojama darbų pradžia, iš kokių lėšų bus visa tai daroma, koks bus buvusio valsčiaus pastato likimas, kada Alsėdžiuose atsiras viešoji pirtis bei daugelį kitų dalykų.
Tapo oficialiais nariais
Vėliau buvo patvirtinti bendruomenės įstatai. Kaip sakė visuotiniam susirinkimui pirmininkavusi Alsėdžių miestelio seniūnė Danutė Repšienė, iki šiol bendruomenė veikė teritoriniu principu. Tai reiškia, kad visi seniūnijos gyventojai buvo bendruomenės nariais. Pasikeitus Asociacijų įstatymui, norintieji būti oficialiais bendruomenės nariais turi būti registruoti Registrų centre.
Iš tą vakarą dalyvavusių 64 alsėdiškių, oficialiais bendruomenės nariais panoro tapti 47. Susirinkimo metu buvo išrinkta ir naujoji taryba, joje bus 11 alsėdiškių. Vietos gyventojai neprieštaravo, kad taryboje būtų įrašytos ir dvi garbės narės V. Balandienė ir D. Sprainienė.
Pastaroji, visiems susirinkusiesiems pateikdama bendruomenės ataskaitą, akcentavo, kad alsėdiškiai aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje. Pernai bendruomenė įgyvendino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą už 9771-ą eurą, kitą projektą – už beveik 6000 eurų, už daugiau nei 5000 eurų, gautų iš rėmėjų, parengė Alsėdžių piliakalnio, vadinamo Žvėrinyčia, sutvarkymo projektą.
Baigdama ataskaitą, D. Sprainienė dėkojo visiems, kad tiek metų ja pasitikėjo: „Nuoširdų ačiū sakau už tai, kad mane rinkote, palaikėte, padėjote. Neturiu galimybių toliau pirmininkauti. Tikiuosi, kad šiandien išsirinksime žmogų, kuris atiduos širdį Alsėdžiams. Aš labai džiaugiuosi ir toliau galėdama būti bendruomenes nare, visą savo sukauptą patirtį bei žinias perduoti Alsėdžiams. Juk tai mano gimtasis miestelis – mano širdis.“
Išrinkus naują tarybą bei pirmininką Ž. Purauskį, visuotinį susirinkimą užbaigė nuotaikingos Telšių rajono Nevarėnų kultūros centro humoro grupių „Barbora“ ir „Kanapis“ programos. Alsėdiškiai neskubėjo skirstytis, o pašnekesius apie bendruomenės gerovę tęsė prie arbatos puodelių.

5 komentarai(-ų)

 • mokesciu inspekcija tegul susidomi:

  zmogus dirba 1 et. zlibinuose, 0,5 et. alsedziuose, dar 0,5 et. mokykloje, dar studijuoja ir dabar bus pirmininku. kaip siais laikais tiek galima dirbti ir mokytis, kad darbe turi buti 16 val? mokesciu inspekcija tegul pasidomi. tiek darbu, o nei vieno nepadaroma iki galo. idomu kaip liberalai reguoja tiek apkraudami savo partiecius nusizengdami istatymams?

  • Žydrūnas:

   Labai smagu, kad domitės mano veikla. Noriu Jus informuoti, kad visos mano pajamos yra deklaruojamos, tad VMI nėra ko tikrinti. Darbo krūvis, taip pat atitinka visus LR įstatymus (šioje vietoje Jūsų žinios neteisingos). O dėl visuomeninės veiklos bei siekiamų geresnių kvalifikacijų, tai niekur nėra uždrausta tai daryti savo ir savo šeimos laisvo laiko sąskaita.
   Be to dėkodamas už kritiką noriu klausti kokių darbų nesu atlikęs ir prašyčiau išsakyti tai asmeniškai, o ne anonimiškai išreiškiant nepasitenkinimą komentuojant straipsnius. Ačiū.

 • Vietoi sumauto:

  Pastato saligatvius miestelyje sutvakykit nes visi bijo jais eiti kad koju neissisuktu eina ant kelio trukdo transportui ir rizikuoja savo gyvybe o ta pastata senai reikejo sulygint su zeme

 • alsedziai:

  bla bla bla,papezejo susirinke kaip turgaus bobos,maksciu gatvej turejo jau but asfaltas bet kol kas tik purvyna padare i vsio baiges matyt pinigai,kazkas labai godus,dabar dar sugalvojo kur pinigus kist be reikalo,pasiziurekit i ta pacia kalvarija ir imkit pavyzdi is jos seniuno kaip ten sutvarkytas miestelis,cia patauzijo susirinke ir tipo kazkas pasikeis,neturi ka veikt matyt,na bent palinksmina siek tiek tokios nesamones

 • Plungišklis:

  Tiesa, Žemaičių Kalvarijos seniūnas irgi liberalas… Ir kaip sutvarkė miestelį….. Keista, bet nevagia… Gal ne liberalai vogė ir vagia… Kur čia šaknis….?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...