Plungiškės tragedija tebejaudina Lietuvą

ievastrazdauskaiteIr vakar Lietuva dar nežinojo, kur dingo sekmadienį iš Plungės į Vilnių išvažiavusi plungiškė mergina. Policija taip pat buvo nekalbi – tik sakė, kad jei 26-erių Ieva Strazdauskaitė pagrobta, paskelbus turimą informaciją, jai kiltų reali grėsmė. Nuo pat sekmadienio pareigūnai prašė gyventojų pagalbos. Jos prašė ir Lietuvos kriminalinės policijos biuras, kuris antradienį perėmė tyrimą. Antradienį į paieškas įsitraukė ir apie 50 UAB „Plungės lagūna“ darbuotojų. Jie šukavo Jonavos rajono Žeimių miestelio mišką (jame buvo rastas automobilis „Audi A 7“, kurį vairavo dingusioji). „Plungės lagūnos“ darbuotojai į pagalbą atėjo pakviesti bendrovės savininko, kurio sūnus Gediminas yra merginos draugas. Visų Lietuvos žmonių pagalbos prašė ir I. Strazdauskaitės tėvai – jie už informaciją, kuri padėtų rasti jų dukrą, pažadėjo 10 tūkst. eurų. Labai jautrų mamos prašymą išplatino visos žiniasklaidos priemonės. Užvakar žiniasklaida pranešė, kad rastas merginos telefonas – jis gulėjo autostrados Kaunas–Vilnius šalikelėje.

„Žemaičio“ skaitytojams priminsime, kad praėjusį sekmadienį automobiliu „Audi A7“ iš Plungės, kur lankė tėvus, į Vilnių išvažiavusi I. Strazdauskaitė dingo. Mašina priklauso vienai merginos draugo tėvo bendrovei, tačiau ja važinėjo jo sūnus Gediminas. Pareigūnams jis sakė, kad Ieva jam paskambino ir sakė esanti šalia Kauno, kur sustojo nusipirkti kavos ir pažadėjo po valandos būti Vilniuje. Kai vaikinas jos nesulaukė, paskambino merginos tėvams, šie kreipėsi į Plungės policiją. Mūsų pareigūnai susisiekė su kolegomis iš Kauno ir buvo pradėta paieška. Po vidurnakčio pavyko nustatyti, kur yra automobilis. Jis rastas Jonavos rajone, netoli Žeimių miestelio. Pareigūnai, padedami kinologo, bandė rasti I. Strazdauskaitės pėdsakų. Nepavyko. Jie kreipėsi į Policijos departamentą ir kariškius, prašydami sraigtasparnio, tačiau oro sąlygos buvo tokios, kad jis pakilti negalėjo.
I. Strazdauskaitės imta ieškoti ir magistralės Kaunas–Vilnius pakelėse, mat pareigūnai nustatė, kad būtent iš tos vietos gautas paskutinis mobiliojo ryšio signalas. Vėliau paskelbta, jog pėdsakas teisingas, nes rasta kažkokių merginos daiktų. Kokių? Pareigūnai į šį klausimą, kaip ir į daugelį kitų, neatsako. Vėliau internete paplito iš miško išvežto „Audi A7“ nuotrauka. Joje matyti, kad mašina lyg apibraižyta. Daug spėlionių sukėlė ir atsiradusi liudininkų šeima, kuri tvirtino mačiusi minimą automobilį važiuojantį ne į Vilnių, o priešinga kryptimi. Esą jis prie Kauno pasuko Karmėlavos link. Tuomet kilo dar daugiau klausimų: kas turėjo nutikti, kad plungiškė magistralėje apsisuko ir nuvažiavo atgal? Ar tikrai tai buvo tas pats automobilis, kas jį vairavo?
Tai, jog „Audi A7“ važiavo Kauno link, patvirtino dar viena kauniškė, kuri (ir dar keli liudininkai) matė šią mašiną bei paskui ją važiuojantį taip pat prabangų BMW. Kauniškė liudininkė tvirtino, jog abu prabangūs automobiliai ją pralenkė dar neprivažiavus Kauno. Ne tik gyventojai, bet ir pareigūnai spėja, kad prie Elektrėnų, kur rasta plungiškės daiktų, galėjo būti suvaidinta avarija ir apsimetėlis policininkas „Audi A7“ sustabdė. Kad vairuotoja toje vietoje tikrai buvo sustojusi, jau nustatyta, tačiau neaišku, kas vyko vėliau. Daug tikimasi ir iš dviejų vaizdo kamerų, stovinčių Jonavos rajono Žeimių miestelyje. Jos užfiksavo į tą pusę, kur vėliau rasta palikta mašina, važiuojant du automobilius.
Vakar paieška buvo tęsiama jau ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tačiau iki pietų jokių žinių negauta.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...